Skocz do zawartości
Forum

Trudności w zasypianiu i uderzenie gorąca w czasie snu


Gość angelika_98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość angelika_98

Cześć.
Mam 22 lata i od jakiegoś czasu mam problemy ze snem. Nie mogę zasnąc mimo zmęczenia i mimo, że czuję że chce mi się spać. Leżę w łóżku, przewracam się z boku na bok i w dodatku robi mi się gorąco. Skręcam kaloryfery, wietrze pokój a to nic nie pomaga-nadal jest mi gorąco. Żadna pozycja spania mi nie odpowiada. Męczę się okropnie, tabsy ziołowe nie pomagają. Czym to może być spowodowane?Zwłaszcza ta gorąc w nocy?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zgadzam się z Kwiatuszkiem - przede wszystkim na początku powinnaś wykluczyć przyczyny somatyczne uderzeń gorąca i problemów ze snem. Idź do lekarza pierwszego kontaktu i wykonaj wskazane badania.
Zastanów się również, czy przyczyną kłopotów ze snem nie są jakieś nierozwiązane problemy czy konflikty, stres.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie możesz zasnąć wstań i zajmij się czymś np. książka. Dopiero kiedy poczujesz zmęczenie połóż się ponownie. Istotne jest też przestrzeganie podstawowych zasad higieny snu, a więc kładzenie się i wstawanie o tej samej porze bez względu na dzień tygodnia, zmęcz się fizycznie późnym popołudniem (spacer, biegi), unikaj drzemek w ciągu dnia, zjedz kolację 2-3 godziny przed snem i ewentualnie lekką przekąskę późnym wieczorem, usuń zegarek z zasięgu wzroku w sypialni. Nie zaszkodzi też przebadać się gruntownie, gdyż zdarza się, że bezsenność bywa wynikiem chorób somatycznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...