Skocz do zawartości
Forum

Bezpieczeństwo przy zakładaniu i zdejmowaniu soczewek


Gość małgorzatta_s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość małgorzatta_s

Witam,
od lat noszę okulary, które teraz chcę zmienić na soczewki. Zastanawiają mnie jednak kwestie związane z bezpieczeństwem przy ich zakładaniu i zdejmowaniu. Konkretnie chodzi mi o kwestie higieny. Czy powinnam o nią jakoś szczególnie dbać podczas ich zmiany? Czy też wystarczą czyste ręce? I jak to jest z makijażem - mogę mieć wtedy tusz lub cień na oku?
Bardzo proszę o wskazówki, bo nie chciałabym sobie zrobić krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Gość nadinka_102

Soczewki zakładaj przed nałożeniem makijażu. Jak już będziesz go miała to możesz się rozmazać, a poza tym drobinki mogą dostać się pod soczewkę, a tego nie chcesz...

Ze zdejmowaniem to nie raz czytałam, że najpierw zdejmujemy a dopiero potem demakijaż, ale sama nigdy tak nie zrobiłam, zawsze najpierw zmywałam oczy a na koniec soczewki, bo tak wydaje mi sie higienicznie i tyle :)

Odnośnik do komentarza

Ja się nauczyłam najpierw pozbyć wszystkiego z twarzy a dopiero pózniej zając sie soczewkami. Umyte,osuszone dłonie to podstawa przy zabieraniu sie do robienia czegokolwiek ze szklami kontaktowymi.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Według mnie wystarczą umyte ręce. Ważne jest też, by mieć krótko obcięte paznokcie - by przez przypadek nie zrobić sobie krzywdy lub zadrzeć soczewki (co mi się kiedyś już zdarzyło).

Cień, tuż... co tylko chcesz. Tylko właśnie zakładaj soczewki przed nałożeniem makijażu.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze to higiena dłoni. Przed i po myj ręce. Nie życzę Ci bowiem nabawienia się jakiegoś okropnego zapalenia. Ja soczewki zakładam przed nałożeniem makijażu, a zdejmuję przed jego zmywaniem.

Radzę też pamiętać o obserwowaniu higieny pojemniczka do soczewek, żeby nie dostał się tam żaden paproszek, który niezauważony na soczewce może wyrządzić dużo bólu i łez :P

Odnośnik do komentarza

Witam,
moi poprzednicy opisali wiele cennych wskazówek. Wszystkie kwestie odnośnie użytkowania soczewek kontaktowych i higieny przekazuje specjalista podczas aplikacji soczewek.
Należy bezwzględnie pamiętać o tym, że soczewki można dotykać jedynie czystymi rękoma (umytymi wodą z mydłem i wytartymi do sucha czystym ręcznikiem). Ważne jest żeby soczewki codziennie myć pocierając je palcami, wkładać do świeżego płynu. Pojemniczki do soczewek kontaktowych również codziennie powinny być umyte przez pocieranie. Najlepiej zakładać soczewki przed nałożeniem makijażu a zdejmować przed jego zmyciem.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...