Skocz do zawartości
Forum

Zapominanie u osoby starszej


Rekomendowane odpowiedzi

76 lat. Kilka miesięcy temu rozmawiał ze mną i z matką i nagle gdzieś szybkim krokiem poszedł poszedłem za nim i okazało się że wyciągnął drabinkę do wieszania firan a jak się zapytałem po co mu to to się zdenerwował że pytam po co mu to i schował ją z powrotem porostu wyglądało jak by tego nie był świadom. A jeszcze dodam że potem jak wyszedł z pokoju to go zapytałem czy wie gdzie jest kuchnia i łazienka i zwróciłem uwagę na to że zapomniał to wyglądało jak by nie do końca pamiętał o tym. Obawiam się tego że jak gdzieś pójdzie i zapomni gdzie jest dom w którym mieszka.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Kupcie dziadkowi bransoletkę srebrną (żeby nawet podczas kąpieli nie zdjemował), lub łańcuszek z wygrawerowanym nr.tel, lub adresem. Myśle, że można coś takigo załatwić. Dajcie mu na jakąś uroczystość, choćby na mikołajki. Tak, żeby to był prezent od wnuczków (lub kogoś kogo bardzo kocha i nie będzie śmiał odmówić w noszeniu) żeby czuł się zobowiązany nosić.

Odnośnik do komentarza

Moze to być początek demencji starczej i powinieneś pójść z dziadkiem do neurologa.Wazne żeby zawsze dziadek miał przy sobie dowód osobisty .Bardzo dobrym rozwiazaniem jest tak jak napisała # przeczytałam bransoletka z nr telefonu .To trudna choroba i musicie miec na względzie ze postepująca dlatego trzeba jak najszybciej zacząc leczenie ,co prawda nie zniweluje wszystkich objawów ale moze choc troche powstrzymać ten proces .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...