Skocz do zawartości
Forum

Nerwowość i lęki przy depresji


anlina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat i od 2,5 lat zmagam się z depresją. Dopiero od ponad pół roku zażywam leki, bo dosyć później zdecydowałam się na pomoc. Mimo iż biorę leki czasem zachowuje się wręcz nieznośnie. Jestem nerwowa i przez to czasem nie każdy daję radę wytrzymać ze mną. Dodatkowo czuje w sobie lęk np przed pytaniem w szkole lub przed tym co powiedzą inni czy sprawdzianem, nie zawsze muszę wszystko umieć lecz za bardzo chce pokazać się z jak najlepszej strony. Dodatkowo mam lęk przed ludźmi, którzy mi kiedyś sprawili dużo przykrości. Jak powinnam się zachowywać i co mam zrobić by to wszystko zmienić? Uczęszczałam do psychologa lecz on nie zajął się tymi kwestiami.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, dlaczego nie zmienisz psychologa, skoro ten nie pomaga Ci tak, jakbyś tego chciala? Powiedz mu wprost, że nie widzisz takich efektów, jakich oczekujesz, jakich byś chciała i zapytaj czy mógłby zaproponować Ci inną formę terapii. Moze zmieni i będzie lepiej, a może po prostu nie potrafi pomów w tym problemie. Może w czym innym jest specjalistą. Nie bój się mówić szczerze - chodzi o Twoje zdrowie, dlatego powiedz, że nie jest tak, jakbys chciała i prosisz o zmianę terapii. Jak nie pomoże - zmien psychologa.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Napisałaś, że psycholog nie zajął się kwestiami, na których Ci zależało - być może w momencie, w którym do niego uczęszczałaś istniały ważniejsze kwestie.
Moim zdaniem powinnaś po raz kolejny udać się do psychologa i rozpocząć terapię. Postaraj się określić jasno cele terapii (to znaczy lęk związany z sytuacjami społecznymi). Wtedy będziesz miała pewność, ze psycholog zajmie się aspektami, które Cię interesują.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...