Skocz do zawartości
Forum

Czy może istnieć związek bez zazdrości?


Gość Ekotka

Rekomendowane odpowiedzi

Część ludziska.
Czy może istnieć związek bez zazdrości? Chodzi mi oto że mój chłopak twierdzi, że nie jest o mnie zazdrosny, że mi ufa na 100% ... trochę mnie to dziwi bo zawsze myslałam że jeśli ktoś jest zazdrosny to znaczy że mu zależy... nie chodzi mi o jakąś chorobliwą zazdrość... tylko o taką na zdrowym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Zazdrość , to negatywna cecha - zazdrosc ,nie swiadczy o wielkosci uczucia lecz watpieniu w ,to uczucie. Okaza milosci i tego ze komus na nas zalezy jest - trosko o bliska osobe.
Zazdrosc swiadczy o watpieniu w ukochana osobe - skoro w nia watpimy , to zaczynamy automatycznie watpic w nasza milosc.
Jesli ufamy , komus w 100‰ oznacza to , ze kochamy go calym soba - ze nie watpimy w nasze uczucie , ze nie watpimy w nasza polowke. Kochajac kogos oddajamy sie w jego rence calkowicie , kochajac szczerze nie odczuwamy zazdrosci , poniewaz wiemy ze nasza polowka ma dobre intencje i nigdy nas nie skrzywdzi.
Milosc jest pozbawiona negatywnych emocji ( zazdrosc ,to negatywna emocja - ktora w rezultacie prowadzi do zniszczenia zwiazku ) jesli kogos kochamy oddajemy sie w pelni bo czujemy bezpieczenstwo..
Tylko nieliczni ludzie doswiadczaja prawdziwej milosci - bo tylko nieliczni sa w stanie calkowice poswiecic sie swojej polowce.
Uwazam , ze zdrowy zwiazek jest pozbawiony zazdrosci.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zazdrosc pojawia sie wtedy, gdy czujemy zagrozenie...
Zagrozenie, ze ktos moze zrobic lepsze wrazenie na naszej drogiej polowce, niz my same, a w konsekwencji doprowadzic do zanizonego wizerunku swojej osoby w oczach partnera..
Zazdrosc to obawa przed utrata, przed tym, ze boimy sie tego, ze nie jestesmy idealni dla naszej drogiej polowki...
Zazdrosc znika wtedy, gdy sobie zdamy sprawe, ze dla drugiej osoby jestesmy idealni, i przez szczerosc jestesmy upewnieni, co do tego, ze dana osoba akcptuje nasze dobre i zle cechy, zazdrosc sie rodzi z braku zaufania...
A brak zaufania, to w sprawach miedzy parami, przedewszystkim lęk, przed brakiem akceptacji wad, ktore kazdy tak naprawde posiada, bo nikt nie jest idealny...
Jestesmy tylko ludzmi, nie ma na ziemi ludzi niepopelniajacych bledy, myslacych i zachowujacych sie idealnie...
Gdy ktos naprawde kogos kocha, to oznacza to, ze w pelni akceptuje wnetrze jakie prezentuje dana osoba, oraz cialo, w jakim ten umysl jest...
Po to jest szczerosc, oraz wzajemne zaufanie, by rozmawiac z ukochana osoba o swoich obawach...
A jak akceptowac czyjes wnetrze jak sie do konca nie wie co dana osoba o nas mysli, bo przez obawe staje sie nieszczera, i nie chce rozmawiac, kryje w sobie... Trzeba byc SZCZERYM do bólu, i jeszcze raz napisze - nic nie ukrywac przed partnerem/partnerka, tak aby on/ona wiedziala jakie mamy potrzeby...
Wtedy dajemy sobie mozliwosc pojscia na kompromisy w sprawach, ktore nam do konca nie odpowiadaja, jesli chodzi o zachowanie partnera...
:-)

Odnośnik do komentarza

Ty sie lepiej ciesz ze tak mowi, to oznaka ze jest normalny zazdrość doprowadziła do wielu nieszczesliwych chwil a nawet wypadków, każdy chłopak jest zazdrosny ale ten co mowi ze nie jest i zachowuje sie normalnie np. nie robi z ciebie niewolnicy, mozesz wychodzic z kolezankami to nazywa sie zdrowa relacja. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...