Skocz do zawartości
Forum

Zazdrość o byłego męża


syzmok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem po rozwodzie 3 lata odeszłam od męza ponieważ nie szanował mnie naduzywal alkoholu i podnosił ręke. bywały równiez i pi,ekne dni wiem ze tez ja nie byłam bez winy..ale nie w tym problem. 1,5 roku po rozwodzie poznałam cudownego człowieka spotykamy sie do dzis zaakceptował moje dzieci i czułam sie szczesliwa. Dzis dowiedziałam sie ze były ma inna kobiete poczułam zazdrosć ze jednak udało mu sie,,kurcze nie wiem dlaczego tak czuje..mysle ze ja robiłam jednak cos zle ze to moja wina iż wszystko sie rozpadło..Czekam na mieszkanie a woglełe mnie o nie cieszy..mój partner widzi ze cos sie dzieje..ze jest mi smutno ale nie wie dlaczego.Skad nagle takie dziwne uczucie,

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Musisz być teraz silna i być ponad to. Zazdrość to bardzo ludzka cecha, każdy jej doświadcza. Ważne, żeby przez to uczucie nie zrobić czegoś głupiego. Musisz się zmusić żeby nad tym wszystkim zapanować, bo z czasem Twój partner poczuje się niedoceniany, niekochany i odejdzie. Naucz się cieszyć szczęściem innych. Kiedyś kochałaś swojego byłego męża i powinnaś chcieć dla niego jak najlepiej, a nie jak najgorzej. To dobrze, że mu się ułożyło. Tobie również się układa z kimś innym. Korzystaj z życia i nie patrz w przeszłość. Twój były mąż też zasługuje na szczęście, jak każdy. Może swoje już przecierpiał. Staraj się o nim nie myśleć i skup się nad nowym związkiem.

Odnośnik do komentarza

To bardzo często się zdarza, nie ma w tym nic nadzwyczajnego, to wynika z tego, ze czasem czy kobieta czy mezczyzna traktuje ta druga stone jako "jej"/ "jego".
Nie musza tu wcale isc uczucia, czesto osoby nic do siebie nie czuja, nie ma milosci, nie interesuja sie swoim zyciem, ale tu pojawia sie kwestia tego ze kiedys dla tego mezczyzny ja bylam najwazniejsza a teraz jest ktos inny, ktos zajal moje miejsce i z tego powodu moze pojawic sie zazdrosc, podczas gdy i tak zupelnie nie chcialabys z nim byc i masz nowego partenra z ktorym laczy Cie cos waznego. Mysle ze tu moze chodzic o zajmowanie Twojego miejsca, ze nie jest juz Twoj ze jest czyjs, ze nie bedzie juz taki jakim go pamietasz, ze moze sie zmieni itd. To sie zdarza. Nie mysl o tym i staraj sie nie interesowac jego zyciem, bo jesli bedziesz je sledzila wowczas coraz czesciej mozesz wracac do przyszlosci i byc zazdrosna ze to mile co Was spotkalo, to wyjatkowego, moze spotykac kogos zamiast Ciebie (co oczywiscie jest zlym mysleniem, ale czasem sie zdarza).

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

nie zyczę mu źle nigdy nie zyczyłam, myslałam o tym ze moze zdarzyc sie tak ze pójdzie na dno..bo skoro ja mu nie mogłam pomóc i on nie chciał sobie pomóc to nie widziałam juz tego.
Nie mam z nim dobrych relacji po rozwodzie ciagle walczę o alimenty na kŧóre nigdy nie ma..obiecuje i kłamie jak całe zycie.
Ale gdzies mimo wszystko mimo to ze zadał mi tyle przykrosci i bółu czuje zal ze mi sie nie udało uratowac tego a teraz znalazł inna i przy niej moze byc inny, szczesliwy , odmieniony, Czuje zal do sibei ze zawiodłam..nie wiem dlaczego i skad to sie bierze.Chcoałabym zapomniec uciec i nie myslec..o tym co było ale to wraca niestety.

Odnośnik do komentarza

Nie myśl, że go w jakiś sposób zawiodłaś. Na pewno zrobiłaś wszystko, co mogłaś. Skoro rzeczywiście zadał Ci mnóstwo bólu i cierpienia, to normalne, że w końcu tego nie wytrzymałaś, i odeszłaś. Absolutnie się o to nie obwiniaj. I co z tego, że teraz z tą drugą mu wychodzi? Dlaczego z tego ma wynikać, że z Tobą jest coś nie tak? To, co jest między nimi nie ma nic wspólnego z tym, jaka Ty jesteś czy byłaś. Wiesz, dlaczego może być między nimi lepiej, niż kiedyś między nim a Tobą? Bo on się opamiętał dopiero wtedy, gdy jego małżeństwo się rozpadło. Dopiero to dało mu do zrozumienia, że coś z nim jest nie tak i najwyższa pora się zmienić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...