Skocz do zawartości
Forum

Plotkarstwo a przyjaźń


Gość Patgh

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jezeli kogos uwazamy za swojego dobrego znajomego i powierzymy tej osobie cos ( jedna osoba cos powiedziala o drugiej a ze ta pierwsza jest wlasnie moja dobra znajoma to stanelam w jej obronie, powiedzialam jej tez co tamta osoba o niej powiedziala.moje ogromne zdziwienie bylo kiedy za pare dni ta moja dobra znajoma poszla do niej I powiedziala ze " karina powiedziala ze .....blablabla"a mi powiedziala ze ona dowiedziala sie bo jedna osoba drugiej postorzyla a prawda byla taka ze poszla prosto do niej I od razu z buta powiedziala ze karina powiedziala. Czy tak zachowuje sie dobra znajoma?

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie w naszej pięknej rzeczywistości zachowują się znajome, znajomi nawet ci dobrzy. Dlatego trzeba właściwie cenzurować swoje wypowiedzi.
Jeśli chodzi o całą sytuację, to nie stawaj pomiędzy znajomymi bo to Ty najwięcej na tym ucierpisz. Oczywiście nie zawsze. Raczej nie rób sobie przyjaciółki z tej znajomej.
A że powinno być inaczej to już inna historia.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

W ogóle przenoszenie takich niepotrzebnych wieści ,"ta i ta mówiła o tobie to i to",nie powinno mieć miejsca z Twojej strony,bo już z góry wiadomo,ze skłóci ze sobą te dwie osoby ,jeśli chciałaś bronić tej swojej znajomej to od razu powinnaś to powiedzieć tej co na nią gadała co o tym myślisz i zakończyć temat, tym bardziej jak wiedziałaś ,że to nieprawda,
nie miej pretensji do swojej znajomej ,że sama poszła sprostować sprawę, w takiej sytuacji.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że ludzie lubią plotkowac, a nawet jesli nie chcę tego robić, czasem robią to albo po złości albo przypadkiem powiedza coś, co dla nas jestw azne dla nich np. nie. Ciężko powiedziec czy tak postępuje znajoma bo nie wiemy dlaczego to zrobiła czy specjalnie czy nie, jaki miała cel. Zawsze się mówi powiem Ci coś ale nie mów nikomu a prawda jest taka że ta osoba też powtórzy dalej mówiąc "nie mów nikomu" i taka tajemnica poliszynela będzie sobie chodziła chodziła aż urośnie w offtopiki których nie było. Porozmawiaj z kolezanką, dlaczego tak postąpiła, dlaczego to powiedziała i że straciłaś do niej zaufanie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...