Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wzięłam 3 pierwszych tabletek antykoncepcyjnych. Nie miałam możliwości zakupienia nowego opakowania tabletek, przez co ominęłam pierwsze 3 tabletki z opakowania. Moje pytanie jest oczywiste. Co mam teraz zrobić? wziąć 3 na raz + tabletkę z czwartego dnia? pominąć 3 pierwsze i zacząć od czwartego dnia? Proszę o odpowiedź. (dodam, że przechodzę miesiączkę)

Odnośnik do komentarza

Witam. Wczoraj o godz 15 przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną a o godz 16 zaczęłam wymiotować i trzymało mnie do 20. Zatrucie alkoholem. O godz 21 przyjęłam drugą tabletkę ponieważ na ulotce napisane jest żeby przyjąć że było to pominięcie tabletki. Pozniej juz nie wymiotowałam. Była to 8 tabletka więc zaczął się 2 tydzień brania tabletek. Kochałam się 2 dni wcześniej i nie doszło do wytrysku w pochwie. Czy stosować jakieś dodatkowe zabezpieczenie? Istnieje możliwość ciąży? Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam w grudniu miałam dwa razy miesiączke byla przerwa tydzien i dostałam drugą miesiączke i puzniej zaczełam brac antybiotyki Dalacin c i tabletki antykoncepcyjne w tym momencie spuznia mi sie miesiaczka z robiłam test ciązowy i wyszło jedna a druga blada a w drugim tescie wyszło brak ciązy czy moge byc w ciązy ?

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam pytanie, a mianowicie co zrobić jak zapomniałam wziąć tabletki w 3 tygodniu stosowania? Dokładnie była to 18 tabletka czyli nie wzięłam jej we wtorek. W środę brałam normalnie, gdyż się nie zorientowałam, wczoraj (czwartek) zorientowałam się że nie wzięłam tej tabletki, ale nie wzięłam dwóch tabletek na raz tylko jedną. Została mi tylko jedna tabletka do końca opakowania i co robić dalej? Brać od razu następne opakowanie? Przed tą zapomnianą tabletką brałam tabletki regularnie i nigdy mi się to nie zdarzyło, a biorę te tabletki 3 lata. Dodam, że 3 dni po zapomnianej tabletce współżyłam. Jakie jest ryzyko ciąży? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od 3 miesięcy. Wczoraj wzielam pierwszą tabletkę z nowego opakowania jednak kawałek tej tabletki był ułamany. Wzielam dwie części tej tabletki. Dziś wzielam planowo kolejną tabletkę. Czy antykoncepcja została zachowana i czy ulamanie tabletki nie uslabilo jej?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne, niestety we wtorek, czyli przedostatnią tabletkę zapomniałam wziąć. Zażyłam ją ok.13 h po czasie .. a ostatnią wzięłam o normalnej porze i jestem w trakcie 7 dniowej przerwy. W czwartek kochałam się bez zabezpieczenia, jednak nie doszło do wytrysku we mnie. Jak duże jest ryzyko ciąży? Jest już 3ci dzień po odstawieniu a krwawienia nadal nie mam. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

czy moge byc w ciązy poniewaz zrobiłam test ciązowy i jeden pasek był normalny a drugi taki jasniejszy jak by sie rozlał moze to winna testu a pózniej zrobiłam drugi bo pomyslałam ze jest jakis dziwny i w drugim był negatywny a regularnie biore tabletki antykoncepcyjne ale przez 15 dni brałam antybiotyki Dalacin c czy mogło osłabic antykoncepcie a dodam ze miesiączka spuznia mi sie dwa dni a w tamtym miesiącu miałam dwa razy miesiączke z tygodniową przerwą

Odnośnik do komentarza

Witam. 7 tygodni temu uprawiałam petting, w którym mogła przenieść się sperma. Biorę tabletki Yaz od około roku lecz tego dnia ją pominełam i następną też. Były to tabletki z pierwszego tygodnia. Okres dostałam terminowo wystąpiły objawy ptrzed miesiączką. Teraz jestem dokładnie tydzień przed 2 miesiączką od tego zdarzenia. Dokuczają mi mdłości ale mogą wynikać ze stresu. Czy jeśli to 2 krwawienie wystąpi w terminie mogę wykluczyć ciążę? Czy mogę wykluczyć ciąże juz po pierwszym krwawieniu?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pewien problem. Od 12 dni biorę tabletki Naraya Plus. Po zażyciu 9 tabletek odbyłam z chłopakiem 2 pełne stosunki. Przed tym pojawiło się plamienie i lekkie krwawienie. Czy to normalne? Chciałabym też wiedzieć czy mogę zajsc w ciążę jeśli jakieś 2-3 razy (Ale nie pod rząd) zdarzyło mi się wziąć tabletkę trochę później niż zwykle tzn zamiast jak zwykle o 20 raz wzięłam koło 23 a innym razem po północy. Poza tym żadnej nie pominelam. Czy takie przyjmowanie tabletek może prowadzić do ciąży?

Odnośnik do komentarza

Co zrobić jak zapomniałam wziąć tabletki w 3 tygodniu stosowania? Dokładnie była to 18 tabletka czyli nie wzięłam jej we wtorek. W środę brałam normalnie, gdyż się nie zorientowałam, wczoraj(czwartek) zorientowałam się że nie wzięłam tej tabletki, ale nie wzięłam dwóch tabletek na raz tylko jedną. Została mi tylko jedna tabletka do końca opakowania i co robić dalej? Brać od razu następne opakowanie? Przed tą zapomnianą tabletką brałam tabletki regularnie.3 dni po zapomnianej tabletce współżyłam.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 18 lat 3 dni temu miałam dostać okres 2 dni temu wzięłam ellaone poniezabezpieczonym stosunku (po mniej niż 24h) , po czym dzisiaj dostałam okres. Czy to jest normalne? Czy moze miec na to wpływ fakt ze rok temu brałam escapelle?

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio zmieniłam tabletki z 21+7 na 24+4. Dziś jest ostatni dzień placebo, nadal nie pojawiła się miesiączka. Ciążę jestem w stanie wykluczyć na 90%- współżyłam raz, 3 dni temu, a tabletki przyjmowałam regularnie, nie zażywałam też innych leków poza Lacibios Femina i globulkami Macmiror. Wykonanie testu ciążowego po 3 dniach od stosunku chyba mija się z celem(?). Czy jeśli krwawienie nie wystąpi do jutra, powinnam zacząć nowy blister, czy jednak mimo wszystko wykonać test? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przez 9 miesięcy brałam vibin mini , teraz drugi miesiąc Kontracept. We wtorek tj. 29.12. Zaczęłam nowe opakowanie. Tabletkę przyjmuje zawsze o godz. 22.00 . Niestety w czwartek zapomniałam zażyć tabletkę, wiec w piątek ok. godz. 19 wzięłam pominięta tabletek i o 22.00 kolejną według planu. Dodam że 30.12.15 odbylam stosunek z wtryskiem w środku. Nie przejęłam się tym ponieważ mam problem z wysokim poziomem prolaktyny i lekarz powiedział mi 2 miesiace temu ze ciąża z takim poziomem prl jest niemożliwa , leczenie bromergonem zaczynam za tydzień. w związku z tym wczoraj odbylam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. Ale teraz zastanawiam się czy przez pominiętą tabletkę i pomimo wysokiej prolaktyny istnieje możliwość ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminella. Jestem na 18 tabletce. W trakcie poprzedniej 7dniowej przerwy zażywałam antybiotyk augumentin. Podczas antybiotykoterapii nie odbyłam stosunku jak i również 7dni po. Od dnia 8 zaczęłam współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia, jednak metodą przerywaną. Dziś , przy 18 tabletce wystąpiły u mnie słabe brązowe plamienia. Czy to może oznaczać ciążę? Dodam, że piję także czystek.

Odnośnik do komentarza

Witam. Moje pytanie brzmi nastepujaco. Na poczatku grudnia odstawilam tabletki antykoncepcyjne belara poniewaz rozstalam sie z facetem. 4 dni pozniej dostalam normalnego okresu. Trwal 4 dni. 10 dni pozniej po zakonczeniu tamtego okresu ujrzalam plamienie ktore zamienilo sie w krwawienie. To krwawienie trwa juz 7 dni i towarzyszy temu bol lewego jajnika strasznie promieniujacy do kregoslupa oraz mam powiekszony jajnik. Co to moze byc ? Czy mam sie martwic ?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncpcyjne Syndi35 przez rok i 2 miesiące. Zamierzam je odstawić, natomiast z pewnością kiedyś będę chciała wrócić do tabletek, niekoniecznie Syndi35. Czy powrót do tej metody antykoncepcji za jakiś czas będzie bezpieczny? Czy lepiej nie przestawać brać tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam, od około roku biore tabletki antykoncepcyjne Microgynon 30. Zazywam je o godzinie 22, jednak czasami jest to dosc klopotliwe o tej porze i zastanawialam się czy po nastepnej 7 dniowej przerwie moglabym zmienic pore przyjmowania tabletek na rano np. na 8 lub 9?? I czy jesli to zrobie obnizy sie ich skutecznosc na pare dni? Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Od 14 grudnia biorę 1 tabl. anty. Yaz 3 tyg. Są skutki uboczne plamienia, wahania nastroju, ból piersi, kucie w klatce piersiowej -rzadko. Ponieważ 1 msc stosowania przechodzę ciężko, była jelitówka i tabletkę wziełam 1 dnia grypy 5 h później i następnego dnia 1h później. Czesto bolą jajniki i podbrzusze przy stosowaniu i wydaje sie że była owulacja, przy 1 opak. może tak być? Czy po tych zdarzeniach chronią mnie? 1 msc wpłynie na ogólne dział. tabl. na następne miesiące? Mogę współżyć bez lęku?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 7 lat stosuje tabletki antykoncepcyjne, niestety ostatnio zapomniałam zażyć jeden tabletki, i w tym dniu odbył się pełny stosunek. Po namyśle zażyłam tabletkę 72po ''ellaone'' po czym kontynuuje branie tabletek antykoncepcyjnych. Pytanie moje brzmi, czy ellaone wpłynęła obniżająco na dalsze działanie Microgynonu21? Czy jest możliwość, że całkowicie tabletki przestały działać?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Belara do tej pory wszystko było dobrze nie plamiłam nie miałem żadnych skutków ubocznych... biorę 6 opakowanie i po przyjęciu 4 tabletki zaczęłam krwawic (coś podobnego do miesiaczki) teraz biorę 14 tabletkę i dalej plamie... dlaczego tak jest? Czy muszę udać się do ginekologa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...