Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie pominiętej tabletki antykoncepcyjne yasminelle. Przyjmuję pigułki od ponad roku i zdarzyło mi się pierwszy raz zapomnieć 8 tabletki z blistra. Zgodnie z ulotką przyjęłam następnego dnia obydwie tabletki, jednak w dniu pominięcia pastylki współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę? Dodam, że w pierwszym tygodniu, czyli poprzedzającym pominiętą tabletkę była zachowana ciągłość brania preparatu

Odnośnik do komentarza

Witam. W poniedziałek byłem u lekarza który przepisał mi wapno do rozpuszczania, witaminę c (1000) i duomox. Pytanie moje jest następujące. Czy jeśli jutro (piątek) wezmę ostatnią tabletkę to w sobotę wieczorem będę mógł spożyć alkohol? Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

Witam. W poniedziałek skończyłam brać trzecie opakowanie artilli, a dzisiaj, tj. w czwartek mam jedynie niewielką ilość krwi w pochwie. Poprzednie dwa krwawienia z odstawienia były średnio obfite. Tabletki przyjmowałam regularnie, nie wystąpiły wymioty ani biegunka. Czy krwawienie z odstawienia może być tak skąpe? Kiedy ewentualnie wykonać test ciążowy? Kobieta, 21 lat

Odnośnik do komentarza

Czy są szanse, że zaszłam w ciążę? Zażywam regularnie tabletki hormonalne, jednak w 1 tygodniu cyklu pominęłam jedną dawkę (którą "nadrobiłam" następnego dnia biorąc 2 tabletki). Kilka dni później (w czasie dni płodnych) odbyłam stosunek z moim chłopakiem(doszło do wytrysku)i tego dnia wzięłam tabletke o kilka godzin później niż zwykle. Poza tym przyjmuję leki psychotropowe i kilka razy brałam też tabletki przeczyszczające.

Odnośnik do komentarza

Witam, ogólnie uważa się że oczywiście tabletki antykoncepcyjne ( nawet skrupulatne ich zażywanie) nie daje 100% pewności nie chcianej ciąży. Uzyskałam jednak informację, że podczas krwawienia które występuje w ciągu 7 dni nie brania tabletek między następnymi pudełkami tabletek, niema całkowicie żadnej opcji żeby zajść w ciążę. Czy to prawdziwa informacja?

Odnośnik do komentarza

Witam. Brałam Belarę od maja .Po 7 dniowej przerwie od tabletek ,brałam je przez 2 dni i potem odstawiłam je. 31.12 współżyłam. 7.01.16 pojawiło się plamienie brązowe, a dziś mam obfite krwawienie. Ile czasu potrzebuje mój organizm na regenerację. Skoro pojawia się krwawienie to nie mogłam zajść w ciążę? Czy bóle podbrzusza,złe samopoczucie ,nerwowość są skutkiem ich odstawienia? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry! Od kilku miesięcy stosuję Vibin (2skł). Z powodu choroby brałam Ospamox (7dni probiotyk), przypadł na 3 tydzień z blistra Vibinu. Przerwę zrobiłam normalną, 7dni, krwawienie było takie, jak zazwyczaj; może jedynie kilka godzin wcześniej, niż zwykle. Podczas przerwy przez 3 dni miałam wymioty i biegunkę. Nowy blister Vibinu rozpoczęłam (już trawiąc) w drugim dniu Azitrox (3dni probiotyk do teraz). Czy w moim przypadku po 7 dniach od zakończenia antybiotyku wróci pełna ochrona?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 22 lata. 2 dni temu skończyłam drugie pod rząd opakowanie tabletek antykoncepcyjnych "Ovulastan". Wg ulotki krwawienie z odstawienia powinno wystąpić w 2. lub 3. dniu, zatem dziś lub jutro. Póki co zamiast krwawienia górna ściana pochwy jest rozpulchniona i pojawia się drobna ilość białej wydzieliny. Czy to normalne objawy zbliżającego się krwawienia przy stosowaniu tabletek?

Odnośnik do komentarza

~a...m
Witam.
W poniedziałek skończyłam brać trzecie opakowanie artilli, a dzisiaj, tj. w czwartek mam jedynie niewielką ilość krwi w pochwie. Poprzednie dwa krwawienia z odstawienia były średnio obfite. Tabletki przyjmowałam regularnie, nie wystąpiły wymioty ani biegunka.
Czy krwawienie z odstawienia może być tak skąpe? Kiedy ewentualnie wykonać test ciążowy?
Kobieta, 21 lat

Do kilku pierwszych opakowan moga takie sytuacje wystapic. Nie nalezy sie martwic.Pozdrawiam

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~a...l
Sylvie 20 duzo efektow ubocznych zastanawiam sie zeby poprosic ginekologa o tabletki naraya plus 4 generacji ktore tabletki antykoncepcyjne sa najbezpieczniejsze

Ale to Ci dobierze ginekolog.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~m...l
Witam. Brałam Belarę od maja .Po 7 dniowej przerwie od tabletek ,brałam je przez 2 dni i potem odstawiłam je. 31.12 współżyłam. 7.01.16 pojawiło się plamienie brązowe, a dziś mam obfite krwawienie. Ile czasu potrzebuje mój organizm na regenerację. Skoro pojawia się krwawienie to nie mogłam zajść w ciążę? Czy bóle podbrzusza,złe samopoczucie ,nerwowość są skutkiem ich odstawienia? Proszę o odpowiedź.

A dlaczego je odstawilas? Nie bierzesz ich regularnie? Byla prezerwatywa? Krwawienie nie musi wykluczac ciazy zwlaszcza jesli antykoncepcja nie jest ciagla.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~a...l
Witam! Otoz chcialam zapytac jak najlepiej zmienic godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Z godzin rannych na wieczor np.21 Wspomne ze biore je w godz. 6.30/czasami jak zaspie 8. Dziekuje.

Moze codziennie lub co dwa dni przesuwaj sie o 2 godz? Tak az dojdziesz do tej ktora chcesz teraz.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~o...l
Witam, ogólnie uważa się że oczywiście tabletki antykoncepcyjne ( nawet skrupulatne ich zażywanie) nie daje 100% pewności nie chcianej ciąży. Uzyskałam jednak informację, że podczas krwawienia które występuje w ciągu 7 dni nie brania tabletek między następnymi pudełkami tabletek, niema całkowicie żadnej opcji żeby zajść w ciążę. Czy to prawdziwa informacja?

Nie slyszalam takiej informacji. Oczywiscie jest sie chronionym ale zawsze,nawet podczas przerwy mozna zajsc jesli ma sie zczescie przyslowiowe.Pewne w zyciu sa tylko 2 wiadome rzeczy:-)
Pozdrawiam

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~d...l
Czy są szanse, że zaszłam w ciążę?
Zażywam regularnie tabletki hormonalne, jednak w 1 tygodniu cyklu pominęłam jedną dawkę (którą "nadrobiłam" następnego dnia biorąc 2 tabletki). Kilka dni później (w czasie dni płodnych) odbyłam stosunek z moim chłopakiem(doszło do wytrysku)i tego dnia wzięłam tabletke o kilka godzin później niż zwykle. Poza tym przyjmuję leki psychotropowe i kilka razy brałam też tabletki przeczyszczające.

Owszem,szanse sa zwiekszone.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

~l...l
Witam. W poniedziałek byłem u lekarza który przepisał mi wapno do rozpuszczania, witaminę c (1000) i duomox. Pytanie moje jest następujące. Czy jeśli jutro (piątek) wezmę ostatnią tabletkę to w sobotę wieczorem będę mógł spożyć alkohol? Pozdrawiam serdecznie :)

Nie kojarze tego leku aczkolwiek wszelkie spozywani alkoholu nie jest przy farmakologii zalecane.
Pozdrawiam serdecznie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie. Otoz biore tabletki antykoncepcyje w godzinach rannych 6.30/8.30./chcialabym zmienic na godziny wieczorne. Czy bedzie zachowana skutecznosc jesli codziennie bede brac tabletki np. Z 2h opoznieniem?/np 8-10; 10_12; az przesune do 21? Dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Czy leki rozkurczowe/przeciwbólowe mogą wpływać na antykoncepcję? Dokładniej - Seasonique (91 tabletek)- dostałam za szybko okres - 07.01.16. Leki, które dostałam: 28.12.15 jednorazowo 150 mg flumyconu(tabl.) maść (na stan zapalny) 31.12.15 na ostrym dyżurze Controloc 40 mg, NaCl 500 ml, No-spę, busko i buskolizynę. 03.01.15 ambulatoryjnie Spasmalgon 1 amp i Buscolizynę. 1 amp. Czy ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona? Czy jest to wynik w/w leków czy mój organizm nie wchłania tabletek?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...