Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,
Biorę 5 opakowanie tabletek Estmar. W poniedziałek powinnam zrobić tygodniową przerwę (zostały mi 2 tabletki ponieważ jedną już przyjęłam), jednak dzisiaj dostałam niepokojącego krwawienia. Zdarzyło mi się to pierwszy raz, mimo, że tabletki biorę o stałej porze. Od miesiąca uprawiam sport. Czy ma to jakieś znaczenie? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Rozpoczęłam antykoncepcje hormonalną (tabletki vixpo). Pierwszą tabletkę wzięłam 8.12 o godz .20, kiedy pojawiło się krwawienie, następnie brałam 7 kolejnych tabletek o stałej porze. 16,12 współżyłam. Czy jest ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

wczoraj u mnie doszlo do wspolzycia..biore tabletki antykoncepcyjne ale zapomnialam wziasc we wtorek i srode zato w czwartek rano wzielam zalegla za wtorek i srode,natomiast w czwartek wieczorem do wspolzycia..Chcialam zapytac jaka jest szansa na zajscie w ciaze,i ,co zrobic?

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór, mam takie pytanie. Przez 2 miesiace zazywalam tabletki antykoncepcyjne Novynette( 21 7 dni przerwy) o godzinie 15. Teraz lekarz przepisal mi tabletki Daylette(24 4). Pierwsza tabletke zazylam po 7 dniowej przerwie czyli w 8 dzien o godzinie 20. Czy w dobrym czasie przyjelam tabletke i jestem chroniona?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon od dłuższego czasu. Będąc w 3 tygodniu przyjmowania listka w czwartek wzięłam tabletkę z piątku a w piątek z czwartku , wzięłam je w odstępie 24 godzin, ponieważ biorąc tabletkę w piątek zorientowałam się, że się pomyliłam. Czy ma to jakiś wpływ na działanie tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam.Przez jeden miesiac bralam antykoncepcję Vibin mini.Po jednym opakowaniu zrezygnowalam z tabletek(wzielam wszystkie poza placebo)Krwawienie po odstawieniu nastapilo od razu.Przez kolejny miesiac uprawialam seks bez zabezpieczenia gdyz planuje ciaze.Dzisiaj mija 37 dzien od ostatniej miesiaczki.Czy jest mozliwe ze jestem w ciazy,czy tez brak okresu jest spowodowany przez odstawienie tabletek?dodam ze bola mnie piersi i mam chwilowe bole menstruacyjne(objawy te mialam zawsze przed okresem) ?

Odnośnik do komentarza

Witam W piątek zażyłam przedostatnią tabl. z 2 tyg. ok 9 rano (Vibin mini), ok godz. 23 lekko wymiotowałam. W sobotę zażyłam ostatnią tabl. z 2 tygodnia ok godz.7. Stolec oddany rano w piątek ok 9 był dość płynny, ale nie wydaje mi się, żeby można to nazwać biegunką. Współżyłam w czwartek wieczorem. Czy antykoncepcja jest zachowana, czy jestem zabezpieczona? Ponoć tableki wchłąniają się ok 4 godzin, boję się czy nie dojdzie do zapłodnienia. Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne YAZ już od kilku miesięcy. Regularna pora przyjmowania przeze mnie tabletek to 22. Jednak dzisiaj przyjęłam ją za wcześnie, o 10.30 (wynikało to z roztargnienia, przyjmuję również inne leki, zdarzyło się to pierwszy raz). Była to ostatnia RÓŻOWA tabletka (zostały mi w blistrze jeszcze cztery BIAŁE). Co zrobić w takiej sytuacji? Kiedy powinnam przyjąć kolejną tabletkę? Czy moja stała godzina przyjmowania tabletek zmienia się teraz z 22 na 10? Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam, 11.12 (piątek) o godzinie 18:30 miałam przyjąć pierwszą tabletkę z 3 opakowania. Niestety, o tabletce zapomniałam i przyjęłam ją 12.12 o godzinie 1:30. W piątek doszło do stosunku, ale nie doszło do wytrysku. W sobotę udałam się do apteki i po konsultacji z farmaceutą zażyłam tabletkę ellaOne 17godzin po stosunku.Resztę tabletek z 3 blistra przyjmuję regularnie o 18:30.Czy mam dodatkowo zabezpieczać się przez tydzień czy może do kolejnego opakowania tj.7.01? Kiedy zacząć nowe opakowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biore tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj o godzinie 21 mialam wziac ostatnia tabletke z opakowania jednak zapomnialam. Dzisiaj okolo godziny 17 wzielam ta zapomniana tabletke, a po 20 kolejna, pierwsza z nowego opakowania. Czy skutecznosc bedzie zachowana? Czy moge wspolzyc z partnerem bez obawy o ciaze?

Odnośnik do komentarza

Witam,16godzin temu współżyłam ze swoim chłopakiem. Od 2 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne Belara. Biorę je regularnie co do minuty,parę razy zdarzyło mi się wziąć 2 godziny później. Ostatnio nie byłam chora ani nie brałam antybiotyku. Teraz zostało mi 7 tabletek w blistrze,mój chłopak skończył we mnie,pierwszy raz próbowaliśmy w sumie bez prezerwatywy bo miałam trochę stracha:) moje pytanie jest następujące, czy jest bardzo duża szansa że zajde w ciążę po tym stosunku? Zastanawiamy się nad tabletka "po" bo trochę się denerwuje..

Odnośnik do komentarza
Gość kamila152369

Witam, wczoraj tj. sobota, miałam ostatni dzień brania tabletek anty przed przerwą. Zorientowałam się, ze została mi jedna niewzięta. Najprawdopodobniej nie wzięłam jej w drugim tygodniu stosowania tabletek. Przez cały okres ich brania w tym miesiącu, nie uprawiałam seksu, także nie boję się o niechciana ciążę. Biorę tabletki od dwóch lat i pierwszy raz zdarzyło mi się jakąś pominąć...nie wiem co powinnam zrobić, mam zamiar skonsultować się z lekarze, jednak dopiero w poniedziałek. Proszę o jakąś radę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam. Rozpoczęłam branie tabletek antykoncepcyjnych Elin w pierwszym dniu miesiączki, biorę je codziennie regularnie bez pominięć i spóźnień. Moje pytanie jest następujące, po jakim czasie od rozpoczęcia pigułek jestem w pełni chroniona przed ciążą i moge się kochać bez jakichkolwiek obaw? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam Od roku biorę regularnie novynette i jak dotąd nie było żadnych problemów, wszystko jak w zegarku. Jednak przy ostatnich dwóch opakowaniach wystąpiło plamienie i lekkie krwawienie już na 3 dni przed końcem opakowania. Czy mimo tego iż okres rozpoczyna się jeszcze przed końcem blistra antykoncepcja jest nadal skuteczna? Czy jeśli jest skuteczna to czy jest konieczność zmiany tabletek na inne "mocniejsze" skoro występowanie wcześniejszego okresu nie jest dla mnie uciążliwe ?

Odnośnik do komentarza

Witam, wczoraj mialam ostatni dzien brania tabletek antykoncepcyjnych, okazało się, że została mi jedna tabletka w blistrze, musiałam o niej zapomnieć, prawdopodobnie to był drugi tydzień, co powinnam zrobić w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza

wzielam 3 tabletki antykoncepcyjne vip i zle czulam odstawilam je i miesioczkuje juz kilka dni chociasz juz niepowinnam i czuje sie zle mam dola chce mi sie plakac czy to po odstawieniu tych tabletek ,jak mam ,dalej postepowac/czy znowu zaczoc je brac bardzo prosze o podpowiedz dziekuje i pozdrawiam, Wiek 38 lat mam,

Odnośnik do komentarza

Witam. Miesiączka spóźniła mi się 10 dni, dwa dni temu zaczęło lekko swędzieć mnie przy wejściu do pochwy. Wargi nie są zaczerwienione. Dziś dostałam zamiast miesiączki mam brązowe plamienie, raz pojawił się brązowy skrzep. Ciągle swędzi mnie przy wejściu do pochwy. Czy można to plamienie można uznać za pierwszy dzień cyklu? Wzięłam dziś pierwszą tabletkę antykoncepcyjną i obawiam się, że to mógł być błąd. Czy mogę mieć również infekcję?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od marca biorę tabl. Vibin Mini o 9 rano zdarzało mi się wziąć tabl. 15 czy 45 min. później ale nigdy nie przekroczyło godz. Kochałam się z chłopakiem 5.12. z wytryskiem w środku. Krwawienie z odstawienia dostawałam po 3 tabl. a teraz po 2 tabl.-14.12. krwawienie pierwszego dnia słabe natomiast później już normalne z skrzepami krwi i trwało 5 dni czyli tyle ile zawsze.Czy w tej sytuacji istnieje możliwość ciąży? Czy można ją wyeliminować? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie dotyczące stosowania tabletek antykoncepcyjnych Midiana. W 3 tygodniu wybierania blistra zapomniałam zażyć 1 tabl. i w tym samym dniu był sex. Zaznaczę, że tak jak pisze na ulotcę, nie zaprzestałam brania tabletek(tzn. nie zrobiłam 7 dniowej przerwy bez brania tabletek). Czy mogę być w ciąży? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź. Karolina

Odnośnik do komentarza

Witam, od 6 miesięcy zażywam tabletki Logest. Tabletki biorę regularnie. Krwawienie z odstawienia rozpoczyna się w 3 dniu przerwy i trwa ok. 2-3 dni, raczej jest skąpe. Następnie następują 2-3 dni bez krwawienia. W dniu zażycia 1 tabletki z nowego opakowania pojawia się plamienie które w ostatnich 2 cyklach trwało ok. 2 dni. Czy takie krwawienie powinno mnie niepokoić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...