Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od sierpnia brałam moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne w celu uregulowania hormonów.I pierwszym skutkiem ubocznym było zatrzymanie wody w organizmie potem było lepiej a potem znowu gorzej. Kiedy zaczełam 3 opakowanie tabletek było tragicznie migreny bóle serca dlatego też przerwałam ich branie kilka dni temu.Migreny odeszły serce sie uspokoiło lecz nie czuje sie jeszcze najlepiej a szczególnie przeszkadza mi woda w organizmie która nie schodzi od momentu brania tabletek.Kiedy to minie?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, obecnie leczę się na nerwicę lękową /150 mg sertraliny na dzień/, ostatnio przeszłam z tabletek antykoncepcyjnych Sylvie 30 na krążek NuvaRing (przy stosowaniu tabletek było dużo uciążliwych efektów ubocznych). Proszę mi powiedzieć, czy ochrona antykoncepcyjna przy połączeniu sertraliny i krążka dopochwowego jest zachowana w 100%? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam takie pytanie, otóż od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne (Vibin Mini) wczoraj wieczorem wzięłam pierwszą nieaktywną tabletke a dzisiaj lekarz przepisał mi antybiotyk (Zinnat) wiem, że w trakcie brania antybiotyku oraz tydzień po jego skończeniu należy zabezpieczać się dodatkowo jednak przeczytałam na jednym forum, że antybiotyk może mieć negatywny wpływ na wcześniejsze tabletki aktywne, które brałam?

Odnośnik do komentarza

Witam, pominęłam 18 tabletkę antykoncepcyjną,po tym jak się zorientowałam przyjęłam ja po 24h razem z 19, nastepnie zażywałam 20 i 21 o stałych porach bez pomyłki, teraz jestem w trakcie 7 dniowej przerwy, czy istnieje i jak duże jest ryzyko zajścia w ciąże jeżeli wpółżyłam dzień przed pominięciem 18. tabletki, oraz w dniu 21. tabletki?

Odnośnik do komentarza

Witam proszę o pomoc biorę tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz jest to moje pierwsze opakowanie do końca zostało 3 tabletki wczoraj miałam lekkie plamienia a dzisiaj dostałam miesiączkę mam do końca wziąść tabletki czy już je przerwać mam robić 7 dniowa przerwe czy odrazu mam zacząć 2 opakowanie proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam proszę o pomoc biorę tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz jest to moje pierwsze opakowanie do końca zostało 3 tabletki wczoraj miałam lekkie plamienia a dzisiaj dostałam miesiączkę mam do końca wziąść tabletki czy już je przerwać mam robić 7 dniowa przerwe czy odrazu mam zacząć 2 opakowanie proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

mam problem brałam tabletki antykoncepcyjny rigevidon przez 5 lat zrobiłam sobie przerwe teraz bo wzieciu ostatniej tabletki miesiaczka pojawiła sie 19.09 trwała 4 dni następnie po 9 dniach pojawił sie znowu skromny okres? plamienia,z moich obliczeń wynika ze miesiaczke juz powinnam miec pare dni temu lecz sie nadal nie pojawia jak mam to obliczyc kiedy dostane bo sie martwie

Odnośnik do komentarza

Witam.
25lipca skończyłam brać ostatnią tabletkę antykoncepcyjną.
brałam je 11lat i 9miesiecy.po odstawieniu wystąpiło krwawieniem.
20wrzesnia odbyłam stosunek z zabezpieczeniem.prezerwatywą.
4pazdziernika było małe plamienie
6pazdziernika było dosyć i myślę że to był dzień pierwszego cyklu.
12pazdziernika można powiedzieć że było jeszcze plamienie
Ale w sumie tylko 6 i 7 października używała tamponów
Później nie musiałam
3pazdziernika bardzo bolały mnie jajniki
Dzis jest 18pazdziernika boli mnie brzuch po prawej stronie jak naduszę
Mam wrażenie ze mam wodę w brzuchy
Piersi mi urosły ale nie aż tak mocno i nie bola
A 14 i 15 października uczucie wilgocią i lekko bolał prawy jajnik
16 i 17 października śluz rozciągał się i był przezroczysty
Dodam ze od wczoraj mam jakby gulę w gardle , mam wrażenie że ona mnie dusi ,jakbym miała mdłości
I jakiś przeszło tydzień mam zawroty w głowie
W przeszłości leczyłam się na zawroty błędnika
Sama już nie wiem czy panikuję??
Aha 1 październik zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny tylko jedna kreska i ani cienia drugiej
Pytanie czy to maga być skutki uboczne nie brania już hormonów??
Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Witam, Okres -30.09 do 5.10, 3.10 powinnam rozpocząć nowe opakowanie tabletek, jednak robię przerwę. 6 i 7.10 stosunek przerywany. Parę dni temu miałam (już z prezerwatywą) dwa wyjątkowo intensywny stosunek,w których czułam,że partner dotyka szyjki macicy,w trakcie seksu pojawił się ból.Od tej pory boli/kłuje mnie prawy jajnik, ból macicy już ustał.Dodatkowo boli mnie odc lędźwiowy kręgosłupa, ale to się często zdarza.Czy jest to związane z intensywnością stosunku, lub odstawieniem tabletek?

Odnośnik do komentarza

od grudnia 2014 roku stosuję tabletki antykoncepcyjne Kontracept, regularnie, o wyznaczonej godzinie.. W trakcie tego opakowania wszytsko przebiegało tak samo, jednak w dniu przyjęcia ostatniej (21 tabletki), w dzień przed 7 dniową przerwą wystąpiło plamienie (ostatnią przyjęłam w piątek, plamienie wystąpiło w sobotę rano, okres zawsze rozpoczynał się w poniedziałek). Stąd moje pytanie,czy takie plamienie to normalna sprawa, czy powinnam się czymś martwić? Może tabletki nie są już wystarczające?

Odnośnik do komentarza

Ostatnia miesiączka 05.10. Trwała tydzień. W nocy 14.10 krwawienie, później czysto. Od 17.10 upławy śluz jakieś brązowe drobinki, czasem z domieszką krwi. Od 28.09 brałam Balere, ale w tym czasie z zalecenia lekarza piłam zioła z dziurawca. W trakcie miesiączki przestałam brać tabletki anty. Od sierpnia do brania tabletek odbywaliśmy z mężem stosunek przerywany. W trakcie brania tabletek i po przerwaniu również był sex przerywany. Skąd to dziwne krwawienie w nocy i upławy?

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin już pół roku. Jestem teraz w trakcie 7-dniowej przerwy. W czwartek powinnam przyjąć pierwszą tabletkę, jednak niestety nie zabrałam ze sobą opakowania, a jestem poza miejscem stałego zamieszkania. Chciałabym dowiedzieć się, czy w piątek powinnam przyjąć dwie tabletki, czy po prostu od tego dnia zacząć przyjmować je pojedynczo oraz jak długo przez takie zajście skutecznośc antykoncepcyjna jest obniżona? Pozdrawiam Gosia

Odnośnik do komentarza

Witam, od ponad roku przyjmuje sylvie 30. Niestety mocno sie przeziebilam i musialam wziac antybiotyk duomox. Antybiotyk bralam od 7.10 a 8.10 wzielam ostatnia tabletke z blistra. Antybiotyk skonczylam brac14.10 tabletki antykoncepcyjne po tygodniowej przerwie biore od 16.10 i tego dnia skonczylo sie krwawienie. Dzis doszlo do stosunku bez zabezpieczenia czy jest mozliwosc ze antybiotyk obnizyl skutecznosc i mozliwe jest zajscie w ciaze ? Powinnam zglosic sie do swojego ginekologa?

Odnośnik do komentarza

jestem 3 miesiące po porodzie i mam pytanie od kiedy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i po której tabletce można uprawiać seks aby nie doszło do nastepnego nie chcianego zapłodnienia.Mam już dwoje dzieci i to mi wystarczy. Chodzi mi o pełne pewne zabezpieczenie przed ciążą. Proszę o możliwie szybką i konkretną odpowiedź za co z góry Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość KasiazOstrowia

Witam wszystkich!
Mam pewien problem, zatem ostatnio byłam by ginekologa który przepisał mi moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne "BELARA" zaraz po stosunku po wyciągnięciu przez partnera penisa z pochwy ulewa się ze mnie krew. Co jest nie tak? Czy to przez tabletki ? Pomocy

Odnośnik do komentarza

Witam, 15 tabletkę wzięłam 16h za pozno. Wczoraj wzięłam 21tabletke i dzisiaj powinnam wziac drugie pod rząd opakowanie. Nie chce brać dwoch opak. pod rząd bo strasznie złe sie potem czuje. Czy moge wziac teraz 2tabletki nowego opakowania(24 i 7dni) i zrobic 7dni przerwy? Wyjdzie ze zapomniałam tabletki tak jakby w 2 tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Na początku października rozpoczęłam swoje pierwsze opakowanie Belary. Ze względu na pobyt w szpitalu nie mogłam przyjąć 14 i 15 tabletki. Dzisiaj oraz wczoraj przyjęłam dwie zgodnie z "planem", tych dwóch zaginionych nie wzięłam, bo bałam się zbyt dużej dawki naraz, wczoraj dostałam krwawienie z odstawienia i... Dzisiaj doczytałam, że powinnam zrobić 7dni przerwy, bo pominęłam więcej niż jedną tabletkę. Więc mam zrobić tę przerwę, poczekać aż ustanie krwawienie, czy dokończyć i zacząć następne?

Odnośnik do komentarza

Witam. Moje pytanie brzmi: biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini od miesiąca. Właśnie zaczęłam ostatni tydzień, to znaczy, że wzięłam dwie tabletki placebo. Czy jest jakiś okres, który musi minąć, by antykoncepcja była skuteczna? Czy już w pierwszym tygodniu brania tabletki można bez obaw współżyć, na przykład po rozpoczęciu kolejnego opakowania i kolejnego blistra? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Zecydowałam sie na tabletki antykoncepcyjne (vibin mini) rozpoczęłam ich przyjmowanie pierwszego dnia miesiączki po czym krwawienie przedłużyło mi się do 11 dni, miałam chwile przerwy i przy 19 tabletce znowu pojawiło się krwawienie. Trochę mnie to martwi. Czy wszystko jest w porządku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...