Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, od jakiegos czasu biore tabletki antykoncepcyjne ostatnio 2 tyg temu mialam przerwe miedzy opakowaniami i bylo krwawienie potem po tygodniu brania kolejnego opakowania zapomnialam o tabletce i zaczelo mi sie bardzo intensywne krwawienie. Czy cos moze byc nie tak? I czy jak zaczne brac znowu po 7 dniach tabletki to beda dzialac?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych okres powinien występować w tym samym dniu każdego miesiąca. Niestety u mnie jest inaczej. Zażywam tabletki Naraya plus. Blister ma 28 tabletek w tym 24 tabletki białe i 4 placebo. W trzecim dniu łykania tabletki placebo występuje u mnie krwawienie. Nie rozumiem jednak, dlaczego okres wypada mi np. w sierpniu (22.08.2015), a w tym miesiącu wypadł mi (18.09.2015). proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, od dluzszego czasu biore tabletki yaz. Ostatnio z powodu braku dostepu do tabletek wzielam tylko 20 z 24 różowych tabletek po czym nastapila przerwa 12 dni. Po ostatniej przyjetej tabletce standardowo wystapilo krwawienie z odstawienia. Po 12 dniach rozpoczelam nowe opakowanie, z ktorego przyjelam juz 9 tabletek. Nie wystapily zadne nieprzewidziane krwawienia czy plamienia. Chcialabym sie dowiedziec czy jestem juz chroniona czy musze dodatkowo zabezpieczac sie do konca tego opakowania?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 01.10 zażywam tabletki antykoncepcyjne Artizia. Jest to moje pierwsze opakowanie, które rozpoczęłam w pierwszy dzień miesiączki tak, jak było zalecone w ulotce. W związku z tym mam dwa pytania. 1. Od kiedy mogę kochać się z mężem bez dodatkowego zabezpieczenia? Dodam, że tabletki biorę regularnie, co do minuty. 2. Czy lek przeciwwirusowy Neosine wpływa na skuteczność tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam, dziś 3 dzien od kiedy skończyłam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Następne opakowanie powinnam zacząć w poniedziałek ale w sobotę mam ważny wyjazd i chciałabym uniknąć krwawienia z odstawienia. Czy mogę go uniknąć zaczynając brać tabletki juz dziś? Czy mogę w ogóle zacząć brać je wczesniej? Czy będzie to miało jakieś skutki uboczne, np antykoncepcja będzie niepełna?

Odnośnik do komentarza
Gość Aneta19011990

Witam.Mam problem.Mianowicie,biorę tabletki Belara od pół roku.Zawsze okres był jak w zegarku a w tym miesiącu na wkładce było dosłownie kilka kropel i cisza.Biorę tabletki regularnie,nie zdarzyło się,żeby przerwa w przyjmowaniu była dłuższa niż 12 godzin.Dodatkowo stosujemy prezerwatywy,ale zakładane po pewnym czasie(nie na samym końcu).Zrobiłam dwa testy,są negatywne.Mimo tego bardzo boję się,że mogę być w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 4 miesięcy biorę tabletki Naraya Plus. 3 dni temu przyjęłam tabletkę o godz 12 mniej więcej po ponad 4 godzinach wystapila u mnie biegunka. To była ostatnia różowa tabletka w blistrze. Nie zrobiłam przerwy i nie wzięłam dodatkowej tabletki.Zaczęłam nowe opakowanie,ponieważ źle zinterpretowałam ulotkę?. Następnego dnia przyjęłam tabletkę o normalnej porze, a dzisiaj wzięłam dla bezpieczeństwa 2 na raz. Czy jest możliwość ze skuteczność tabletek zmalała?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne belara od 7 miesięcy, w środę zaczęłam nowe opakowanie po 7 dniowej przerwie, lecz z godzinnym opóźnieniem wzięłam pierwszą tabletkę. Dzisiaj przy sikaniu ukazała mi sie krew aczkolwiek (chyba) mam zapalenie pęcherza, prawie ciągle mam parcie na pęcherz ale jak ide to poleci pare kropel lub wcale i troche piecze. Czy to krwawienie jest związne z tabletkami czy infekją, czy powinnam pojsc do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Witam :) Zażywam od jakiegoś czasu tabletki antykoncepcyjne, ostatnio zdarzyła mi się parę razy nieregularność w stosowaniu, ale tabletka zawsze była przyjęta. Zauważyłam od kilku dni lekki ból w podbrzuszu i gęstą, mleczną wydzielinę o lekkim zapachu octu. Dodam, że nie odczuwam żadnych boleści w okolicy pochwy, co mogłoby świadczyć na infekcję. Czy jest to ciąża?

Odnośnik do komentarza

Witam, w sobotę skończyłam opakowanie mercilonu bez 7-dniowej przerwy w niedziele rozpoczęłam kolejne. Jednocześnie w niedziele zaczęłam plamić. Taka sytuacja utrzymuje się nadal, powiedziałabym że nawet się nasiliła. Dodatkowo odczuwam bóle w podbrzuszu jak przy standardowej miesiączce z tym że słabsze. Nadal zażywam pigułki, jednak martwie się czy na pewno jestem zabezpieczona (?).

Odnośnik do komentarza

Witam, dostałam okres w sobote 3.10 około godziny 22. Wziełam swoją pierwszą tabletke dopiero w niedziele o 12.30 . Teraz biore tabletki codziennie o tej samej porze. Czy ich skuteczność może być obniżona przez to że wzięłam swoją pierwszą tabletkę dopiero następnego dnia ?

Odnośnik do komentarza

Witam! Brałam przez kilka miesięcy tabletki Vibin mini, po czym przerwałam (zapominając dwóch tabletek pod rząd) w trzecim tygodniu cyklu. Miałam już krwawienie po odstawieniu, dziś pojawiła się pierwsza miesiączka. I tu moje pytanie, czy mogę już dziś zacząć nowe opakowanie? Dodam, że nie mogę dziś skonsultować się ze swoim ginekologiem, a wiem, że (jeśli mogę) to już dziś muszę wziąć pierwszą tabletkę.

Odnośnik do komentarza

Stosuję tabletki antykoncepcyjne od ponad roku. Zapomniałam ostatnio przyjąć 5 tabletki z blistra, przyjęłam ją 24 h po wyznaczonym czasie wraz z następna tabletką. W poprzednim tygodniu podczas stosowania tabletek bez hormonów odbyła stosunek. Po nim wystąpiło krwawienie w normalnym czasie. Czy istnieje ryzyko wystąpienia ciąży?

Odnośnik do komentarza

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem jak dalej powinnam postępować. Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy z odstawienia. Przez moją nieuwagę oraz rozkojarzenie, myślałam, że wczoraj była niedziela. I dzisiaj w piątek rano łyknęłam tabletkę, którą powinnam łyknąć w niedzielę. Co teraz powinnam zrobić dalej łykać tabletki czy może przez sobotę zrobić przerwę i zacząć łykać w niedziele ? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, z ostatniego opakowania tabletek zapomniałam 2 razy po jednej (nie pod rząd), co zdarzało mi się już w innych opakowaniach, jednak tym razem wystąpiło tylko bardzo skromne plamienie (2 dni), w pierwszym dniu plamienia było mi słabo (bardzo rzadkie u mnie) a następnego dnia bolał mnie dość mocno brzuch w pracy (po dźwiganiu). Test nie wykazał ciąży ale nadal źle się czuję i martwię. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie, czy brać nowe opakowanie? czy powtórzyć test? co robić?

Odnośnik do komentarza

Proszę o pilną odpowiedź. Przez pomyłkę wzięłam dwie tabletki Daylette tego samego dnia w odstępie kilku godzin, jedną normalnie i drugą taką samą z zapasowego blistra po 4 godzinach. Teraz się denerwuję czy to mogło by wywołać poronienie gdybym była w ciąży? Chodzi mi o to czy przyjęcie dwóch tabletek anty Daylette to metodaYuzpe, która może spowodować poronienie :( po tej pomyłce kolejne tabletki brałam normalnie, żadnej nadmiarowo ani żadnej nie pominęłam. bardzo proszę o pilną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

21 dni temu zaczęłam brać tabletki Sylvie 30, a pierwszą z nich przyjęłam mnie wiecej po 2-3 tyg od ostatniego okresu ze wzgledu na nieregularne miesiączki. Nie znalazłam jednoznacznej opinii po jakim czasie zaczną działać (piszą tydzień, dwa, miesiac więc stwierdziłam ze najlepiej poczekać to 1 opakowanie). Ale Chciałam skrócić 7 dniową przerwę do 4 dni, więc moje pytanie brzmi czy od 1 tabletki 2 opakowania tabletek bedą już one w 100% działać?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 6 miesiecy biore tabletki Zoely zawsze mialam okres z odstawienia w 2 lub 3 dniu wsumie bylo to lekkie krwawienie, jednak tym razem nie pojawilo sie u mnie krwawienie z odstawienia wiec zaczelam brać kolejne opakowanie Zoely według dni tak jak do tej pory. Robilam dwa testy ciążowe i wyszly negatywne. Czy moge byc w ciazy skoro testy sa ujemne? Co jest przyczyna braku krwawienia? Do tej pory wszystko bylo jak w zegarku

Odnośnik do komentarza

Biore tabletki belara od lipca. Ostatni stosunek (pełny) odbyłam na początku sierpnia i dwa dni po nim zrobilam przerwę na miesiączkę, w ktorej ona wystąpiła. W przerwie we wrzesniu okres juz nie wystąpil. Pomyślałam, ze jest to wynik stresu i przemęczenia, ale dla pewnosci zrobilam test ciążowy. Wynik byl negatywny, wiec zaczęłam nowe opakowanie. Przyszedł październik, kolejna przerwa i...znow brak okresu. Powtorzylam test i rowniez byl negatywny. Dalej przyjmuje tabletki. Od stosunku minęły dwa miesiace, po takim czasie test powinien byc wiarygodny. Czy moglam zajść w ciążę podczas sierpniowej przerwy? Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...