Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie przejścia z tabletek (Cilest) na plastry. Lekarka zaleciła mi zrobić tak : Miałam 7 dniową przerwe w tabletkach, później wziąć w 8 dniu przez 7 dni tabletki z nowego ooakowania , a po tych 7 tabletkach zacząć plastry. Jestem w trakcie drugiego plastra, czy mam naklejać trzeci a potem mieć przerwe ? Czy po skończeniu drugiego zrobic przerwe ? Bo z tego, co mi pani doktor powiedziała cykl mi się wyduży tak jakbym brala plastry czy tabletki przez 4 tyg ,a nie trzy.Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Jestem chora. Dostałam atybiotyk i thiocodin, do tego popijam wit C w sporych ilościach oraz Theraflu. Biorę doustne leki hormonalne- Diana 35 na PCO. Ufałam im do tej pory również w kwestii antykoncepcyjnej jednak doczytałam, że antybiotyk jak i Theraflu obniżają ochronę antykoncepcyjną. Podczas zażywania tych leków współżyłam z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia (tabletki nam wystarczały ). Czy powinnam wykonać test ciążowy? Jeśli tak to najlepiej kiedy? Czy ewentualny dzidziuś będzie zdrowy? Trochę się martwię, że nieświadomie mogę mu zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 20 lat. Od kwietnia tego roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Okres mam regularny (28, 4 dni krwawienia). W tym miesiącu jednak mój okres trwa już 7 dzień. Dodam że w tym miesiącu brałam antybiotyki przez 2 tygodnie, i nadal przyjmuje leki na zapalenie zatok. W tym miesiącu również miałam dużo stresu, lekarze studia itd.. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Czy jeszcze poczekać. Dziękuje

Odnośnik do komentarza

Zazywam microgynon 3listek jakie sa szansę na to ze to akurat po tym czuje się ciągle głodna i mam potrzebę dużo jeść NIE jestem pewna że to od tego bo jak już wspomnalam Zazywam 3 listek do marca br zywilam się jogurtem nat wiec schudłam od marca br zywie się normalnie śniadanie obiad kolacja,

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dotyczące tabletki po ellaone kochałam się z chłopakiem w drugim dniu dni płodnych po zakończonym stosunku prezerwatywa z zawartością została w środku i wszystko wyplynelo na zewnątrz wokolicach pochwy w ciągu 2 godzin po stosunku zazylam ellaone. Nie miałam żadnych krwawienie ani skutków ubocznych. Miesiączkę powinnam dostać 8.10 do tej pory nic. Czy spozniajacy się okres może być wynikiem zarzycia takiej, bomby,, hormonów?

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam problem nie wiem jakim cudem ja to zrobiłam ale od dzisiaj rozpoczęłam następne pudełko (2) a powinnam dzisiaj robić przerwę 7 dniową.Czy to nic się nie stanie ze wzięłam o jedną tabletkę więcej ? I Czy jest prawdopodobieństwo,że nie dostane miesiączki ? Ponieważ jak w tamtym miesiącu (22) dostałam miesiączkę i krwawiłam aż do 6 tego miesiąca ?? a tabletki brałam notorycznie aż do dzisiaj ??

Odnośnik do komentarza

Witam podejrzewam u siebie refluks ponieważ wszystkie objawy się zgadzają. Proszę mi powiedzieć czy może mieć to związek z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych? Jeśli tak to czy po ich zmianie dolegliwosci znikna? Dodam, że dopiero zaczęłam kurację hormonalna i jest to moje pierwsze opakowanie tabletek.

Odnośnik do komentarza

Witam Mam problem nie wiem jakim cudem ja to zrobiłam ale od dzisiaj rozpoczęłam następne pudełko (2) a powinnam dzisiaj robić przerwę 7 dniową.Czy to nic się nie stanie ze wzięłam o jedną tabletkę więcej ? I Czy jest prawdopodobieństwo,że nie dostane miesiączki ? Ponieważ jak w tamtym miesiącu (22) dostałam miesiączkę i krwawiłam aż do 6 tego miesiąca ?? a tabletki brałam notorycznie aż do dzisiaj ??

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie, bo boję się, że troche namieszłam z przyjmowaniem tabletek antykoncepcynych. Przez pół roku przyjmowałam Syndi 35 na uregulowanie hormonów. Miesiąc temu skończylam opakowanie i byłam u mojego ginekologa, który przepisał mi na zmianę tabletki Attywia i kazał brać normalnie, w pierwszym dniu cyklu. Niestety miesiączka nie pojawiła się od miesiąca, więc postanowiłam przyjąc tabletkę bez krwawienia. Czy to może wpłynąc na stan mojego organizmu?

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę tabletki daylette , w sierpniu pominęłam tabletki placebo,ponieważ nie chciałam mieć krwawienia na wyjeździe. Niestety przesunelam tym samym dzień w którym zaczyna mi się krwawienie,co mi bardzo nie odpowiada. Musiałabym w dwóch cyklach pominąć tabletki placebo żeby krwawienie występowało w ten dzień ,co poprzednio. Czy to byłoby bezpieczne ? I czy byłabym zabezpieczona ?

Odnośnik do komentarza

W lipcu zaczęłam zażywać tabletki Limetic. Ginekolog zalecił przyjmowanie ich o równej stałej godzinie, jednak nie zawsze przyjmowałam je ostałej godzinie (zazwyczaj 2-3h później, nigdy różnica nie wynosiła 12h) z powodu iż plamienie które występowało i trwało nawet 2 tygodnie podczas zażywania tych tabletek było uciążliwe, po drugim opakowaniu z nich zrezygnowałam. Od tego momentu nie współżyłam z partnerem. We wrześniu dostałam okres, ale teraz spóźnia się o 2 tygodnie. Czy może to być ciąża?

Odnośnik do komentarza

Witam, skończyłam tabletki antykoncepcyjne na miesiąc, chciałabym zacząć brać je znowu, jednakże nie dostałam kolejnego okresu. Czy mogę zacząć tabletki w dowolnym dniu? Czy ciąża została wykluczona, jeżeli zrobiłam test ciążowy (nie z porannego moczu), za to ponad miesiąc od ostatniego stosunku? Nie pomyliłam żadnej tabletki oraz wystąpiło krwawienie z odstawianie, po którym już nie było współżycia.

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałam zapytać czy zażywanie spalacza tłuszczu Analyzet Target A2, w którego skład wchodzi alfa yohimbina może mieć wpływ na skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych? Zażywam Vibin mini. Spotkałam się już z różnymi zdaniami niektórzy twierdzą, że działanie tabletek może być osłabione inni, że nie ma to na siebie wpływu. Jak to więc jest z tymi suplementami w stosunku do tabletek anty? Prosiłabym o szersze opinie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...