Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki lekarz może mi przepisać tabletki antykoncepcyjne w wypadku gdy nie mogę dostać się do swojego ginekologa ? Czy w przypadku zapisania się do innego ginekologa , lekarz jest zobowiązany mnie badać, czy jesli miałam badania przeprowadzone 3 miesiące wstecz będzie to nie konieczne i bez tego dostane recepte ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od trzech tygodni stosuje mini pigułki anty. Pierwszy raz w życiu. Zaczęłam je stosować od 7dnia cyklu. Po 7 dniach rozpoczęłam normalne współżycie. Dostałam miesiączkę co do dnia. Na początku trzy dni bardzo delikatne(zaczęłam je brać ponieważ miałam obfite miesiączki)na 4 dzień zaczęło sie bardzo obficie, skrzepy sa u mnie normalne, ale wyleciało ze mnie podczas podcierania coś jasnego, jakby mętnie przezroczyste okrągłe coś. Czy to moze być poronienie, pomimo ze stosuje pigułki?dziekuj

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 6 msc stosuję tabletki antykoncepcycjne daylette, jednak ostatnio dzieje się coś dziwnego. W zeszłym miesiącu dostałam 2 dniowego brunatnego plamienia w środku cyklu, które znikło, a w tym miesiącu dostałam bardzo obfitego krwawienia na 4 dni przed planowanym z odstawienia. Czy to jest normalne?Czy oznacza, że te tabletki są dla mnie za słabe? Ciąże chyba mogę wykluczyć, jeśli dodatkowo stosuję prezerwatywy. Dodam tylko, że musiałam stosować w tym miesiącu antybiotyk.

Odnośnik do komentarza

Od półtora roku stosuję tabletki Lesiplus. W ciągu ostatniego cyklu pojawiło mi się trzy razy niewielkie krwawienie, bardziej zabarwiony krwią śluz. Zauważyłam też że moje libido bardzo spadło i mam problemy ze snem, choć to może być spowodowane porą roku - zdarzyło mi się to kilka razy. Mój ginekolog jest na urlopie od dłuższego czasu i prędko nie wraca, a wolałabym nie wydawać pieniędzy na prywatną wizytę - czy moje objawy to powód do niepokoju i wizyty u lekarza w niedługim terminie?

Odnośnik do komentarza

witam, po stosunku bez zabezpieczenia zażyłam tabletke EllaOne zaraz na drugi dzień. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Czułam się normalnie. Czy po tej tabletce może mi się spóźniać okres? Jeśli tak to do ilu dni? Dodam też że pobolewają mnie piersi przy dotyku.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie, biorę tabletki antykoncepcyjne (Sylvie 20) dzisiaj biorąc jednak z tabletek, zaraz po obiedzie zaczęła mi wracać treść pokarmowa z powrotem do jamy ustnej i wraz z nią była ta tabletka, poczułam jak ją rozgryzłam ale zaraz od razu to połknęłam z powrotem. W związku z tym czy tabletka działa prawidłowo, czy powinnam wziąć kolejną? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam! Od dwuch dni przyjmuje antybiotyk na przeziebienie Bactrim Forte,rano i wieczorem. Dodatkowo pije febrisan. Moj problem pojawil sie dzisiaj wieczorem (14.10.2015), a mianowicie dostalam okresu, zaledwie 9 dni po poprzednim. Zazywam regularnie tabletki antykoncepcyjne sylvie 20. Czy jest to skutek uboczny przyjmowanego przeze mnie antybiotyku? Na ulotce nie znalazlam tego typu skutkow ubocznych. Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

W związku z tym, że prawdopodobnie przyjęłam 2tab. Vibin Mini jednego dnia (albo jedna jakimś cudem zaginęła) zmuszona byłam skrócić opakowanie o 1tab. aktywną. Kiedy aby zachować pełne zabezpieczenie zacząć kolejne opakowanie? Przyjąć 6 czy 7 tab. placebo? Dodatkowo zawsze dostawałam krwawienie po 3 tab. placebo a tym razem stało się to w 4 dnia pod wieczór...zastanawia mnie skąd taka zmiana zawsze było to niemal jak w zegarku. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam , brałam po rocznej przerwie przez miesiąc tabletki antykoncepcyjne , i dostałam miesiączke dnia 29.08 do dnia dzisiejszego jej nie mam a to jest 47 dzien .Mam bolące piersi oraz wyskakuje mi wiecej trądzików, a miesiaczki brak . Zajście w ciąże wydaje mi sie znikome.

Odnośnik do komentarza

Witam.Od marca brak u mnie okresu.. byłam u ginekologa, który zalecił leczenie luteiną. Brałam 1 tabletkę dziennie pod język przez 7 dni, po tym czasie okres miał wystąpić... Po odstawieniu luteiny w 2 dniu pojawiły się plamienia, czulam, że zostałam "podlana wodą",plamienia przeszły, woda zeszła ze mnie ale prawdziwej miesiączki brak. Po wystapieniu miesiączki miałam zaczac brac tabletki antykoncepcyjne Kontracept i po tym zgłosic sie na kontrolną wizytę do lekarza.Co mam robic?

Odnośnik do komentarza

Witam!Biorę tabletki antykoncepcyjne Sidretella 20.Ze względu na stwierdzoną przez neurologa migrenę skojarzoną zmuszona byłam na zmianę tabletek.Mój lekarz przepisał mi Cerazette (dla matek karmiących),ale po zapoznaniu się z ulotką i opiniami na ich temat (w szczególności chodzi o tycie) boję się je zażywać.Zastanawiam się w takim wypadku nad odstawieniem tabletek anty.,ale boję się co mnie czeka jak je odstawię.Prosze napisać mi jakie mogę mieć skutki uboczne po ich odstawieniu.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Od wczoraj męczy mnie pewna kwestia, którą, mam nadzieję, uda mi się dziś rozwiązać.
Od pewnego czasu regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj jak zawsze zażyłam jedną z nich o godzinie 19.30. Po jakiejś godzinie zmuszona byłam udać się do toalety, ażeby oddać kał. Muszę przyznać, że jego wygląd nieco mnie zaniepokoił. Na początku był on dość luźny, a zaraz potem miał kształt, jednakże nie był on twardy. Raczej nieco luźniejszy, ale z kształtem. W związku z tym mam obawy czy tabletka się wchłonęła? Po prostu nie wiem co mam o tej sytuacji myśleć. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne sylvie 20 juz od ponad roku miesiaczki mam regularnie, wspolzuje ze stalym chlopakiem, jednak nie konczy we mnie. a moj problem polega na tym ze od miesiaca tydzien przed konczeniem blistra bardzo bola mnie piersi i sa widocznie wieksze mam pytanie czy moge byc w ciazy ?

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki anty i wieczorem 9.10.2015r. zrobiłam test ciążowy - druga kreska była ledwo widoczna. Następnego dnia zrobiłam kolejny test i był negatywny. Następnego dnia dostałam krwawienie z odstawienia, tak jak powinnam dostać. Jednak obserwuje swoje ciało dość wyraźnie i jestem szczupłą osobą a zaobserowawam dziwne powiększenie brzucha. Dwa dni temu zrobiłam kolejny test, również negatywny, jednak widok brzucha bardzo mnie martwi, gdyż jest on dziwnie duży.. Czy jest możliwość ciąży?

Odnośnik do komentarza

witam od miesiąca przyjmuje tabletki antykoncepcyjne belara.właśnie dostalam miesiaczke. jednak postanowilam wrócić do poprzednich tabletek. wiadomo ze tabletki zaczyna sie w pierwszy dzień miesiaczki,tak więc dzisiaj wzielam pierwszą tabletkę z nowych tabletek ,a jest to dopiero 4 dzień ( tego tygodnia przerwy ze starych tabletek ,czyli bez przyjmowania,czy zrobilam źle ? jezeli tak to jakie moga być tego skutki i co dalej robic?

Odnośnik do komentarza

Witam, tabletki antykoncepcyjne zaczęłam przyjmować 4 dnia cyklu. Lekarz mi powiedział, że w ciągu 3 dni powinna wystąpić miesiączka i później normalnie znów powinnam zacząć brać tabletki od 4 dnia cyklu aby zachować te 7 dni przerwy. Tylko, że u mnie miesiączka wystąpiła nie w ciągu 3 dni przerwy, ale 4 dnia. Stąd mam pytanie, czy aby zachować te 7 dni przerwy powinnam wziąć tabletkę 3 dnia cyklu, czy mogę spokojnie 4 dnia jak wcześniej zalecił lekarz i skuteczność tabletek zostanie zachowana?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...