Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wieczorem wzięłam tabletki przeczyszczające bisacodyl w nocy i rano wystąpiło przeczyszczenie. O godzinie 12:30 wzięłam tabletkę antykoncepcyjną yaz, a 13:30 nastąpiło kolejne przeczyszczenie w płynnej postaci. Czy tabletka się wchłonęła? Czy będzie działała, zachowana będzie antykoncepcja? Tabletka, była 6sta z blistra. Czy po 2 kolejnych dniach brania yaz mogę normalnie współżyć? Czy tabletka wchłania się w jelicie cienkim czy grubym? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, aktualnie jestem bezrobotna i nie zapisana w urzedzie pracy. Po dobraniu odpowiednich tabletek antykoncepcyjnych na wizycie, do lekarza chodzilam tylko po recepte ktora wypisuje pani w recepcji. Czy jesli teraz sie zglosze po kolejne opakowanie recepta zostanie mi wydana normalnie czy nie ze wezgledu ze nie pracuje i nie jestem zapisana w pupie

Odnośnik do komentarza

Witam, Stostuje antykoncepcje hormonalna od 3 lat. Najpierw stosowalam Atywie, obecnie Belare . Ostatnio, w trakcie brania tabletek, stosowalam jednoczesnie przypisana przez lekarza stomatologa Klindamycyne(ekstrakcja dwoch zebow). W ciagu 7 dniowej przerwy, okres sie nie pojawil. Czy mozliwe jest zajscie w ciaze, mimo ze zabezpieczalismy sie z partnerem dodatkowo w ciagu antybiotykoterapii i tydzien po? Co w takim razie moze byc przyczyna braku krawienia? Pozdrawiam, NW

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam problem, mianowicie biorę tabletki od połowy lipca. Po całym opakowaniu tabletek zaczęłam następną, gdyż byłam na wakacjach i nie uśmiechało mi się mieć okres. Wziełam ponad 30 tabletek napewno, lecz ostatnio całkowicie zapomniałam i nie wzięłam, więc dostałam na drugi dzień okres - jak przy siedmiodniowej przerwie. Czy nadal jestem zabezpieczona? Czy w ósmy dzień normalnie zażyć tabletkę? proszę o szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Od ok. 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio brałam Lesiplus, ale ponieważ w drugim tygodniu miałam plamienia, lekarz zmienił mi je na Triquilar. Zaczełam je brać nie robiąc przerwy po różowych tabletkach z Lesiplus. Moje pytanie: czy przy zmianie tabletek mogłam zajść w ciążę? Jestem przy 16 tabletce Triquilaru i od 2 dni mam dziwne bóle podbrzusza. Dodam, że w momencie zmiany tabletek byłam przeziębiona i zażywałam Gripex, a współżyłam z chłopakiem. Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od roku, mam 19 lat i jestem bardzo szczupła. Nigdy nie miałam problemów z cellulitem, lecz ostatnio zauważyłam że moja skóra coraz bardziej się marszczy. Chciałabym dowiedzieć się czy tabletki mogą wpływac na powstawanie cellulitu i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza

witam. w 3 tygodniu w poniedziałek 24.08. zapomnialam przyjac tabletke antykoncep. blister skonczyl się w srode 26.08. zwykle biorę tabletki w granicach godzin 18-20. pominieta tabletke poniedziałkową zażyłam we wtorek o 6 rano, a nastepna o zwyklej porze, i dokonczylam opakowanie, biorac tabletke rowniez w srode. od czwartku zrobilam przerwe... jest to niezgodne z instrukcja, ktorej niestety nie mialam przy sobie. jak mam dalej postepowac? zaznaczam ze pelny stosunek był w sobote 22.08.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od początku lipca biorę tabletki antykoncepcyjne. Przy pierwszym opakowaniu w trzecim tygodniu nie wzięłam jednej tabletki, jednak postąpiła mzgodnie z intrukcją i wzięłam dwie tabletki i nie robiłam przerwy pomiędzy opakowaniami. Trzy dni po pominiętej tabletce kochałam się bez zabezpieczenia jednak chłopak skończył na zewnątrz. Przez pierwsze dwa opakowania miałam skutki uboczne: plamienia, ból podbrzusza oraz piersi. Skutki uboczne ustały po przerwie po drugim opakowaniu. Piersi nie są obolałe, jednak pojawiły się pewnego rodzaju mdłości, brak wymiotów. Również zaobserwowałam, że od lipca budzę się dosyć wcześnie ok. 7. 8 rano. Jaką jest możliwość bycia w ciąży? Czy mdłości i wczesne wydawanie są skutkami ubocznymi tabletek ?

Odnośnik do komentarza

W 3.tyg nie wzięłam tabletki. Postąpiłam zgodnie z intrukcją i wzięłam dwie tabletki i nie robiłam przerwy pomiędzy opakowaniami. Trzy dni po pominiętej tabletce kochałam się bez zabezpieczenia ale chłopak skończył na zewnątrz. Przez pierwsze dwa opakowania miałam skutki uboczne: plamienia, ból podbrzusza oraz piersi. Skutki uboczne ustały po przerwie po 2. opak. Jestem przy 3.Piersi nie są obolałe,jednak pojawiły się lekkie mdłości, brak wymiotów. Wczesne wstawanie, czy jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam,mam bardzo nieregularne miesiączki, trwające max 4 dni.Otóż 29.07 i 31.07 uprawiałam stosunek przerywany,z obawy przed zajściem w ciążę zażyłam tabletkę ellaone między 4 a 5 doba.Dzień po zazyciu tabletki wystąpiła u mnie dosyć bolesna miesiączka, która trwała ok.4 dni, a potem 2 tyg później również miałam dosyć obfite krwawienie , które wskazywaloby na miesiączkę i trwało ono ok 3 dni. W tym momencie mam zapalenie dróg oddechowych i pobolewaja mnie piersi, czy istnieje ryzyko ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Witam, 4 dni temu zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Następnego dnia wzięłam 2 i kontynuowałam codzienny cykl. Dzisiaj (w sobotę) uprawialam sex (z wtryskiem do pochwy). Powinnam była zastosować prezerwatywy przez 7 dni od pominiętej tabletki, ale zapomniałam. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam, moje pytanie odnosi się do tabletek antykoncepcyjnych, a właściwie do ich zmiany. Mam problemy z pokrzywką przewlekła i lekarz chcąc wyeliminować wszystko zmienił mi anty. Już wcześniej zmieniałam i zawsze po tyg przerwie miałam zacząć nowe anty, a ten lekarz kazał mi zacząć brać w pierwszy dzień krwawienia. Skoro zażywam anty cały czas jak powinna wyglądać zmiana? Zacząć od dnia krwawienia czy po tyg przerwie. Proszę o odp Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, 2 miesiące temu byłam u lekarza i się okazało że mam 2 torbiele w lewym jajniku z czego jeden już pękł. Lekarz przepisał tabletki na wchłonięcie płynu oraz tabletki antykoncepcyjne "atywia". Tabletki zaczęłam brać zgodnie z pojawieniem się miesiączki lecz pod koniec opakowania (jakieś 3/4 tabletki przed końcem) wystąpiło krwawienie. Po 7 dniowej przerwie zaczęłam brać 2 opakowanie i ta sama sytuacja. Czy jest to normalne czy powinnam się martwić? często odczuwam silne bóle tego jajnika

Odnośnik do komentarza

Brak miesiączki wywoływanej mechanicznie przez tabletki antykoncepcyjne,czy powinnam sie martwić? Tabletki biorę ponad 10lat raz w miesiącu robię przerwę 7dni robię wszystko jak trzeba,krwawienie sie nie pojawia jedynie bardzo rzadko plamienie,wizyta u lekarza była stwierdził ze to normalne ,jednak chciała bym sie upewnić moze wizyta u innego ginekologa?

Odnośnik do komentarza

Tabletki antykoncepcyjne które obecnie biorę źle wpływają na samopoczucie,jestem w trakcie 7dniowej przerwy,ginekolog przepisał mi nowe które mam zacząć brać w po tej 7 przerwie czyli 8 dnia.Ale tak się zastanawiam przecież to jest ostatni dzień miesiączki a kiedy brałam pierwszy raz tabletki to był to pierwszy dzień miesiączki .Czy one będą działać w takim razie ?

Odnośnik do komentarza

Witam! Przyjmuje od blisko 4 lat tabletki antykoncepcyjne Novynette. Chcialabym zrzucic ok. 3 kg. Zaczelam jesc musli, ktore zawiera blonnik. Tabletke przyjmuje ok. godziny 7:00. A ok. godziny 8:00 jem musli z jogurtem naturalnym. Czy moze to wplywac na skutecznosc tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam! Przyjmuje od blisko 4 lat tabletki antykoncepcyjne Novynette. Chcialabym zrzucic ok. 3 kg. Zaczelam jesc musli, ktore zawiera blonnik. Tabletke przyjmuje ok. godziny 7:00. A ok. godziny 8:00 jem musli z jogurtem naturalnym. Czy moze to wplywac na skutecznosc tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam, ginekolog zapisał mi tabletki Dionelle i brałam je normalnie przez dwa cykle, później jednak w aptece ich nie było i byłam zmuszona wziąć Dorin, dzisiaj powinnam wziąć tabletkę z nowego opakowania,po 7dniowej przerwie, jednak w aptece nie było ani Dionelle, ani Dorin więc pani dała mi Bonadee. Czy takie zmienianie tabletek jest bezpieczne i nie wyniknie z tego niechciana ciąża?

Odnośnik do komentarza

Zawsze biorę tabletkę antykoncepcyjną rano około godziny 10tej, a w 1 tygodniu w 5 dniu nie wzięłam wogóle tabletki, w 6tym dniu nie wzięłam rano, tylko wieczorem około godziny 23ciej wzięłam obie pominięte tabletki i następnie brałam tak jak zwykle o godzinie 10tej. To było kilka dni temu teraz jestem w 9tym dniu (czyli już drugi tydzień) Czy ochrona antykoncepcyjna nadal działa? (nie było stosunków) Jeśli nie działa, to ile czasu trzeba stosować dodatkowe metody? Biorę tabletki Yaz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...