Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Chciałabym sie dowiedziec o moja miesiaczke... ponad pol roku temu przestałam brac tabletki antykoncepcyjne (brałam je ze wzgledu na silne bole miesiaczkowe) po ostawieniu tabletek mialam regularny okres do teraz ... dostalam okres 20 lipca trwal ok 6 dni i teraz 5 sierpnia... mysle ze to jest okres lub plamienia nie wiem dlaczego...

Odnośnik do komentarza

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne i teraz miałam tydzień przerwy, niestety zapomniałam zażyć tabletkę w danym dniu. Miałam wziąć ok 22,30 wczoraj a wzięłam 6 godzin później. Czy istnieje jakieś ryzyko? I czy dzisiaj zażyć tabletkę normalnie o 22,30 tak jakby ta pierwsza była zażyta z opóźnieniem? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam! Otoz zazywam tabletki vibin. Czy przy stosowaniu antykoncepcji mozna stosowac masc voltaren, neo- capsiderm i przy bolu ketanol. Czy ma to wplyw ma antykoncepcje? Polowe ketanol forte wzielam 5 godzin przed tabletka vibin. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam! Otoz biore tabletki antykoncepcyjne vibin. 5 godzin przed zazyciem pigulki wzielam pol tabletki ketonal forte a pozniej czyli 10 godz po zazyciu vibin druga polowke. Czy ma to wplyw na pigulki antykoncepcyjne? W ulotce pisze ze moze zmniejszyc skutecznosc domacicznych srodkow antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mój problem jest następujący biore tabletki antykoncepcyjne marvelon. przedwczoraj zapomnialam wziac trzeciej tabletki z drugiego tygodnia a wczoraj czwartej lecz czwarta przyjelam tylko z 8godzinnym opoznieniem a tamta z 30sto godz opoznieniem, wzielam obie od razu jak tylko zauwazylam. Jak duze jest ryzyko zajscia w ciaze?

Odnośnik do komentarza

Witam. Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Pierwsza tabletkę zażyłam w pierwszy dzień okresu, jednak miesiączka była bardzo skąpa i skończyła się na następny dzień. W trzecim i czwartym dniu nastąpiło lekkie plamienie. Czy wobec tego zastosowana antykoncepcja jest skuteczna? Czy jeżeli wystąpienie miesiączki zostało pomylone z plamieniem śródcyklicznym ,należy dalej kontynuować zażywanie tabletek i czy w tym wypadku antykoncepcja jest skuteczna? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry, Od stycznia biorę tabletki anty. Miesiąc temu zapomniałam wziąć jedna, wiec wzięłam dwie na raz i do końca bistra zabezpieczałam sie dodatkowo. Krwawienie wystapiło. Nowe opakowanie zaczęłam jak zawsze,przez dwa pierwsze tyg brałam o stałej porze, a ostatni tydzień brałam o rożnych porach, mniej więcej od 20:30 do 00:00. Rożnie współżyłam, raz sie zabezpieczalam, raz nie, ale niegdy nie dochodził we mnie. Czy moge byc w ciąży? Teraz mam przerwę, jest 4 dzien ale nadal nie mam krw

Odnośnik do komentarza

Witam. Brałam tabletki anty Belara z powodu złego stanu zdrowia ginekolog kazał mi je odstawic. Zgodnie z poleceniem odstawilam po 5 tabletce z 2 opakowania. I teraz czy uprawiając seks po 1 lub 2 tabletce i odstawiajac je po 5 jest ryzyko ciąży i tego ze plemniki przeżyły? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 2 lat- obecnie Stediril, i wczoraj po raz pierwszy przydarzyła mi się nietypowa sytuacja. Wczoraj zażyłam ostatnią tabletkę z blistra, jednakże tabletka pokruszyła mi się na 3 części. Chciałabym się dowiedzieć czy to ma jakikolwiek wpływ na ochronę antykoncepcyjną, a jeżeli tak, jak powinnam postępować? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, Aktualnie jestem w pierwszym tyg. brania tabletek. Zapomnialam wziac tabletki we wtorek oraz srode( przyjmuje tabletki o 22) w czwartek rano przyjelam 2 zalegle tabletki. Teraz pojawilo sie niewielkie plamienie. Tzn ze przerwa byla zbyt dluga? Powinnam zrobic przerwe czy przyjmowac tabletki dalej. W tym czasie nie doszlo do wspolzycia. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie przyjmowania leków antykoncepcyjnych Jeanine i łączenia tego z piciem herbatki z czystka. Chciałabym pić tą herbatę codziennie ale obawiam się że zmniejszy to skuteczność antykoncepcji.
Czy herbata z czystka wpływa na skuteczność tabletek Jeanine? w ulotce wspomniano jedynie o dziurawcu, nie wiem na ile czystek ma podobne działanie do dziurawca.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Pierwsza tabletkę zażyłam w pierwszy dzień okresu, jednak miesiączka była bardzo skąpa i skończyła się na następny dzień. W trzecim i czwartym dniu nastąpiło lekkie plamienie. Czy wobec tego zastosowana antykoncepcja jest skuteczna? Czy jeżeli wystąpienie miesiączki zostało pomylone z plamieniem śródcyklicznym ,należy dalej kontynuować zażywanie tabletek i czy w tym wypadku antykoncepcja jest skuteczna? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam, Od kilku miesiecy mieszkam za granica. do niedawna mialam jeszcze tabletki antykoncepcyjne z polski potem lekarz przepisal mi inne tu w UK. Niestety nie odpowiadaly mi i nie wzielam 4 tabletek (po zazyciu 8 tabletek) po czym zaczelam brac inne.. Przerwa w braniu tabletek byla od 12-16 lipca. Obawialam sie ze zaszlam w ciaze wiec zrobilam test ktory wyszedl negatywny.. czy test moglbyc jeszcze nie wiarygodny? powtorzyc go za kilka dni?

Odnośnik do komentarza

Witam.Przyjmuje Madinette,na opakowaniu jest napisane,że mają byc przechowywane do 30 stopni,czy tempertaura 29,30 stopni może być?Jeśli nie,to czy mozna włozyć do lodówki?I czy 2 dni w tej temperaturze może zmkniejszyc skuteczność?

Odnośnik do komentarza

witam, zazywam tabletki antykoncepcyjne, niestesty gdy musialam zmienic tabletki nie zazylam 4 tabletek po czym dalej zazywalam inne. przerwa byla od 12-16 lipca. dnia 01,sierpnia dostalam krwawienia ktore trwalo 3 dni( dwa dni mocne krwawienie na 3 dzien prawie nic) dzis zrobilam test ciazowy ktory wykazal ze nie ma ciazy. czy mozliwe ze zrobilam go za wczesnie i moze jednak byc ciaza? powtorzyc test za kilka dni?

Odnośnik do komentarza

26lipca Dostałam okres normalnie jak powinam dostać tylko okazało się że jest mniej obfita i krew leciała z z skrzepami tylko trwała aż 3dni potem leciało mi takie brazowy śluz. A 28czerwca mój okres trwał aż 6dni i był bardziej obfity. Mogą być to skutki antykocepcji która stosowalam aż ponad rok i w tym były tylko dwie przerwy 7dniowe. Czy coś nie tak z hormonami.

Odnośnik do komentarza

Witam, od prawie miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne. Trzeba je brać od pierwszego dnia miesiączki. Tak też zrobiłam, ale gdy miesiączka skończyła mi się po paru dniach ciągle utrzymuje się czerwono-brązowe krwawienie. Nie jest intensywne, moze dwa razy dziennie daje o sobie znac, ale jest to dosc niepokojace tymbardziej, ze trwa to juz prawie 3 tyg. Jutro biorę ostatnią tabletkę hormonalną, a potem mam 7 dni tabletek placebo. Czy to jest normalne przy pierwszym opakowaniu?

Odnośnik do komentarza

biore tabletki antykoncepcyjne (atywia)zaczełam drugie opakowanie i nadal mam krwawienie, dlaczego.biore je bez przerwy bo chce zrobić przerwe od miesiączki na urlopie,co mam zrobic i co sie dzieje,prosze o odpowiedz,niewiemco mam robić/

Odnośnik do komentarza

Miesiąc temu zaczełam zażywać tabletki antykoncepcyjne , Belara . Zażyłam pierwszą tabletkę wraz z pierwszym dniem okresu .. od wtedy plamiłam 28 dni (21 brania tabletek i później większa ilość była podczas plamienia z odstawnia . I teraz nie wiem czy pojawi się miesiączka czy nie ? czy plamienie z odstawnia zastępuje miesiączkę ? jak to jest ?

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry, pominelam 4 tabletki antykoncepcyjne Lesiplus z 3go rzedu. Dzisiaj tj. Piatek wystapilo krwawienie. Ci mam teraz zrobic przyjac dzis piatkowa tabletke wieczorem czy poczekac. Przez ten czas nie wspolzylam Ze wzgledu na wakacje nie moge pojsc do lekarza. Dziekuje z gory za odp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...