Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 6 miesięcy biorę tabletki lesinelle. Jakiś czas temu nie daje mi spokoju mój sluz. A mianowicie jest go bardzo dużo co już zaczyna być dla mnie problemem. Podobny jest do sluzu plodnego czyli jest przezroczysty gesty i bardzo rozciagliwy dosłownie na parę cm tzw "jajo kurze". Zaczynam się bać, że tabletki nie hamują mi owulacji:( Bardzo proszę o odp. Ciaze wykluczam ponieważ robiłam hcg z krwi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki Jeannine od 6 m-cy. Dostałam krwawienie przy 15 tabletce (wszystkie tabl. przyjęte punktualnie, brak wymiot.itp.). W tym m-cu miałam infekcję gardła i zapalenie zatok, ale bez antybiot. Czy to może być przyczyną? Czy takie wcześniejsze krwawienia sugerują zmniejszone działanie tabletek? Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać, czy wcześniejsze krwawienia nie mają związku z zabezpieczeniem przed ciążą i mogą być związane z ostrym przeziębieniem lub są po prostu skutkiem ubocznym?

Odnośnik do komentarza

Witam, pisze w sprawie zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Kilka miesiecy temu odstawiłam, teraz znów wróciłam do stosowania Sylvie 30 - zaczęłam brać tabletki w 2 dniu okresu, i w dniu zażycia 7 tabletki (przed jej zazyciem) wspólżyłam bez zabezpieczenia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę? Czy powinnam zgłosic się do lekarza po tabletkę "72h po" ? Bardzo się o to martwię... Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Mam 22 lata. Od 10 dni biorę tabletki anty Naraya. Zaczęłam pierwszego dnia cyklu. Wiem, że posiadają niewielką ilość hormonów. Przypuszczam, że mogą być za słabe dla mnie, ponieważ zauważyłam skutki uboczne, np: plamienie, ból piersi oraz kłucie jajników. Mam 2 opakowania. Czy jeżeli będę brała je zgodnie z zaleceniami, to będę zabezpieczona przed ciążą? Mimo małej ilości hormonów zatrzymuje owulacje? Czy mogę bezpiecznie uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Bardzo proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 5 lat stosuje antykoncepcję hormonalną. 4 lata tabletki, a rok plastry Evra. Generalnie badam się regularnie, raz miałam nadżerkę, ale leczona była lekami. Nie mam bólów jajnika czy podbrzusza, nie występuje dziwne krwawienie. Jednak zastanawiam się czy to nie za długo? Czy należy robić przerwę podczas stosowania hormonów, czy przyczyniają się one do jakiś chorób? Jak długo można stosować antykoncepcję hormonalną? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Podczas 7 dniowej przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych pojawia sie slabe, brazowe plamienie zamiast miesiaczki. Trwa ono okolo 20 godzin. Powtorzylo sie to juz drugi raz. Czy takie plamienia sa normalne czy moga oznaczac cos innego?

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry jestem ciekawa czy po 7 dniowej przerwie w braniu tabetek antykoncepcyjnych jestem zabezpieczona . Napiszę jeszcze że biore 1 opakowanie tabletek ( 1 ) i własnie mi sie skonczyły brałam regularnie z chwilą zaczęcia sie okresu teraz 7 dni przerwy i 8 dnia zaczynam od nowa i czy własnie 8 dnia jestem zabezpieczona i mogę współżyć bez obaw ? Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Czytałam że błonnik spożyty czasie kiedy bierze się tabletkę antykoncepcyjną może zmniejszyć skuteczność jej działania bo przyśpiesza pracę jelit. Zupełnie o tym zapomniałam i godzinę po przyjęciu tabletki zjadłam dużego banana a są one bogate w błonnik. Czy taka ilość mogła zaburzyć działanie tabletki. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam Mam takie pytanie od 2 miesięcy stosuję tabletki MICROGYNON 21 i w ciągu tych 2 miesięcy maiałm po 2 razy w miesiącu dość obfite miesiączki, kiedyś wcześniej też brałam te same tabletki i nie zdażało mi się mieć 2 miesiączek w miesiącu. Jak byłam ostatnio na wizycie w grudniu to Pani doktor powiedziała że mam nadzerkę i niewiem z czego mogą być te czy krwawienia czy z nadżerki? czy z tych tabletek? bardzo proszę o poradę.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, Mam problem z krwawieniem z odstawienia. Miesiąc temu nie dostałam go. Wcześniej brałam antybiotyk, wymiotowałam, przyjęłam 2 kroplówki, ketonal w zatrzyku i inny zastrzyk "układający wszystko w brzuchu". Zrobiłam test, który wyszedł negatywny. Teraz zauważam, że krwawienie ponownie się opóźnia. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, z takimi pytaniami najlepiej do gina, który Was prowadzi. Wiadomo, że każda z nas szuka porady na forum, ale mimo wszystko, moim zdaniem warto skonsultować to z lekarzem, do którego chodzimy i który przepisuje nam tabletki. Ja mam 21 lat, od niedawna biorę tabletki i lekarz jako najlepsze "na pierwsze" przepisał mi Vibin mini. Nie zapominam o łykaniu (bo są w schemacie stosowania 21+7) cena też jest ok, a wiadomo jak to jest ze studenckiej kieszeni.

Odnośnik do komentarza

forum to dobre miejsce, ale tez mi sie wydaje, ze znacznie lepiej z takimi problemami udac sie do ginekologa, on Wam wszystko dokladnie wytlumaczy, a czasami na forach sa takie "madre glowy", ktore kreuja sie na wszystkowiedzacych, a tak naprawde wprowadzaja ludzi w blad, takze wydaje mi sie, ze lepiej jest zarejestrowac sie na wizyte do lekarza i dopiero wtedy czlowiek ma pewnosc, jak macie dobrego gina, to tym bardziej, jak slabego, to powinnyscie jak najszybciej zmienic, bo przeciez wybor jest spory i mozna sobie dowolnie nimi rotowac, a na forum to najlepiej pytac o takie mniej wazne sprawy, przynajmniej takie jest moje zdanie, a nie radzic sie w takich kluczowych kwestiach, no bo nigdy nie wiadomo, kto tak naprawde odpowiada

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór, PRzyjmuję tabletki Microgynon 21. Kolejny blister rozpoczęłam 7.02. Od 2.02 do 9.02 przyjmowałam antybiotyk Zamur. Osłabia on działanie tabletek antykoncepcyjnych. W nocy z 12/13.02 doszło do zbliżenia z partnerem, jednak nie skończył on "w środku" i jak mnie zapewnia bardzo uważał. Nie uważam stosunku przerywanego za metodę,więc 13.02, około godziny 10 rano wzięłam tabletkę ellaone. Dopiero potem przeczytałam, ze Microgynon 21 może osłabic jej skuteczność.Od 15.02 lekko krwawię. Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Tuśka1989xyz

Witam serdecznie. Mam pytanie. Od miesiąca jestem na diecie. W poniedziałekz zapomniałam wziąć tabletkę anty. we wtorek wzięłam normalnie , w środę znówz zapomniałam a była to ostatnia pigułka. Powinnam miesiaczked dostaćw poniedziałeka dostałam już dziś. Czy to może być spowodowane zmianą w odżywianiu? Kiedy powinnam zacząć nowe opakowanie? Czy normalnie w czwartek czy w środę ponieważ ostatnia była brana we wtorek??

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć o wpływie pewnej herbatki ziołowej na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Biorę tabletki limetic, pijąc przy tym herbatkę figuretka, w jej skład wchodzą liść senesu, owoc rózy, kwiat hibiskusa, owoc bzu czarnego, trawa cytrynowa, skórka z jabłka. Czy te ziółka mogą obniżyć skuteczność tabletek.

Odnośnik do komentarza

Hej od paru dni biorę tabletki antykoncepcyjne Belara. Lekarz przepisał mi je na okropne bóle podczas miesiączki. Odkąd je biorę jestem ciągle smutna i przygnebiona. Płacze bez powodu. Czy to może być skutek uboczny tabletek? Jak sobie z tym radzić?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! brałam 3 miesiące tabletki antykoncepcyjne ponieważ mogłam nie mieć miesiączki przez 6 miesięcy. Pierwszą tabletkę zażyłam w 3 dzień okresu. Przez 11.15r; 12.15r. i styczeń 16r. brałam tabletki.27 stycznia skończyły mi się tabletki,7 dni później zdarzyła mi się wpadka.To był 3 styczeń na drugi dzień ginekolog przepisał mi escapelle. 2tyg pozniej zrobiłam test wyszedł negatywny. 16 miałam mieć okres. dziś jest 18 ja nadal nie mam.dziś wzięłam tabletki anty czy dobrze zrobiłam??

Odnośnik do komentarza

Witam. Kiedy zaczęłam blister tabletek antykoncepcyjnych, rozchorowałam się i brałam antybiotyk przez 5 dni. Dokładnie 6 dnia skończył mi się antybiotyk i 8 dnia współżyłam z chłopakiem. Problem mój polega na tym czy od antybiotyku kiedy ma działanie osłabiające skuteczność tabletek mogłam zajść w ciążę?.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Biore tabletki antykoncepcyjne Daylette (24+4) niestety wyjechałam na 3 dni i zapomniałam tabletek. W czwartym tygodniu zażyłam tylko piewszą tabletkę i dalej nie wiem co robić. W trakcie nie przyjmowania tabletek nie odbył się stosunek. Dzisiaj po tych 3 dniach od nie zażywania tabletek dostałam plamienia. Zwykle występowało one w sobote. Kiedy rozpocząć przyjmowanie tabletek?

Odnośnik do komentarza

Czy jeśli w 2 tygodniu brania tabletek (11 tabletka) zmienię godzinę przyjmowania z 16 na 19 to czy po skończeniu tabletek i zrobieniu czterodniowej przerwy(schemat 24+4) nowe opakowanie mogę zacząć już także od nowej godziny? Martwi mnie to że może organizm 'zapamiętał' że biorę o 16 i po czterodniowej przerwie gdy nie wezmę tabletki o godzinie 16 a 19 to weźmie to za przedłużenie przerwy czyli zmniejszy się ochrona. Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości

Odnośnik do komentarza

Od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne. Do tego zabezpieczamy się jeszcze prezerwatywą. Wczoraj o 21 zażyłam drugą z kolei tabletkę placebo, ale nadal nie mam okresu. Mam powody do zmartwień? Bardzo się stresuję...

Odnośnik do komentarza

Chcę odstawić tabletki antykonceocyjne Madinette. Biorę je od roku. W którym momencie zrobić to najlepiej? Czy wziąć wszystkie tabletki z blistra a po siedmiodniowej przerwie po prostu nie zaczynac nastepnego? Czy mogę to zrobić w dowolnym momencie? Dodam że w ciąży nie jestem, ale tabletek nie chcę już brać. Co może się dziać po odstawieniu?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 6 miesiecy biore tabletki antykoncepcyje dionelle. Dzieki nim okres wyregulowal mi sie i dostaje go co 28 dni bez bolow brzucha. Jednak w tym miesiacu (koncze 6 opakowanie, zostaly mi 4tabletki do konca) dostalam okres jeszcze w trakcie zarzywania tabletek z mocnym bolem brzucha, martwie sie bo nie wiem co to moze oznaczac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...