Skocz do zawartości
Forum

Czy jestem mamisynkiem?


markowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 20 lat i zaczynam studia, szukam pracy, ale nadal mieszkam z rodzicami w domu na wsi. Nigdy nie byłem w żadnym związku, dużo czasu spędzam w domu. Moja mama jest osobą opiekuńczą, o wszystko się stara nawet jak jej o to nie proszę. Staram się usamodzielniać. Zastanawiam się czy tak długie mieszkanie z rodzicami może mieć negatywny wpływ na mnie w późniejszym czasie. Ostatnio też zachowuję się jak niewychowany nastolatek w stosunku do matki, ponieważ często do niej pyskuję. Mam wyrzuty sumienia. To przez to że mama mnie krytykuje gdy nie potrafię czegoś zrobić w domu. Widać mam dwie lewe ręce. Z mojego punktu widzenia moja sytuacja nie jest ok, ponieważ nie potrafię nic zrobić, pyskuję i ciągle jestem przez wszystko wyręczany przez matkę. Chce mieć pracę, którą niedługo znajdę, dziewczynę i być samodzielny ale finansowo na razie nie umiem się wyprowadzić. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

A no to jakieś pocieszenie:) Jeśli chodzi o związek to problem w tym że nawet nie wiem co to znaczy być z kimś choć próbowałem parę razy i bardzo bym chciał też w końcu kogoś poznać no, ale się nie udało bo dostałem zawsze kosza. Jednak mimo tego mam zamiar prędzej czy później się usamodzielnić, mimo iż moja mama dużo dla mnie zrobiła. Jednak czy tak będzie to nie wiem bo jak nie znajdę dziewczyny to nie wiem czy się wyprowadzę, bo mamy duży dom w sumie, ale też nie chce mieszkać na garnuszku mamy do samych 40 lat jak się słyszy o niektórych.

Odnośnik do komentarza

zawsze przeciez możesz pracować i dokładać się do domu, wtedy nie będziesz miał wrażenia że żyjesz na garnuszku rodziców. O dziewczynę się nie martw, masz 20 lat i kupę czasu aby jakąś znaleźć. Grunt to się nie poddawać.
A co do mieszkania jeszcze to teraz duża część osób mieszka do 25-26 roku zycia u rodziców bo nie stać ich na stancję, albo nie mają pracy.

Odnośnik do komentarza

20 lat to dobry wiek, by się wyprowadzić od rodziców. I jesli stać by cię było na własne mieszkanko, czy nawet kawalerkę, to bym polecał. W moim przypadku, po ukończeniu 18'u lat, postanawiam pójsć na własny garnuszek. 30'o metrowa kawalerka, i cacy. Tyle, że będę miał całkiem niezłe dochody, bo mieszkam w niemczech, i miałbym te 700 euro miesięcznie (dla niemca to nic, ale dla mnie starczy), więc mnie stać, w polsce jest raczej trudniej z tym...

Odnośnik do komentarza

Bycie domatorem to nic złego, ale w ten sposób dziewczyny raczej nie poznasz. Warto się czasami ruszyć gdzieś ze znajomymi od tak, po prostu dla odmiany od domu. A kwestia 2 lewych rąk wyjdzie chyba tak naprawdę dopiero, jak zamieszkasz bez rodziców i przyjdzie tylko Tobie wykonywać codziennie czynności

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...