Skocz do zawartości
Forum

Źrenice zbliżone do nosa


Karola13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat, ostatnio u okulisty byłam ponad rok temu. Przepisał mi wtedy okulary +0,5 i na astygmatyzm 0,5. Od samego początku bolała mnie głowa od ich noszenia, ale noszę je do dziś. Ostatnio zauważyłam u siebie dziwne położenie źrenic. Może to śmieszne, ale są one jakby przesunięte na tęczówce w stronę nosa. Nie wiem od czego to. Dodam, że mimo że jest w jakimś pomieszczeniu jasno, ja mam bardzo duże źrenice, choć powinny być małe. Z czym to może być związane?
narysowałam w paincie tak mniej więcej położenie tych źrenic..

monthly_2012_10/zrenice_276.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ból głowy podczas noszenia okularów absolutnie nie powinien trwać tak długo. Być może korekcja została nieprawidłowo dobrana - zdecydowanie powinna to Pani zweryfikować poprzez konsultację u innego okulisty. A propos położenia Pani źrenic to zdecydowanie powinien to ocenić okulista - być może Pani ocena jest jedynie subiektywnym odczuciem i nie jest to związane z żadną patologią. Odruch na światło również powinien ocenić okulista. Samodzielna ocena w jasnych/ciemnych pomieszczeniach nie jest wiarygodna. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą okulistą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...