Skocz do zawartości
Forum

Rozdzielanie rodzeństwa przy rozwodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Mam problem z którym borykam się już jakiś czas, a który nie daje mi spać po nocach.
Oczekuje na pierwsza sprawę rozwodową.Mam dwoje dzieci w 13 i 5 lat. Starsze dziecko chce być z ojcem. Ja oczywiście chcę żeby dzieci były ze mną.Mąż w sądzie będzie walczył pewnie o obydwoje z dzieci.Mam pytanie czy sąd może rozdzielić rodzeństwo? Czy jest to praktykowane?Nadmieniam ,że rodzeństwo jest ze sobą bardzo zżyte. Małżeństwo rozpadło się z winy męża( odszedł do innej).Ja prowadze sie dobrze.Pracuje, dbam o dzieci.Starsze dziecko od 3 tygodni twierdzi ze chce byc z ojcem bo zgłosiłam na Policję ,że mąż mnie straszy i grozi ,że cos mi zrobi.Nie wiem co tym mysleć.Pomóżcie.Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Witam !
Dziękuję za odpowiedź.
Moje dzieci zawsze były razem. Teraz corka od 3 tygodni mieszka z tatą. Więc to chyba dla sadu nie jest jakas długa rozłaka...Dzieci tesknią za soba...nim dojdzie do rozprawy czasu troche upłynie..ale przeciez przez wszystkie wczesniejsze lata były razem...Martwię sie ,że w końcu bedzie tak,że dzieci zostana rozdzielone...
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
W przeważającej części przypadków dąży się do tego, aby dzieci nie rozdzielano, więc proszę się nie martwić. Takich decyzji nie podejmuje się pochopnie.
Jeśli rodzice w trakcie rozwodu walczą o dzieci, o pomoc proszony jest psycholog, który na podstawie badań i obserwacji pomogą sądowi ocenić, co będzie lepsze dla dobra dzieci.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...