Skocz do zawartości
Forum

Domowe obiady


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie głównie do kobiet, ale mężczyźni z talentem kucharskim są równiez mile widziani w tym wątku.

Chciałabym abyście się podzieliły ze mną przepisami na obiad. Nie mam czasu myslec nad obiadami a mimo wszystko jedzenie na mieście nie zawsze jest zdrowe czesto jem w pośpiechu i jem byle co. Chciałabym robić codziennie obiady. Tylko nie mam żadnych pomysłów. Może raz bym robiła zupe raz drugie danie? Poradźcie mi coś. Jak robicie w domu obiady, żeby były zdrowe? Podzielcie się przepisami chetnie je wypróbuje, bo jestem zielona w gotowaniu! Chciałabym aby ten obiad był zdrowy i nie wymagał zbyt dużej pracy, żeby ktoś taki jak ja, kto nie gotuje zbyt wiele, mógł sobie poradzić i żeby było oczywiście smaczne!
Pozdrawiam (:

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

ja moze dzisiaj zrobie kalafiorowa jak znajde kalafiora :)
ja gotuje tak:
godzine gotuje miesko zazwyczaj duzy kawalek np wolowiny bo piesek tez musi miec obiad :P
po pol godzinie gotowanie dodaje troche soli troche pieprzu kostke rosolowa lisc laurowy i ziele angielski 2 bobki
po calej godzinie gotowania dodaje ziemniaki marchewke zielony groszek mrozony (nie konserwowy) i kalafior. goruje az beda miekkie mozna dodac troche smietany i gotowe :)

Odnośnik do komentarza

jeżeli chodzi o przepisy to niestety, ale nie mam tyle czasu ;) poprzeglądaj blogi kulinarne - tam jest mnóstwo inspiracji! :) ale odpowiadając na pytanie o zdrowe gotowanie, to to jest kwestia wybierania odpowiednich produktów - przede wszystkim czytaj etykiety, zrezygnuj z żywności mocno przetworzonej i wybieraj lepsze zamienniki - np. smaż na oleju rzepakowym, który przeciwdziała chorobom serca, zamiast na maśle, które te choroby wywołuje; do sałatki wybierz jogurt naturalny zamiast majonezu; wybierając mięso sięgaj raczej po drób, rzadziej po mięso czerwone, a jeśli już to raczej chude i delikatne... i tak dalej, i tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Gość karolina_22

Ja zupy jadam tylko jesienią/zimą, bo jakoś wiosną/latem mi nie smakują (chyba, że chłodnik). U mnie najczęściej króluje to, co akurat mam w ogródku;) podstawą jest sałata+szczypior+rzodkiewka+pomidor/ogórek+ sos vinegret
I w sumie samo to już mi wystarcza:D ale mogą byc do tego podudzia (oczywiście niestety bez skórki) w panierce z curry-sól-pieprz i do piekarnika.
Kocham też szpinak miłością wielką i albo robię z niego pastę do ciemnego makaronu albo pałaszuję prosto z patelni.
wcinam też pastę z tuńczyka na chrupkim pieczywie-jeżeli nie mam pomysłu na obiad.
W sumie dużo zależy od tego co lubimy-wtedy łatwiej wymyślec jakieś przepisy:)

Odnośnik do komentarza
Gość SickAngel

A ja uwielbiam kotleciki po prowansalsku i kurczaka w gyrosie z dodatkiem mielonej,czerwonej papryki,papryki duszonej,pieczarek oraz brokuła.
te kotleciki to tylko pierś kurczaka poszatkowana bardzo drobno,trochę soku z cytryny,bułki tartej,grzybków suszonych( ewentualnie świeżych pieczarek),całe jajko surowe do środka i zioła prowansalskie.Wymieszać całość,wstawić do lodówki na godzinę,potem uformować kotleciki,obtoczyć w mące i na patelnię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...