Skocz do zawartości
Forum

hemoroidy


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie od półtora tygodnia męczą hemoroimy zewnętrzne. Pierwszy tydzień leczyłam się czopkami, lekami i maściami. Nic nie pomogło wręcz odwrotnie moje hemo powiększyły się dwukrotnie :( Byłam w poniedziałek znowu u lekarza i pani doktor stwierdziła, że potrzebna będzie konsultacja chirurgiczna bo hemo są już w takim stanie, że same się nie wchłoną. Chirurga mam dopiero w poniedziałek a ja nie mogę chodzić i zastanawiam się czy nie pojechać może na izbę przyjęć tylko niewiem czy tam udzielą mi pomocy od ręki czy wyśmieją

Odnośnik do komentarza

Do Kasiuula:
Wygląda to na duże hemoroidy zewnętrzne, ale może to tez być początek wyapadania odbytu... Swiadczą o tym specyficznie uformowane koliste fałdy wokół odbytu. Wykonuje się tzw. umocowanie odbytu operacyjnie. Co do 2 fotek kolegi Smutny24 to wygląda to na hemoroidy zewnętrzne! Gumkowanie nie działa na zewnętrzne a tylko na wewnętrzne! Zabieg operacyjny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, pisałem z doktorem, i napisał mi , że żylaki zewnętrzne to zupełnie co innego niż wewnętrzne ( czyli guzki krwawnicze, tzw. hemoroidy ) , że często jest to mylone. Ja miałem operacje na hemoroidy, czyli wewnętrzne.

Żylaki zewnętrzne, które ja mam to doktor napisał, że mogą się trochę powiększać np. podczas długiej pracy w pozycji stojącej,kaszlu,parcia na stolec,kucania,długiego siedzenia na sedesie - jest to normalne i każdy człowiek tak ma.

Pisał, że nie ma się jednak czym martwić...

Wiem już, że są to żylaki zewnętrzne a nie hemoroidy. Nie wiem jednak co teraz robić, jestem za granicą, nie wiem czy wracać czy może jest jakieś leczenie zachowawcze ? Wiem, że hemoroidów nie da się wyleczyć zachowawczo, potrzebny jest zabieg. A jak to jest z żylakami zewnętrznymi ?

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Gość smutny22

Witam, poszedłem na zabieg, przez zabiegiem musiałem zrobić sobie pukankę, i iść na czczo, sam zabiegtrwał może 20minut, po czym normalnie wyszedłem, pół godziny po zabiegu miałem mocny ból, 2xketanol załatwił sprawę, na następny dzień czułem jedynie jak bym coś miał w środku w odbycie. Ogólnie to miałem tylko ten jeden ból, po zabiegu trzeba uważać z jedzeniem, aby nie było zatwardzenia bo wtedy wielki ból...
Czeka mnie teraz jeszcze jedno gumkowanie 1 hemoroida, wcześniej miałem założone gumki na 2 hemoroidy które były na przełomie 1 i 2 stopnia. Został najmniejszy, który teraz mi dokucza i w lipcu korekta.

Odnośnik do komentarza
Gość renataaa

to są hemoroidy z których masz te dolegliwości a zawroty głowy masz najprawdopodobniej od kręgosłupa szyjnego, bo jesteś zestresowany i napinają się mięśnie- niech Ci ktoś zrobi masaż karku-ramion to powinno pomóc, ale zrób prześwietlenie , bo może to być dyskopatia ja tak mam nieraz obijam się o ściany. Ps. nie bój się kolonoskopi na uśpieniu ubierasz spodenki z dziurką i nawet nie wiesz kiedy jest już po. pozdrawiam życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zaczęło się tydzień temu, kiedy przez cały dzień mimo wypróżnienia się kilkukrotnie rano czułam parcie na stolec. W nocy nie mogłam spać - czułam się tak jak podczas biegunki mimo że jej nie miałam. W brzuchu ciągle mi się coś jakby przelewało. Następnego dnia to samo - wstaję rano, wypróżniam się 2 krotnie, a mimo to nadal czuję to nieprzyjemne parcie które wywołuje dyskomfort. Przy wyjściu z domu te objawy się nasilają. Na dodatek kilka razy dziennie odczuwam nieprzyjemne uczucie swędzenia w okolicach odbytu. Dzisiaj rano korzystałam z toalety aż 4 razy w ciągu godziny. Podczas podcierania się na papierze toaletowym pojawiły się dwie malutkie kropki jasnej krwi. Po wyjściu z domu znowu to samo - czuję się, jakbym musiała natychmiast udać się do toalety, mimo że nie mam już czego wydalać. Teraz przed każdym wyjściem z domu czuję dodatkowo stres który nasila te objawy. Od momentu kiedy się to zaczęło były 2 dni kiedy objawy były bardzo małe i już myślałam, że to przeszło, ale jednak nie. Brzuch mnie nie boli. Odbyt też nie. Jedynie to swędzenie i uczucie niedostatecznego wypróżnienia się. Czy to mogą być hemoroidy? I to w wieku 23 lat?! Do lekarza będę mogła się zapisać najwcześniej 11 września. Proszę o jakieś porady co mam robić do tego czasu żeby się jeszcze nie pogorszyło. POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilek28

Witam. Mam 28 lat i odkąd pamiętam zawsze miałem problemy z Wyproznieniem, chodzi o to, że do toalety chodzę 2-3 razy dziennie i każda wizyta trwa 20-30min, a mimo tego po wyjściu czuje sie jakby dalej pełny są dni że czuję się lekko, ale takich dni jest mało. Z tego co pamiętam tak samo miałem jak chodziłem do liceum czy na studia. Dbam bardzo o higienę po każdej wizycie w toalecie się myje.
Dodam jeszcze, że w toalecie zużywam również sporo papieru. Czy problemem mogą być hemoroidy? Nie mam żadnego pieczenia, swedzenia czy bólu. Tab typy xenna nie pomagają, jadłem dużo błonnika również nic oraz owoce warzywa, bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Witam :) Jakieś 2 tygodnie temu podczas porannej toalety zauważyłem krew na papierze toaletowym, po dwóch tygodniach wyczułem guzek na odbycie jest siny i w dodatku gdy dotykam go palcem to wyczuwam jakby była tam przemieszczająca się mała pestka. Czuję mocny dyskomfort podczas załatwiania się. Prowadzę niestety tryb siedzący dzień w dzień... . Generalnie to co mam to nie boli, ale jak kaszlę to czuję dyskomfort. Czy to są hemoroidy? proszę o opinię, pomoc :( http://imgur.com/a/MBkcB a o to 2 zdjęcia

Odnośnik do komentarza

Witam chcialbym sie dowiedziec czy sa to hemoroidy czy co bo strasznie swedzi mialem wczesniej usuwane guzki polipy stad te szwy po zabiegu wyszly jeszcze wieksze nie wiem co z tym zrobic prosze o pomoc. znow musze odwiedzic proktologa?? oto zdjecie jak to wyglada http://imageshack.com/a/img922/9955/jXB5MY.jpg

Odnośnik do komentarza

Czasami miewam świąd tamtych okolic, ale szybko mija i nie jest bardzo uciążliwy. Oprócz tego mam częste zaparcia i rzadkie stolce. Dbam o higienę i nie wiem co może być przyczyną. Na razie nie robiłam nic w tej kwestii (lekarz, leki bez recepty), chciałam skonsultować to najpierw tutaj. Dodaję zdjęcie i z góry dziękuję za pomoc. :)

monthly_2016_10/czy-to-hemoroidy_4206.jpg

Odnośnik do komentarza

Biegunki naprzemiennie z zaparciami mogą świadczyć o jelicie drażliwym, ale takie objawy jakie opisujesz mogą też występować przy hemoroidach i po podrażnieniu odbytu w wyniku zaparć, możesz się ich pozbyć stosując dicopeg. Jednak na wszelkie wypadek skonsultowałabym to z dobrym lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Odkąd pamiętam przy odbycie miałam taki wychodzący kawałek skórki, który można wepchnąć do środka (po chwili jednak wychodzi). Nigdy to nie bolało, swędziało ani tym bardziej krwawiło. Jednak zaniepokoiłam się, gdy zobaczyłam przypadkiem podobne zdjęcie opisane jako hemoroidy. Czy jest to możliwe, że faktycznie są to hemoroidy i mógł się przyczynić do tego seks analny? Czy jest to tylko jakiś defekt natury estetycznej?

monthly_2017_06/czy-to-hemoroidy_4819.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...