Skocz do zawartości
Forum

Bardzo duża utrata wagi i zaburzone postrzeganie siebie


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

chciałm się zapytać czy w coś popadam mam 16 lat mam 171 waze 57 kg bo schudłam w ciągu 4 miesiacy 35 kg ale czuje się gruba licze kalorie cały czas wypadają mi włosy paznockie sie łamią mam samo ocene jak sotje przed lustrem to czuje sie gruba jak ziem cos to to wymoituje

Odnośnik do komentarza

Z Twojego postu wynika że cierpisz na poważne zaburzenia odżywiania. Musisz koniecznie podjąć leczenie u specjalisty, ponieważ tak duża utrata wagi jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Już obserwujesz pierwsze skutki swoich nierozważnych decyzji. Jeśli dalej będziesz się odchudzać możesz doprowadzić do anemii, osteoporozy, zaburzeń gospodarki kwasowo - zasadowej, zaburzeń hormonalnych czego wynikiem będzie zatrzymanie owulacji i zanik miesiączki. W wyniku wymiotów możesz nabawić się: nadżerek układu pokarmowego, refluksu, wzmożonej próchnicy zębów ( podczas wymiotów, kwas żołądkowy niszczy szkliwo), brzydkiego oddechu oraz w najgorszym przypadku pęknięcia przełyku. Dodatkowo z powodu zbyt niskiej wagi będziesz odczuwać takie objawy jak: ciągłe uczucie zimna, dreszcze, osłabienie, apatię, zmęczenie, zawroty łowy itp. Potrzebujesz szybkiej pomocy specjalisty, dlatego dobrze by było jakbyś porozmawiała z rodzicami i poprosiła ich o pomoc i wizytę u lekarza.
Życzę dużo zdrowia i wytrwałości w czasie walki z chorobą

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

Matko to starsznie dużo schudłaś ... i do tego zbyt wiele jak na taki okres czasu. Jak dla mnie to przesadziłaś z tym odchudzaniem... 35 kg w 4 miesiące... matko to teraz jak cię dopadnie efekt jo jo to dopiero bedziesz miała

Odnośnik do komentarza

BAAAAAARDZO dużo schudłaś i to w bardzo krótkim czasie. Nie dziwie się że masz zaburzone postrzeganie siebie. Musisz koniecznie zmienić nastawienie i zaakceptować siebie, nie odchudzaj się, bo tylko więcej krzywdy sobie zrobisz. I tak już masz skutki swoich błędnych decyzji...

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...