Skocz do zawartości
Forum

Toksyczne zachowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego momentu borykam się z problemem. Jestem z młodsza od siebie kobietą przy, której czuję ciężar bycia w tym związku, ale jednocześnie kocham ją. Jakiś czas temu dowiedziałem się o jej flircie z kolegą. Wtedy się posypało, bo mimo, że chce jej wybaczyć wciąż roją się w mojej głowie, że może mnie zdradzić w inny sposób. Mimo rozmów na ten temat czuję wewnętrznie rollercoaster różnych uczuć, niekiedy prowadzą one, że zacząłem myśleć o rozstaniu! Cały czas mam uczucie podejrzliwości,  dzisiaj doszło do tego, że pojechałem sprawdzić czy rzeczywiście pojechala na tańce w zespole muzycznym. Wiem, że to nietypowe zachowania - dlatego szukam pomocy! W jaki sposób mogę sobie z tym poradzić i czy będę potrafił jeszcze zaufać swojej partnerce? Oboje nam mimo wszystko zależy na sobie, ale nie potrafię trzymać nerwów na wodzy i popadam w paranoję.  

Co poradzić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Jesteś jaki jesteś, uruchomiła się lawina w Twojej głowie i tylko od Ciebie zależy jak i czy sobie poradzisz. 

Nie ma związku bez zaufania, nie da się kontrolować drugiej strony, dlatego lepiej jak odejdziesz, bo ona ma widać tendencje do flirtów, więc nie wiem czy będziesz w stanie jej zaufać i przestać kontrolować, to prowadzi w ślepą uliczkę. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Porozmawiaj z nią. Może chce wzbudzić w Tobie jeszcze większą zazdrość.

Zaufanie to podstawa w związku, ale czasami jedna ze stron czyni wszystko, żeby to zaufanie stracić.

Związek dwojga ludzi to nie łatwa droga, szczególnie w późniejszym etapie życia. Co niektórym udaje się dobrze i szczęśliwie dożyć późnej starości.

Nigdy nie wiadomo co nas czeka.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem są 2 wyjścia. Albo kobieta ma tendencje do flirtów co jest sporym ryzykiem zdrady, albo chciała wzbudzić w Tobie poczucie zazdrości, bo czuła brak atencji z Twojej strony, brak czułości, stagnacje. Ja osobiście obstawiam to pierwsze, ponieważ dowiedziałeś sie o flircie, czyli zapewne wolała flirtować w ukryciu. Gdyby próbowała wzbudzić w Tobie zazdrość, to jej flirtowanie wyglądało by inaczej. 

Z uczuciem zazdrości -gdy jest ona uzasadniona ( a tutaj jest)- poradzisz sobie pozbywając się/unikając źródła zazdrości.  W tym wypadku więc najlepszym rozwiązaniem wg mnie jest rozstanie. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...