Skocz do zawartości
Forum

Prosze o poradę.Czy powinienem się do niej odezwać?


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o poradę . Chodzi o moją pierwszą miłość.Poznaliśmy się jak mieliśmy 16 lat. Mam 31 lat. Przez ostatnie 15 lat wracaliśmy do siebie, zrywaliśmy i tak w kółko. Ale to nie o tym chcę tu pisać. Nie jesteśmy ze sobą od roku. W tym tygodniu spotkałem przypadkowo na  mieście brata mojej ex, który powiedział mi ,że ona jest poważnie chora neurologicznie  i cudem ją odratowali. Aktualnie nie mamy ze sobą kontaktu,tylko życzenia urodzinowe/ imieninowe. Nic więcej.  Jest to osoba która boi się okazywać uczucia i boi się zaangażowania. Chciałem  pomóc jej z depresją,ale nie pozwoliła mi na to.Poza tym, jest z rozbitej rodziny, jej matka była alkoholiczką i śmierć ojca i  to wywarło niewyobrażalny wpływ na jej psychikę. Kocham ją od 15 lat.Cały czas. Ma moje serce,na zawsze. Zastanawiam się, czy nie odezwać się do niej i nie życzyć powrotu do zdrowia, podnieść jakoś na duchu. Z drugiej strony jej niezdecydowanie   lęk przed  zaangażowaniem sprawiło mi ogrom wewnętrznego bólu. Zaznaczę jeszcze, że przez te wszystkie lata, to ona szukała ze mną kontaktu i pierwsza się kontaktowała, zawsze.  Boję się do niej odezwać, ponieważ nie wiem jak ona odczyta tą wiadomość. Czy się zezłości,czy mnie wyśmieje, czy może takiej wiadomości potrzebuje. Z drugiej strony jak coś jej się stanie, to mam przeczucie, że nie odżałuję sobie tego że nie napisałem do niej.  Co możecie mi doradzić?

Odnośnik do komentarza

Tkwisz emocjonalnie w toksycznej już ex relacji tyle lat, więc Tobie też potrzebna jest terapia. 

Może opatrznie odczytać Twoje zainteresowanie, a może nie, skąd niby my mamy wiedzieć, powinieneś się odciąć, zadbać o siebie, o swoje życie, nie żyć przeszłością, ale to Twoje życie, jak je marnujesz, to na własne życzenie. Dlatego zadaj sobie pytanie, czy ma znaczenie jak ona zareaguje, jak tak i tak będzie Ci źle. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...