Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość m...a

Kobieta, lat 28. Pierwszy poród 03.05.19, drugi poród 09.11.21. Mój problem dotyczy podwyższonych płytek krwi w morfologii. Pierwsza morfologia krwi po porodzie 19.01.21 PLT 421, 15.02.21 Plt 412, 04.03.21 PLT 445 ( w tym czasie brak infekcji itp) Reszta parametrów w morfologii w normie. Dodam, że w ciąży miałam skłonność do zwiększonych płytek pod koniec ciąży, dobe po porodzie w szpitalu wykonana morfologia PLT w normie, wykonywała w lutym czynniki krzepnięcia też w normie, nie karmię piersią. Dodam, że po pierwszym porodzie morfologia wykonana po porodzie ( trzy miesiące po) PLT 414, a w piątym miesiącu po porodzie PLT w normie. Czy przyczyną może być niedawny poród? Sama nie wiem gdzie szukać przyczyny. W styczniu po pierwszej morfologii wykonałam USG węzłów, brzucha, rtg klatki wszystko ok, w styczniu wykonałam także poziom LDH, ob, crp też w normie. Czy to już poważne przekroczenie normy. Morfologia z marca rozmaz manualny też wszystko ok. Boję sie że to coś poważnego. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mgmg

a co mowi lekarz rodzinny albo ginekolog?

jaka jest norma w ogole, ze 445 to przekroczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość m....a

W moim laboratorium norma to 410. Najgorsze jest, że z wyniku na wynik minimalnie, ale rosną 😞 Boję się, se to jakaś nadplytkowosc samoistna. Lekarz mówi, że to jest na granicy... A ja mimo to się boję.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mgmg

w drugiej morfologii nie rosly

na granicy to na granicy

moze powinnas pojsc do psychologa, skoro boisz sie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość m....a

Chyba za dużo dr google i człowiek zaczyna panikować... 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...