Skocz do zawartości
Forum

Czy potrzebuję po prostu czasu żeby oswoić się z tą informacją?


Gość r...k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z akceptacją przeszłości mojej partnerki. W wieku 16 lat razem ze swoim kolegą uprawiali stosunek oralny (nie pozwoliła na więcej). Wiem że jest to dla niej trudne przeżycie bo kiedy mi to powiedziała rozpłakała się i prosiła żebym nie poruszał więcej tego tematu. Po prostu dręczą mnie myśli związane z tą sytuacją i wizualizacja jak to mogło wyglądać. Rozmawialiśmy już na ten temat i niestety nie pomogło. Darzę ją ogromnym zaufaniem bo wiem że nie każdy odważył by się powiedzieć o czymś takim. Nie dopuszczam do siebie myśli o rozstaniu bo dogadujemy się bardzo dobrze i uwielbiamy spędzać razem czas. To głupie być zazdrosnym o coś co było i nie ma dla nas żadnego znaczenia. Czy potrzebuję po prostu czasu żeby oswoić się z tą infromacją?

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Gość r...k napisał:

To głupie być zazdrosnym o coś co było i nie ma dla nas żadnego znaczenia

Dokładnie, więc po co:

29 minut temu, Gość r...k napisał:

Po prostu dręczą mnie myśli związane z tą sytuacją i wizualizacja jak to mogło wyglądać

Chyba wesz jak to wygląda, więc!? 

30 minut temu, Gość r...k napisał:

Czy potrzebuję po prostu czasu żeby oswoić się z tą infromacją

To tylko od Ciebie zależy. Tak naprawdę nie powinna Ci o tym mówić, bo ta wiedza do niczego Ci nie była potrzebna. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość r...k napisał:

y potrzebuję po prostu czasu żeby oswoić się z tą infromacją?

Potrzebujesz akceptacji samego siebie ? Osoba zazdrosna często ma problemy ze swoim poczuciem wartości. Zazdrość wsteczna to wynik tego, że czuje się w pewnym sensie gorsza od byłego partnera, mniej ważna, niedoceniona, mniej doświadczona itp. Dlatego zamiast zastanawiać się nad tym co powiedziała o swojej przeszłości i wizualizacji tego zdarzenia, to się zastanów dlaczego Cie to tak boli i popracuj sam nad sobą. Nie ma innej drogi. Jeśli tego nie przepracujesz to nie oswoisz się z tą, ani żadną inną informacją o przeszłości.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...