Skocz do zawartości
Forum

Czy to mogą być oznaki hipochondrii?


Gość d...6

Rekomendowane odpowiedzi

Man 16 lat i od dawna czuje ze dzieje się coś dziwnego , panicznie boje się o zdrowie swoje i swoich bliskich z ogromna częstotliwością sama wymyślam sobie choroby na podstawie internetu , np po powrocie z lasu natarczywie sprawdzam czy nie mam kleszczy i tym podobne, byc może ma to związek z sytuacja która wydarzyła się 2 lata temu, gdzie moja siostra otarła się o smierć na moich oczach , chociaż ze nie mam pewności ze jest to spowodowane tym . Po tym wydarzeniu gdy doszły do tego problemy w szkole chodziłam do psychologa , ale nic nie stwierdził , dał jedynie jakieś ćwiczenia na oddychanie. Kolejnym problemem jest to , ze poczuwam potrzebę „zakładania się ze sobą sama „ np muszę dotknąć coś 20 razy na różne sposoby bo jeżeli nie to cos sje stanie , naprawdę ogromnie przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu ( nie pamietam kiedy to się zaczęło , ale wydaje mi się ze nie wspominałam o tym na moich wizytach u psychologa , które odbyły się około 2 lat temu) dodam ze mam również ogromna klaustrofobię , nie zamknę się w toalecie która nie ma okien itp , unikam takich miejsc , chociaż z tego co pamietam strach przed ciasnymi miejscami towarzyszy mi już długo. Często mam również przeczucie ze każdy jest przeciw mnie , okłamuje mnie , knuje za moimi plecami generalnie bardzo dużo się przejmuje . Dodam jeszcze , ze mam duży problem z nadmiernym poceniem się i często , choć to wstydliwe nawijam włosy na palec „ lokuje „ i tak pojedynczo wyrywam , często robię to nawet bez myślenia o tym porostu siedzę i samo tak się dzieje

Odnośnik do komentarza

Czy dzieliłaś się tym wszysktim ze swoimi rodzicami? Poza tym, uważam, że nie byłaś z psychologiem szczera skoro nic nie stwierdził. Nie mówiłaś zapewne o klaustrofobii, o tym zakładaniu się sama ze sobą i o lękach. To mi raczej wygląda na nerwice natręctw.

Powinnaś niezwłocznie pogadać z rodzicami i poprosić o udanie się z Tobą do psychiatry.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...