Skocz do zawartości
Forum

Wspomnienia gwaltu


Gość Magin

Rekomendowane odpowiedzi

8 lat temu zostałam zgwałcona i pobita brutalnie ,policja stwierdziła że to moja wina że dałam mu się ,już nie wiem co robić bo to wszystko siedzi we mnie a ja już nie wiem jak żyć chce się oddać i odejść .proszę poradzicie tylko nie mówcie o psychologu bo to przerabiam jakiś czas i nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo mi się chce wierzyć, żeby policja widziała Twoją winę, bo nigdy nie jest wina zgwałconego, tylko gwałciciela, to druga sprawa, ale też powinnaś drążyć temat, żeby w końcu ukarać sprawcę.

Pierwsza, to tylko psychoterapia, nic innego Ci nie pomoże, zmień może psychoterapeutę, choć takiej traumy się nie zapomina.
Przykro mi, ale na forum tylko możesz się wygadać.
Jak chcesz, to możesz opisać jak to się stało i jeśli to Ci to pomoże.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Przykro mi, że jeszcze po czymś takim strasznym zostałaś tak źle potraktowana przez policję:( Czyli sprawca nie został ukarany? Takiej traumy niestety nie da się zapomnieć ani samemu z niej wyjść. Rozumiem Twoje zniechęcenie do pomocy psychologicznej, bo ja też to przerabiałam, niestety pierwsza osoba do której chodziłam kompletnie nie była przygotowana do pracy z takimi osobami i ja sobie powiedziałam, że już nigdy do nikogo więcej nie pójdę. Na szczęście ktoś mnie namówił żeby spróbować jeszcze raz i iść na psychoterapię do kogoś kto się zna na PTSD, traumie, wykorzystywaniu seksualnym. Różnica jest ogromna, teraz chodzę już drugi rok i czuję, że jest trochę lepiej. Tak naprawdę to terapia jest podstawą pomocy sobie po tak traumatycznych zdarzeniach. Ważne, żebyś znalazła jakiegoś psychoterapeutę, który ma doświadczenie z takimi sprawami. I ważne rzecz, że psychoterapeuta to nie to samo co psycholog.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...