Skocz do zawartości
Forum

Rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych


Gość andzia

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od najbliższego okresu mam zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne. 3 dni temu współżyłam, "zabezpieczyłam" się prezerwatywą, nie pękła, nie zsunęła się, więc ryzyka ciąży nie ma, no ale wiadomo - 100% pewności nie ma nigdy. na dniach mam dostać okres, więc miałam teoretycznie dni niepłodne.
moje pytanie jest następujące - mogę zacząć przyjmować tabletki spokojnie, czy lepiej poczekać, zrobić test i zacząć tabletki od kolejnej miesiączki? oraz czym grozi przyjmowanie tabletek, kiedy jest się w ciąży?

Odnośnik do komentarza

nie było możliwości zapłodnienia poniewaz miałas prawdopodobnie dni niepłodne do tego zabezpeiczałas się prezerwatywą, która nie pękła ani nic, więc ryzyka ciąży praktycznie nie ma. Jesli dostaniesz okres w przewidywanym terminie to tym bardziej będzie to świadczyło o tym, że ciąży nie ma dlatego 1 dnia okresu, możesz bez problemu brac 1 pigułkę.
Jeżeli np. współżyłabyś a zaszłabyś w ciążę, to po pierwsze nie dostałabyś okresu, a nawet jeśli by tak było i wziełabyś pigułkę, to prawdopodobnie doszłoby do poronienia.
Ale tak jak mówię - w Twoim przypadku takiej możliwości praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza

aanielkaa ma rację - przeciez, żeby zacząć zażywac pigułki po raz pierwszy trzeba najpierw dostać miesiączkę, a skoro będzie miesiączka to znaczy, że nie ma ciąży. Zresztą ryzyko ciązy praktycznie nie istnmieje w opisanych przez Ciebie okolicznościach. jak teraz będziesz chciała zrobić test to musisz czekac dwa tygodnie od stosunku, żeby go zrobić i będziesz mogła rozpocząc antykoncepcję hormonalną dopiero od kolejnego cyklu, czyli od kolejnej miesiączki.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

W opisywanej przez Ciebie sytuacji ryzyko ciąży jest znikome, żeby nie powiedzieć, że go w ogóle nie ma. Jeżeli zależy Ci na komforcie psychicznym możesz wykonać test ciążowy z krwi w 9 dni po zbliżeniu, a tabletki zacząć przyjmować między 2-5 dniem cyklu. W takiej sytuacji będziesz musiała jednak stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez kolejne 7 dni. Takie postępowanie wydaje się całkowicie zbędne.

Odnośnik do komentarza

Tak andzia, ale wtedy miesiączka nie wystąpi raczej dokładnie w swoim terminie i poza tym to wtedy nie jest miesiączka tylko krwawienie, więc nie powinno byc innych objawów charakterystycznych dla miesiączki, jeszcze zalezy jak ona objawia się u Ciebie. Jesli bardzo się tego boisz, bo pigułki zazywane w ciązy moga chyba spowodować poronienie albo uszkodzić w jakiś sposób płód to poczekaj teraz, zrób ok. 10 dni od stosunku test ciążowy albo już w 6 dni po stosunku zrób beta HCG - test z krwi na hormony i poczekaj do następnej miesiączki z pigułkami. Tylko, żeby Ci się nie powtórzyła ta sytuacja, bo teraz absolutnie nic nie wskazuje na ciąże a mimo to rozważasz żeby nie brac jeszcze teraz pigułe to czy masz pewnośc, że nie powtórzy się ta sytuacja? Chyba, że powstrzymasz się od współżycia do kolejnej miesiączki.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się, że poczekam kolejny miesiąc. jeśli chodzi o powstrzymanie się od współżycia, to nie będzie problemu, bo tabletki dostałam na wyregulowanie miesiączek i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Antykoncepcja, to w moim przypadku tylko dodatek :)
dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Myslę, że już po pierwszym opakowaniu powinnaś czuć ulgę, jak przyjdzie krwawienie. Przez pierwsze miesiące tabletki działają na tym polu cuda, przynajmniej u mnie. Niestety z czasem efekt jest osłabiony i dolegliwości wracają, pewnie dlatego, że organizm przyzwyczaja się do tabletek. W każdym razie, dolegliwości wracają, ale mają znacznie mniejszą silę.

Jesli po pierwszym opakowaniu ból podczas krwawienia będzie nadal bardzo duży to powinnaś skonsultowac to z lekarzem. Może zmieni tabletki na inne.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Może tak się zdarzyć, że będzie dłuższy przez pierwsze opakowania, ale z czasem będzie się skracał i będzie mniej obfity. To, że będzie na początku długi i obfity nie oznacza, że dzieje się coś złego, czasem organizm tak reaguje na pierwsze dawki hormonów. Dopiero gdy przez kilka cykli sytuacja się powtarza to warto z tym iść do ginekologa.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Witam ;-) Mam pytanie. Brałam kiedyś tabletki antykoncepcyjne Novynette jednakże zrobiłam sobie kilku miesięczną przerwę. Teraz zaczynam brać z powrotem. Pierwszą powinnam wziąć w pierwszy dzień miesiączki. Miesiączkę dostałam w sobote około 2 może 3 w nocy a tabletke wziełam około godziny 1 w niedziele (w nocy). Czy mam to traktować tak, że wziełam ją w pierwszy dzień miesiączki i nie stosować dodatkowych zabezpieczeń przez 7 dni czy może jednak stosować? Bo w sumie nie mineło całe 24h. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje ;-) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

mam 18lat. Byłam ostatnio u pani gin. i przepisała mi tabletki antylkoncepcyjne (yasminelle). Chcę je zacząć brać od pierwszego dnia cyklu,jednak u mnie przed miesiączką mam zawsze minimalne brązowe plmienia... i teraz nei wiem czy mam zacząć brać te tabletki od krwawienia czy tych wcześniejszych plamień?

Odnośnik do komentarza

Witam,
miesiąc temu rozpoczęłam pierwsze opakowanie talbetek antykoncepcyjnych. Pierwszą zażyłam w pierwszym dniu plamienia (miesiączka u mnie zazwyczaj zaczyna się brązowym plamieniem). Jednak po dwóch dniach plamienie ustało, być może był to efekt działania antykoncepcji. W niedzielę zażyłam ostatnią talbetkę z pierwszego opakowania. W czwartek zaczęło się delikatne brązowe plamienie. chciałabym się dowiedzieć czy krwawienie z odstawienia podczas 7-dniowej przerwy może objawiać się jedynie brązowym plamieniem? Dodam jeszcze, że podczas 7-dniowej przerwy miewam również mdłości i bóle głowy. Czy wszystkie te objawy związane są działaniem tabletek? Czy jest to niepokojący sygnał? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam ,

Dostałam tabletki Yasminelle i nie wiem czy nie za wczesnie zaczełam je brac , brałam je koło 8 miesiecy temu i wszystko było ok. Jednak teraz myślałam ze zaczęła mi się miesiączka wzięłam pierwsza tabletkę jednak krwawienie jest strasznie małe ;/ ale objawy normalne jak w miesiączkę ból brzucha brak apetytu czy mam zacząć sie martwić?? udać sie do lekarza czy to normalna sytuacja , moze po prostu mój organizm się zmienił i miesiączka jest poprostu łagodniejsza .

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila1994

Witam! Mam 18 lat i wlaśnie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Jestem w trakcie przyjmowania tabletek placebo z pierwszego opakowania tabletek Daylette. Jutro biorę ostatnią tabletke placebo.
Przeczytałam wszystkie możliwe strony na ten temat i przeczytałam całą ulotkę od tabletek ale wolę się upewnić bo wciąż mam pewne wątpliwości co do rozpoczęcia drugiego opakowania. Na początku zauważyłam, że występuje plamienie ale z czasem brania następnych tabletek ustąpiło. Słyszałam, że przy rozpoczęciu antykoncepcji między pierwszym a drugim opakowaniem może nie wystąpić miesiączka. Tabletek placebo w opakowaniu jest 4, dzisiaj wzięłam trzecią i zauważyłam w odstępie 2godzinnym, że wystąpiło brązowe plamienie. Czy to już można nazwać okresem? i czy jak ten okres się pojawi mam wziąć wszystkie placebo jakie zostały w opakowaniu dopiero później zacząć nowe opakowanie? pytam bo zaczęłam brać tabletki w pierwszym dniu cyklu i czy drugie opakowanie tez powinno się tak zacząć? chce być po prostu pewna, że przyjmuje tabletki wlaściwie

Odnośnik do komentarza
Gość michaju

Witam, zaczęłam moją przygodę z tabletkami antykoncepcyjnymi, a dokładnie z novynette. Jeżeli poprzez niedopatrzenie tabletkę wzięłam 6 a nie 5 dnia jak zaleciła pani ginekolog (W czwartek dostałam okres, we wtorek wzięłam tabletkę), to od kiedy tabletki zaczną działać? Po rozpoczęciu drugiej paczki czy po jej skończeniu?

Odnośnik do komentarza

Czyli branie tabletek zaczelas od ktoregos dnia cyklu. ??Jeżeli tak to w takim przypadku wskazane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni. Dopiero po 10 tabletkach uzyskuje się pełne działanie antykoncepcyjne.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...