Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od gier komputerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Mój młodszy brat ma poważny problem. Mianowicie moim zdaniem jest uzależniony od gier komputerowych typu RPG. jest to straszne. Przed komputerem spędza po 5-8 godzin dziennie. Z pokoju wychodzi tylko na posiłki i za potrzebą. Z tymi posiłkami to nie zawsze, bo czasami mama albo ja mu je przynosimy. Izoluje się od rodzinny i przyjaciół, jedyne o czym można z nim porozmawiać to jaki ma level, którego bossa zabił i kogo miał w drużynie. Ludzi, których poznał przez grę traktuje lepiej niż własna rodzinę. Tylko z nimi rozmawia, i tylko o nich mówi. Przez tę grę zawala szkołę, nie ma przyjaciół i ogólnie ma problemy z komunikacją. Strasznie się o niego martwię,bo to już przechodzi wszelkie granice. Ostatnio przyłapałam go na tym, że grał przez 12 godzin prawie non stop. To jest hcore. rodzice widzą problem, ale tak jakby bali się cokolwiek zrobić. Proszę pomóżcie!!!!

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza

to bardzo trudna sprawa, być może twoi rodzice boją się przyznać, że twój brat ma problem, albo nie wiedzą co zrobić by mu pomóc. Skoro Twojego brata tak pochłoną wirtualny świat może oznaczać to, że w realnej rzeczywistości czegoś mu brakuje.Musisz z nim pogadać, o tym co go w tamtej grze trzyma, co z jego realnymi przyjaciółmi.

Odnośnik do komentarza

no i właśnie wychodzi znajomość tematu... Krowy na fc to nie gry RPG. Gry RPG polegają na tworzeniu własnych historii, osobowości i postaci i/ lub uczestniczenia w życiu w pewnej społeczności. Grami RPG jest np WoW, Gothic czy Metin - choć ten ostatni to nie bardzo bo dużo nawiedzonej dzieciarni siedzi. Farma na fc ma się tak do RPG jak szpilki do kalosza.

Odnośnik do komentarza

O matko to takie nerdy z was. Pewnie macie tłuste brudne włosy i jesteście grubi tak jak moj kolega z klasy. Ma pryszcze i oklulary i tylko siedzi w komputerze i gra. Koszmar. Nic tylko te gry i calego jego towarzstwo jest akie samo. M<ają długie włosy i takie tłuste że aż im takie straki się robią. Ja rozumiem, chlopak z dlugimi wlosami jest fajny ale jak ma czyste i pachnące a nie takie zlepione.... Lepiej zacznijcie o siebie dbać....

Odnośnik do komentarza

Oj uśmiałam się jak czytałam Wasze komentarze :) szkoda, że problem jest rzeczywiście poważny. Osoby o słabej psychice, które mają problemy w życiu realnym wolą sobie stworzyc idealny wirtualny świat i już nigdy go nie opuszczać, bo tam sa wielkimi bohaterami a nie jakimiś szarakami, który nie potrafią rozwiązać równania kwadratowego czy mają jakieś inne problemy w szkole, w domu, z akceptacja itd. Rodzice powinni zadziałać. Drastyczna metoda to odłączenie neta. Mniej drastyczna - zaciągnięcie chłopaka do psychologa. Olewcza - siedziec i patrzeć, czekać aż samo mu przejdzie. W sumie może się znudzi, cos mu tam nie wyjdzie i się zniechęci albo sam zauważy, że coś go mija w prawdziwym życiu i wróci do żywych. U moich sąsiadów nastąpiła sytuacja nr 3. Rodzice zlali takie uzależnienie a po kilku miesiącach chłopak oprzytomniał. Tylko, że zawalił przez to szkołę i musiał powtarzać klase.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

jestem z moim chlopakiem juz 5 lat, a od 2 lat mieszkamy ze soba.
ale on jest uzalezniony od gier. przychodzi z pracy i gra w gry online typu world of warcraft albo cod i tego typu.
gra az nie pujdzie spac do 1 - 2 w nocy a jak ma wolne lub weekend to do upadlego. rozmawialam z nim na ten temat. i on sam sie zgadza ze jest uzalezniony ale nic w tym kierunku nie chce zrobic. byl pewien okres ze troche ograniczyl granie bo powiedzialam ze odejde od niego ale tera to juz nic nie dziala i wrecz ma to wnosie. w domu wszystko sama musze robic sprzatanie, gotowanie, zakupy itp. bylismy ostatnio na wakacjach tam nie mial pc, wiec bylo super, zdaje sobie sprawe ze musze mu inne zajecie znalezc w zamian za gry ale naprawde nie wiem jak to rozwiazac. prosze o jakas pomoc, bo kocham go ale chce miec faceta a nie dziecko ktore doprowadze mnie do szalu.

Odnośnik do komentarza

Musisz porozmawiac raz jeszcze z chłopakiem. Skoro sam wie, że jest uzalezniony, to sam tez doskonale też wie, że powinien rozpocząć leczenie, inaczej zatrze się granica pomiędzy światem rzeczywistym a światem gier. Musi pójść do psychologa i rozpocząć terapię, aby uwolnić się od gier i wrócić do świata rzeczywistego. Wizyta u psychologa bądź psychiatry go nie ominie, inaczej uzależnienie może wywołać różne zaburzenia psychiczne, dlatego nie powinien zwlekać, tylko jak najszybciej rozpocząć terapię.
Możesz także zadzwonic pod poniższy numer telefonu, aby dowiedziec się jak konkretnie postępować w takich sytuacjach:

MOKOTOWSKI OŚRODEK PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM
tel. O800 479 064 lub tel. 022 646 82 99
codziennie w godz. 9.00 - 20.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Tak najlepiej udać się do psychologa. Znam taki przypadek, że zamiast rodzice zajmować się dzieckiem dawali mu komputer. Rok temu byli na wakacjach za granicą. Dobrze, że wzieli z sobą laptopa. To co te dziecko wyprawiało na plaży to było 'nienormalne'. Dzieci i woda - siedziały by w niej do końca dnia, ale to dziecko nie. Latało po plazy, mówiło samo do siebie, walczyło z potworami, które samo wymyślało. Po grach mmorpg dziecko robi sie nadpobudliwe. Przypuszczam, że to jedna z tych gier: Metin 2, Flyff, Tibia. To są gry, na których traci się życie. Nie zdobędzie lewelu, bo go, np. zabiło - wtedy robi się nerwowy. Wiem, że udanie się do posychologa działa. A odłączenie internetu, lub zablokowanie komputera heh... nie wiem czy to jest dobry pomysł...

Odnośnik do komentarza

Grałam w metina przez rok, moja siostra w Tibię też przez rok. Nie czuję się zaniedbana przez rodziców ani nie jestem nadpobudliwa. To wszsytko zależy od tego czy mamy coś po za grą. Ze swojego doświadczenia wiem, że takie gry naprawdę mogą być fajne. Nie mówię tu o dzieciach w wieku lat 10 - 13 ale dla starszych tak, bo oni widzą ( a przyjemniej powinni) różniće i przeznaczenie takich gier. Moi, zdaniem jeśli rodzic kontrolu je w co jego pociecha gra to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

wiesz radze ci powaznie sie za to wziasc.
wiem z doswiadczenia. Moj chlopak tez cale dziecinstwo przesiedzial na grach a teraz ma 23 lata i nic w domu nie robi, zlewa obowiazki i w kazdej wolnej chwili tylko gra w wow czy cod, a jaki agresywny i nad pobudliwy do tego sie robi to heja.

jak nie chesz zeby twoj brat tak skonczyl to pogadaj z rodzicami i podejmijcie jakies kroki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...