Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku testu beta HCG


Gość Coffinka

Rekomendowane odpowiedzi

to wszystko zalezy od tego jaką metodą był robiony test bo z tego co wiem to w jednym przypadku beta mniejsza niż 1 oznacza brak ciąży a większa od 1 ciążę. A w drugim przypadku powyżej 5 daje wynik pozytywny a poniżej negatywny. Na Twoim miejscu poszłabym do ginekologa na badania usg.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Moje pytanie dotyczy ewentualnej ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 4 marca. Mam regularne cykle, zawsze co 28-29 dni. Nie dłużej i nie krócej. Zrobiłam 3 testy ciążowe i każdy z nich był negatywny. Wczoraj byłam na badaniu hcg beta i wynik <0,100 czyli brak ciąży. Dodam, że odczuwam "delikatny" ból podbrzusza już od tygodnia i jestem bardzo senna (szczególnie w godzinach popołudniowych). Objawy te są identyczne jak przy pierwszym dziecku, tylko wtedy na tym etapie wszystko było na "+" a nie na "-". Do lekarza nie widzę potrzeby aby iść, ponieważ moją pierwszą ciąże było widać dopiero w 7 tygodniu! Czy jest taka możliwość, że do zapłodnienia mogło dojść dużo później niż statystycznie wypada ? i to będzie bardzo, bardzo wczesna ciąża ?

Odnośnik do komentarza

Ja wynikom BETA HCG nie wierzę. Miesiaczka mi sie spóźniała ponad 2 tygodnie ja niecierpliwa zrobiłam pierwszy test płytkowy w dniu spodziewanej miesiaczki i nic. Okres miałam jak w zegarku bite 33 dni. Następny zrobiłam 5 dni później i nic. W końcu postanowiłam zrobić wspaniałą BETE HCG która miała mi dać pewność. Mój wynik po 15 dniach od spodziewanej miesiączki to 3,1mlU/ml więc <5 mlU/m Czyli ciąży ''nie było'' Okres nadal nie nadchodził a ja dostałam okropnych bólów głowy.<br /> Zdezorientowana poszłam do lekarza pierwszego kontaktu ktory zlecil mi ogolne badanie krwi i moczu. Oczywiście wyniki idealne, wszystko w normie. Okresu nadal nie miałam. Zostałam skierowana do ginekologa. W dniu wizyty dostałam najpiękniejszy prezent jaki mogłam sobie tylko wymarzyć na urodziny (ktore obchodziłam wlasnie tego dnia) Lekarz pokazał mi na monitorze moją małą 10 tygodniową fasolkę i powiedział ze nawet wynik beta hcg nie daje 100% pewności i jesli sa jakiekolwiek watpliowsci co do ciązy nalezy poczekac z 2-3 tygodnie i wybrac sie do lekarza jesli nadal miesiaczka nie wystąpi. Takze jezeli ktoraś z was ma nadzieje ze jest w ciazy mając wynik poniżej 5mlU/ml, nie traćcie nadziei. Ja jestem najlepszym przykładem na to, że ''cuda'' się zdarzają :)

Psssssss na dzien dzisiejszy moja dzidzia ma 20 tygodni i niecierpliwie czekam na kolejną wizytę u ginekologa by zobaczyć mojego kwiatuszka :)

Odnośnik do komentarza
Gość Edyta1988

Witajcie...jestem mamą 2,5letniego chlopczyka od ponad pol roku staramy sie z mezem o kolejna dzidzie.i wlasnie teraz w sobote 7,06,2012 zrobilam sobie test ciążowy i wyszedl pozytywnie z tym ze ta druga kreska blada.poszlam w poniedzialek do lekazra zlecil bete-hcg.wyszla 24,8mlU/ml.Dzisiaj odnieralam wynik a lekarz zlecil nastepna bete na czwartek.nie za szybko? powiedzial ze nie moze i nie chce nic powiedziec.czy to ciaz aczy nie.strasznie sie boje.mam wiele objawow ciazy.dodam ze okres spoznia mi sie tydzien.zawsze mialam niereguralne @.Zzera mnie stres.Moze KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA PODOBNĄ SYTUACJE? PROSZE ODPOWIEDZCIE:) BEDE WDZIECZNA.

Odnośnik do komentarza
Gość obiektywna

Dziewczyny, współżyłam ostatnio z chłopakiem 9 lipca (dwa miesiące temu), od tamtego czasu jedynie on mnie pieści, ponieważ strasznie się boję, że jestem w ciąży! A wszystko dlatego, że strasznie często sikam... Robiłam kilka testów ciążowych, wszystkie negatywne, jednak nadal siedziało mi to w głowie ,więc postanowiłam zrobić test z krwi.. test robiłam w piątek 7 września, tego samego dnia otrzymałam wynik : mniej niż 2,39. Na wyniku pisze, ze od 5 jest ciąża. Rozumiem,ze wynik wykazał brak ciąży, ale o czym zatem świadczy mniej niż 2,39? Dlaczego nie jest podana konkretna wartość oraz dlaczego to nie 0.00 ? Niepokoję się proszę o pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, podejrzewam, że mogę być w ciąży. Staram się o dziecko od roku. Dzis jest 17.09.2012. Ostatnią miesiączkę dostałam 8.08.2012 - (spoznioną o tydzień po cyklu bezowulacyjnym, wczesniejsze miesiące okres przypadał na około 29 dnia miesiąca).
Z powodu opozniającego się okresu zrobiłam dzis test ciążowy - wynik pozytywny, poszłam więc zrobić badanie betahcg - wynik 426,5 mIU/ml. Według tego co udało mi sie znalezc byłby to 6 tydzień ciązy i poziom hcg powinien być chyba wyższy? Kiedy mogła wystąpić owulacja? Czy wynik mieści się w normie na ten czas?

Odnośnik do komentarza

angela88

ANGELA88 - wykonaj ponownie test i bedziesz wiedziala. W kazdym watku dodajesz link do swojego posta. A to chyba nie jest fair i zgodne z regulaminem.

Co do watku to moim zdaniem jest to 4-5tydzień ciąży

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...