Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku testu beta HCG


Gość Coffinka

Rekomendowane odpowiedzi

~miska207
do Anciak.... a czy te U/l to ma jakieś znaczenie czy normalnie się patrzy na normy jak te od mlU.ml? Dziękuje za odpowiedź.
wiesz, nie chce Cie wprowadzic w blad ale moim zdaniem to poprostu takie oznaczenie. najlepiej jednak jak zadzwonisz do laboratorium i zapytasz pani co oznacza Twoj wynik :) spojrzy w normy i powie

Odnośnik do komentarza

~miska207
Dziewczyny:) Jeszcze ja odnośnie tego tematu robiłam później 2 raz bhcg i wyniosła 986.91U/l a poprzednia 588.01 U/l czy to dobrze?

Witam!
Wynik 986,91 U/l odpowiada trzeciemu tygodniowi ciąży. Stężenia beta HCG we krwi wzrasta więc wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Nie należy jednak zbyt często wykonywać badań krwi, gdy nie ma ku temu wskazań. Regularne wizyty u ginekologa oraz stosowanie się do zaleceń specjalisty przyczynią się do przebiegu ciąży bez problemów.

Odnośnik do komentarza

współżyłam 20.o9, 30.09 dostałam krwawienia podobnego do miesiączki lecz były skąpsze i trwał 5 dni 11.10 zrobiłam test beta HCG i wynik wyszedł <0,100 mLU/ml czy nie zrobiłam badania za wcześnie co on oznacza i czy może być wiarygodny ? bo słyszałam że ma znaczenie kiedy robi się to badanie

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podany wynik beta-HCG rzeczywiście wskazuje, że najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Napisałam najprawdopodobniej, ponieważ w rzadkich przypadkach poziom beta-HCG wzrasta również na skutek schorzeń. Wynik beta-HCG wskazuje mniej więcej na 4-5 tydzień ciąży. Proszę jednak zauważyć, że normy tego hormonu dla kolejnych tygodni ciąży bardzo się zazębiają, co znacznie utrudnia interpretację. Tak właściwie nie powinna być to zatem metoda służąca do dokładnej oceny wieku ciąży. Ponadto owulacja również bywa nieprzewidywalna i nie zawsze występuje idealnie w środku cyklu. Proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie..

Mam pytanie , poniewaz nie wiem jak interpretowac wynik beta hgc..
Otoz opisze precyzyjniej..
Ostatnie krwawienie miałam 2 listopada (normalny okres)
Stosunek (przerywany, bez wytrysku) miał miejsce 9 listopada..
Miesieczkuje w miare regularnie, cykle ok 28 dni, z tym ze poprzedni z dnia 2 listopada dostałam ok tygodnia wczesniej...na poczatku wrzesnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (brałam je ok 3-4 miesiecy Yazz), zaznaczam iz w ciagu ostatniego roku schudłam ok 30 kg..
Beta hgc zrobiona była 3 grudnia...wynik <1,2, norma w labor. w ktorym ja robiłam wynosila <5 dla kobiet nie bedacych w ciazy, testy ciazowe płytkowe wykonywane-negatywne..<br /> Jakie jest prawdopodobienstwo ciazy i czy powinnam powtorzy beta hgc?
I skoro-w ciazy nie jestem, dlaczego wynik bety mam 1,2 a nie 0?

Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Witam, i bardzo proszę o pomoc i o nadzieję a więc dziś odebrałam wynik bt hcg i wyszło 1,20 okres dostałam 1.12.2012 ( tzn . w piatek wieczorem coś się pojawiło i w sobote dostałam i miałam do niedzieli krwawienie i w poniedziłek juz prawie nic nie było, dodam że okres mam około 6 dni ) więc 5.12. br zrobiłam to badanie a 28.11 br zrobiłam test ciązowy i wyszedł negatywny ( czyli przed spodziewanym okresem) a zawsze mam dość regularnie i teraz też dostałam w czas ( natomiast 27. 11 br ostatni raz współżyłam z mężem i poszło troszkę krwi
Bardzo bym chciała aby wynik się mylił

Odnośnik do komentarza

Hej!:) mam pytanie. w dni płodne zaliczyliśmy z partnerem wpadkę. po 36h wzięłam tabletkę "72h po". właściwie miesiączkę dostałam w spodziewanym terminie. ale jakoś dziwnie się czułam, więc zrobiłam test płytkowy - wyszedł negatywny. 8 dni po felernym stosunku zrobiłam badanie beta hCG i wynik wyszedł 1,20 mlU/ml. ginekolog przepisał mi tabletki anty, które zaczęłam brać w drugim dniu okresu. ale nadal mam zawroty głowy i bardzo lekkie nudności. i przez jakiś czas pobolewał mnie jajnik (jakoś przez 3 dni po okresie) i miałam niewielki ból piersi. czy Waszym zdaniem mam się obawiać, że mogę byc w ciąży...?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...