Skocz do zawartości
Forum

Wielki problem z kredytem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Bardzo chce pomoc mojemu ukochanemu, ma poważne problemy z długami, musi spłacić samochód ok 3000€( jego rodzice wzieli kredyt na te auto i to im musi spłacić), ubezpieczenie, oddać siostrze 1800€, zaplacic za zaległe rachunki. Gdyby razem wszystko podliczyć, wychodzi ok 7000€.. Starał sie o kredyt, zeby moc splacic wszystko na raz i na spokojnie placic miesięcznie 400€ przez 14 miesięcy bodajże, ale dzis dostał odpowiedz ze nie dostanie, powieważ kiedyś czegos nie spłacił na czas. Jest załamany, jego rodzina to sami materialiści, ciagle upominają sie o pieniądze, on wie ze zrobił błąd zadłużając ale juz jest za późno. On ma 23 lata i nie ma zycia, nie moze sobie na nic pozwolić. Ja nie mam pracy, ale w tym tygodniu ma odezwać sie szefowa z jednego sklepu do którego oddałam CV i zaprosić mnie na rozmowę o prace,takze czy gdybym ją dostała, mogłabym moze spróbować wziąć kredyt na siebie ? Nie zarabiałbym dużo,ponieważ jest to tylko pol etatu. Jest możliwość zebym wzięła kredyt na siebie, nie zarabiając wystarczajaco, ale zagwarantowalabym ze chłopak dawalby pieniądze na spłatę każdego miesiąca? Prosze pomóżcie, to bardzo ważne. Jestem młoda mam 19 lat dopiero i nie znam sie na takich sprawach. Bardzo chce mu pomoc ale nie wiem jak

Odnośnik do komentarza

Sądząc po walucie o której piszesz nie mieszkacie w Polsce. Więc raczej mało kto ci odpowie jak wygląda temat kredytów za granicą :/ .

Znowu z drugiej strony czy na prawdę musicie brać kredyt? Czemu nie możecie po prostu rodzinie spłacać co miesiąc po te kilkaset euro? W praktyce wyjdzie na to samo im (rodzinie) a was nie zjedzą odsetki... Chyba że rodzina jest aż tak szurnięta :/ .

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jest takie mądre powiedzenie ,nie inwestuj w to, co nie jest twoje.
rozumiem,że się martwisz,ale jak to w życiu,dzisiaj masz chłopaka ,jutro już go może nie być i zostaniesz z długiem,
więc nie bierz sobie tego ciężaru,
to on musi pracować i spłacać swoje długi i sam płacić za swoje błędy,
możesz mu jedynie doradzić ,żeby sprzedał samochód i nie pchał się w kolejne kredyty.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam!

Rozumiem, że bardzo chcesz pomóc swojemu chłopakowi. Jednak nawet jeśli pójdziesz pracować na te pół etatu, to obawiam się, że żaden bank w Polsce nie zechciałby Ci udzielić kredytu (brak zdolności kredytowej). Poza tym, nie wiem, jak wyglądają formalności związane z zaciąganiem kredytu za granicą, a wnioskuję, że jesteście poza krajem, skoro kwoty padają w euro. Nie radziłabym brać na siebie zobowiązania spłaty kredytu. Jesteście młodzi. Teraz jest dobrze, wspieracie się, a z czasem może być różnie. Jeśli weźmiesz kredyt na siebie, będziesz musiała go spłacać. Banku nie będzie interesowało, że np. nie jesteś już z chłopakiem, dla którego ten kredyt wzięłaś. Chłopak zachował się mało roztropnie, biorąc na siebie takie wielkie zobowiązanie finansowe. Nie wiem, jak wygląda dokładnie cała sytuacja. Ale jeżeli nie ma możliwości wziąć kredytu, niech spróbuje porozmawiać z rodziną, by rozłożyła mu w czasie raty za samochód. Uważam, że warto byłoby się dogadać z bliskimi polubownie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Chcesz pomoc chlopakowi to fajnie ale z drugiej strony żeby od razu brać na siebie kredyt z tego powodu? Raz że nie wiadomo czy i tak bys go dostala a dwa to nie jest najlepsze rozwiazanie bo Ty byc wpadla w dług, przecież trzeba by potem spłacic ten kredyt.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Michał Szafranski i kurs „Pokonaj swoje długi” - darmowy kurs który pozwoli Wam się wyciągnąć ze spirali długów w która będziecie wpadać całe życie dopóki nie nauczycie się podstawowych zasad zarządzania własnym budżetem. 
Nie dajcie się naciągnąć na kolejny kredyt, konsolidacyjny czy konsumpcyjny, to nie tedy droga. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...