Skocz do zawartości
Forum

Pragnę z tego wyjść pragnę się zabić..


Gość Q4bs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat I chodze do III gim. Zaczně od razu jestem Bardzo przybity mam depresje mocne wahania nastroju brak apetytu anemia itp. Nie umiem tego nawt opisać nie mam znajomych I siedze calymi dniami w domu nie wuedząc co ze sobą zrobič I tak od 11 lat ojciec mnie zostawil tyle lat temu I teraz mnie mama wychowuje jestem zdesperowany bo nie moge juz z tym wytrzymać I pyram zdrowych ludzi co mam zrobi żyć dalej czy co? Ja choruje na ciężką depreaje I mam problemy ze swiją psyhiką jestem całkowicie zniszczony. Kiedy zaczynam cos robić np oglądac film to nie chce mi aie go skączyć wszystki robie na raty to nie życie tylko vegowanie. Jestem psyhicznie tym zmęczony żeby jakoś te zdabia zbierać w całość więc przepraszam. Czuje sie totalnym bezwartosciowym śmieciem I nie mam nadzieji na lepsze jutro. W szkole nie mam ani jednej oaoby ktora mogla by byc przyjacielem. PITRZEBUJE POMOCY nie wiem czy isc se ztrzeluc kulke w łeb czy ciągnąc takie życie czuje ze wszyscy.mają jak w raju a ja mam najgorzej jestem tak bardzoczepsuty tym wszystkim ze w szkole siedze jak zombie bez ruchu nic. Robie z siebie matola itp itd bo nie chce mi sie juz podchodzic do tego milionowy raz. Wiem ze nie mam innej opcji na lepsze zycie rozumiem ale co mam zrobuc zebym nie mial tyle tego w glowie?
Czy jeżeli sie zabij Przez cierpienie to co ze mną bedzie?

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna5507

Chwilę się zastanawiałam czy Ci odpisać ze względu na pewien rodzaj odpowiedzialność.

I z tego co przeczytałam to faktycznie potrzebujesz pomocy, tylko pytanie czy jesteś w stanie sam po nią sięgnąć?

I nie, nie wszyscy mają jak w raju tylko to obraz zniekształconej chorobowo rzeczywistości. I pierwsze co powinieneś to sobie to uświadomić. Na forum są podane telefony pod którymi możesz uzyskać wsparcie.

"co mam zrobuc zebym nie mial tyle tego w glowie?"
połóż się w wygodnej pozycji, spróbuj wyrównać oddech i najpierw uspokoić emocje po czym skup uwagę na jakiś jednym elemencie i zastanów się z czym ci się kojarzy. Przekieruj myśli na niego. Po czym znowu weź kilka równych głębokich wdechów i odpisz mi na powyższe pytanie.

Odnośnik do komentarza

Samobójstwo nie jest żadnym wyjściem z sytuacji ani rozwiązaniem. Uważam, że jak najbardziej potrzebujesz pomocy, ale sama do Ciebie nie przyjdzie. Powinieneś jak najszybciej skonsultować się z psychologiem szkolnym - on dalej pokieruje Cię i podpowie, gdzie możesz szukać pomocy. Powinieneś też skorzystać z pomocy psychiatry. Konieczna jest rzetelna diagnoza i jeśli to konieczne, rozpoczęcie leczenia (leki i/lub psychoterapia). Odsyłam też do strony: www.116111.pl. Możesz zadzwonić pod ten numer (anonimowy, bezpłatny), by skorzystać z doraźnego wsparcia pracujących tam konsultantów. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Psycholog szkolny polecany przez pania magister to rozwiazanie najgorsze z mozliwych. Tobie potrzebny jest PSYCHIATRA - PRAWDZIWY LEKARZ! A nie magister z dziedziny paramedycyny zwanej psychologią. Psycholodzy szkolni czesto bagatelizuja problemy młodych osob. Psychiatra to LEKARZ, bedzie wiec w stanie postawic ci diagnoze i poprowadzic leczenie np SSRI - antydepresantami. A samobój rowniez jest wyjsciem, ale wyjsciem z hukiem i bez powrotu.

Odnośnik do komentarza

Powiem ci że mam podobnie mimo że nie myśle o samobójstwie, ale o własnej śmierci owszem np. Że byłoby MI lżej ale nie naleze do osób egoistycznych i wiem że rodzina mnie potrzebuje. Nie mówie że wszystkie osoby które chcą sie zabić są egoistami bo tak nie jest. Ale mam zasade "LUDZIE PRZEŻYWAJĄ GORSZE RZECZY WIĘC TO MIMO ŻE STRASZNE I CIEŻKIE NIE RÓWNA SIE I PRZEŻYCIAMI INNYCH" a uwierz ja mało nie przeżyłam i pewnie nie jedna osoba na tym forum także. Dlatego nie zabijaj sie bo kiedyś znajdziesz cel w życiu i walniesz sie w łeb że miałeś wgl taki pomysł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...