Skocz do zawartości
Forum

Czym mogą być spowodowane bóle pleców?


Gość A1b2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat, od prawie roku bolą mnie plecy (głównie w okolicach szyi i odcinku piersiowym), poza tym od około pół roku bolą mnie też nogi (najbardziej uda i stopy). Nie wiem skąd te bóle. Miałem badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa szyjnego i piersiowego, ale poza lordozą w odcinku szyjnym nie wyszło nic złego. Badania krwi mam w porządku. Bóle są bardzo uciążliwe i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Odczuwam je codziennie, z tym że raz bardziej, a raz mnie.
Przez te dolegliwości często mam obniżony nastrój.
Czytałem o czymś takim jak bóle somatyczne związane z jakimś stresem, czy problemami. Czy to może być powód moich dolegliwości? Jeżeli tak, jak się to leczy i ile to trwa? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Osobiście mnie też często plecy bolą (mnie akurat niżej). Powodem okazał się kręgosłup sam w sobie, mianowicie miałem delikatnie wysunięty jeden z kręgów piersiowych, wstawiał mi to kumpel masażysta z uprawnieniami i ból przeszedł natychmiast...

Wg niego gdy boli cię np kolano, to problem nie musi być z kolanem a np z pachwiną (gdyż to jest połączone)...
Mi masaż na wszelkie bóle bardzo pomaga, choć te lecznicze są bardzo bolesne :(

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Polecam basen, spacery, jogę.
Wiem o czym piszę, bo sama to przeżywałam. I było coraz gorzej.
Nie doceniałam wysiłku fizycznego, a jednak okazało się, że to było coś, co postawiło mnie na nogi.
I wiara w to, że będzie lepiej, że wyzdrowieję.
Psychika też jest ważna. Zastanów się nad sobą, czy nie robisz czegoś wbrew sobie, czy zbyt nie ulegasz innym. Czasami organizm daje nam znać, że nie wykorzystujemy drzemiącej w nas siły, talentów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli dolegliwości bólowe przedłużają się, a mimo wykonanych badań nadal nie znaleziono przyczyny tych dolegliwości, to oczywiście można brać pod uwagę źródła emocjonalne, stres, napięcie psychiczne etc. Pytanie tylko, czy jeśli sam się sobie przyglądasz, to jesteś w stanie stwierdzić, że jesteś na tyle zestresowany czy spięty, że to może stanowić przyczynę bólu pleców i nóg? Przez Internet niestety źródła Twoich problemów nie poznamy. Skłaniam się ku temu, co doradzili poprzednicy - wysiłek fizyczny może pomóc. Oczywiście od razu wyczynowo biegać nie musisz, ale sport, jazda na rowerze dla rekreacji czy chociażby dłuższy spacer może pomóc w zrelaksowaniu ciała, by było mniej spięte, co wtórnie może pomóc na bóle, które dotychczas odczuwasz. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

mgr Kamila Krocz
Jeśli dolegliwości bólowe przedłużają się, a mimo wykonanych badań nadal nie znaleziono przyczyny tych dolegliwości, to oczywiście można brać pod uwagę źródła emocjonalne, stres, napięcie psychiczne etc. Pytanie tylko, czy jeśli sam się sobie przyglądasz, to jesteś w stanie stwierdzić, że jesteś na tyle zestresowany czy spięty, że to może stanowić przyczynę bólu pleców i nóg? Przez Internet niestety źródła Twoich problemów nie poznamy. Skłaniam się ku temu, co doradzili poprzednicy - wysiłek fizyczny może pomóc. Oczywiście od razu wyczynowo biegać nie musisz, ale sport, jazda na rowerze dla rekreacji czy chociażby dłuższy spacer może pomóc w zrelaksowaniu ciała, by było mniej spięte, co wtórnie może pomóc na bóle, które dotychczas odczuwasz. Pozdrawiam i powodzenia!

No właśnie nie wydaje mi się abym był jakos bardzo zestresowany czy spiety, nie mam tez jakis wielkich problemow, ktore powodowalyby stres. Szukam po prostu możliwości skad moga sie brac te bóle bo badania nic nie wykazały. Jednak zauważyłem, że mam obnizony nastrój i często tak jakby sam sobie wmawiam, że czegoś nie mogę zrobić, stąd pomyślałem że mogą to być bóle somatyczne. Już sam nie wiem co o tym myśleć, od prawie roku mam ten problem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz zniesioną lordozę szyjną , to nie jest takie nic,bo czekają Cię zwyrodnienia tego odcinka w przyszłości i związane z tym różne dolegliwości,dlatego już dziś powinieneś wykonywać odpowiednie ćwiczenia,żeby nie pogłębiała się ta wada,a być może uda się ją trochę "wyrównać".
Warto też zrobić rtg ,żeby sprawdzić czy nie masz skoliozy i czy jest prawidłowa lordoza odcinka lędźwiowego.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 22 lata, od prawie roku bolą mnie plecy, najbardziej w części piersiowej i szyjnej. Miałem rtg odcinka piersiowego i rezonans piersiowego i szyjnego, ale poza lordoza szyjna nie wyszło nic nieprawidłowego. Wyniki badania krwi mam prawidłowe. Czym mogą być spowodowane te bóle? Odczuwam je właściwie codziennie, raz bardziej raz mniej. Można wykonać jakieś dodatkowe badania?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...