Skocz do zawartości
Forum

Rzucanie palenia


Gość diegorudy2009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość diegorudy2009

Mam 16 lat i chciałbym iść do lekarza i sie zapytać czyby by mi nie pomógł rzucić palenia ale boje sie że zadzwoni do moich rodziców i sie obawiam ;//// czy lekarz musi to zrobić w takim wypadku prosze o szczeroość i o szybko odpowiedz prosze ;(

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witaj!
Pamiętaj, że lekarza po pierwsze obowiązuje tajemnica lekarska! Jeżeli zatem zwrócisz się o pomoc, lekarz nie ma prawa poinformować o Twoim problemie rodziców. Zdecydowanie zatem warto nie bagatelizować problemu i jak najszybciej poprosić lekarza o pomoc. Przyniesie to wymierne korzyści w postaci poprawy zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Próbuję i próbuję, ale jak trafia mi się jakiś większy stres to zaraz wracam do palenia. Teraz palę już od dwóch tygodni, bardzo chcę rzucić ale nie mogę. Najdłużej nie paliłam 4 miesiące. Nie chcę już palić, ale nie umiem się powstrzymać w nerwach od tego. Nie chcę stosować żadnych plastrów, tabletek, bo to i tak nikotyna... Macie może jakieś sposoby żeby skutecznie rzucić? Może coś wam pomogło? Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza

Rzucanie palenia dla większości palaczy jest bardzo trudne. Można pomagać sobie za pomocą plastrów i gum nikotynowych, tabletek, inhalatorów, czy nawet sprayów do nosa. Coraz więcej słyszy się także o epapierosach. Jeśli jednak nie chciałabyś korzystać z żadnej z tych metod, możesz zapisać się na terapię indywidualną lub grupową, czyli tzw. terapie antynikotynowe pomagające rzucić palenie, możesz także zgłosić się do Poradni Antynikotynowej gdzie otrzymasz pomoc jak wygrać z uzależnieniem. Wspomniana hipnoza równiez może przynieść korzyści. Jednak aby ją rozpocząć, konieczna jest rozmowa z psychologiem, który zajmuje się hipnoterapią. Więcej na temat uzależnienia od papierosów przeczytasz pod tym linkiem:
Uzależnienie od papierosów
Możesz także zadzwonić pod poniższy numer telefonu aby uzyskać szczegółowe informacje jak zrobić pierwszy krok w walce o swoje zdrowie:

PORADNIA POMOCY PALĄCYM
tel. 0 801 108 108
Infolinia Centrum Onkologii i Fundacji "Promocja Zdrowia
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 - 20.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Hipnoza, gumy nikotynowe, plastry nikotynowe, elektroniczny papieros. Jest kilka ułatwiaczy rzucenia palenia, ale po pierwsze trzeba byc naprawde zmotywowanym. Musisz wiedzieć i sama byc przekonana co do tego, że palenie szkodzi i że chcesz je rzucić. Kiedy rzucisz to nie możesz nigdy już zapalić nawet jednego, bo jak się złamiesz to już po wszystkim.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatniego papierosa wypaliłem 25 dni temu - jestem z tego bardzo dumny :) tylko że teraz mam pytanie. Otóż od tego ostatniego papierosa - (zgodnie z informacjami co się dzieje po kilku dniach od ostatniego papierosa) np. zanikają przed wczesne zmarsczki, normalizuje się układ oddechowy.

Więc pytanie: jeśli zapaliłbym teraz jednego papierosa to czy przedwczesne zmarszczki od razu by się pojawiły czy tylko podwyżył by się procent ich pojawiania?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem trzeba mieć silą wolę...Postanowić i tego się trzymać.
Żadne magiczne tabletki, plastry i inne cuda.
Mój mąż kupił sobie e-papierosa, palił go ok 2 miesiące, w tym czasie podpalał normalne papierosy.Teraz e-pet leży w kącie, a on pali zwykłe papierosy.Nie dość że wydał ponad 200 zł na tego elektronicznego papierosa to jeszcze na zwykłe....Ani nie rzucił palenia ani nie zaoszczędził...

Ile może być krzyku w milczeniu?

Odnośnik do komentarza

Można rzucić fajki, ja paliłem 19 lat, duuużo paliłem. Nerwowy jestem :)
Też ograniczałem, różne rzeczy dziwne robiłem,ale zawsze wracałem do punktu wyjścia. niestety. Bardzo chciałem przestać palić... ale nie wierzyłem,że mi się to uda. Błędne koło.Przymierzałem się do tego mentalnie i przymierzałem.Akurat w tym czasie, zmarł pewien znajomy, na raka krtani, bardzo cierpiał... Rzuciłem z dnia na dzień. Nie palę już 3 lata ;)))

Odnośnik do komentarza
Gość byłypalacz

Nawet tego nie rób ! Jak już udało Ci się nie palić tyle dni, to co za diabeł Cię kusi ? Jak zaciagniesz się kilkoma machami... poleci dalej. Nie myśl o fajkach, nie myśl o paleniu i co by było, gdyby... Sam sie nakręcasz,a niepotrzebnie.
Udało Ci się nie palić tyle czasu, ciesz się z tego. Doświadczenia to rób jakieś mniej ryzykowne. Np, uszyj na maszynie "jaśka" i zobacz ile czasu wytrzyma ;p

Odnośnik do komentarza
Gość nie paląca już

Nie pale już 2 miesiące. Rzuciłam na tabletkach TABEX. Polecam. Już raz rzuciłam na tych tabletkach nie paliłam rok , no niestety głupota jest nie wyleczalna :( teraz już wiem nawet na pół roku 1 nie jest wskazany. TRZYMAJMY SIĘ .

Odnośnik do komentarza
Gość Irena_Grudziadz

Ja również rzuciłam palenie :) . Co prawda dwa tygodnie temu , ale nie palę i się trzymam :) . Pomogły mi w tym Plastry i niestety e-papieros do którego się przyzwyczaiłam ;/ .. Kolejnym krokiem w rzucaniu palenia będzie odstawienie e-papierosa :)

Odnośnik do komentarza

A ja Ci polecam książkę "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie - dla kobiet" Allen Carr.
Ja przestałam palić po tej książce :) Jeżeli jesteś już psychicznie nastawiona, że chcesz rzucić to koniecznie przeczytaj książkę :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witam
Chcialabym sie was doradzic. Zaczynam walke z rzucenioem palenia papierosow jednak gdy nie zapale jestem bardzo nerwowa, wszystko mnie strasznie denerwuje az sie gotuje w srodku. Jak moge sobie choc odrobinke pomoc zeby nie byc az taka nerwowa. Znacie jakies dobre tabletki ktore nie nie otumanią ja? albo ziola? co byuscie polecili ?
Z gory dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza

Duzo daje nastawienie. Jak jesteś przekonana , co do tego,że chcesz rzucić , to rzucisz.
Pij meliskę albo jakieś inne ziołowe mieszanki, uspokajające. Staraj sie nie myślec o tym,że nie możesz zapalić, bo to wkurza podwójnie.
Ogólnie (powtarzam) wazne jest nastawienie. Przekonanie samej siebie,że rzucenie fajek, to jest to, czego sie chce, co jest celem i to takim fantastycznym.Szukać w tym trzeba plusów. Zmienić myślenie...
Gwarantuję,że da się rzucić, mimo bycia strasznym nerwusem ;)
Powodzenia !

Odnośnik do komentarza

tajemnicza69
Witam
Chcialabym sie was doradzic. Zaczynam walke z rzucenioem palenia papierosow jednak gdy nie zapale jestem bardzo nerwowa, wszystko mnie strasznie denerwuje az sie gotuje w srodku. Jak moge sobie choc odrobinke pomoc zeby nie byc az taka nerwowa. Znacie jakies dobre tabletki ktore nie nie otumanią ja? albo ziola? co byuscie polecili ?
Z gory dziekuje ;)

z ziółek to spórbuj kwiatu lipy, głogu, chmielu ( nie chodzi o piwko :P) i melisy one mają właściwości uspokajające. Do tego zmień swoje rytuały, kazdy palacz ma jakiś rytuał np palenie papieroska w drodzę do pracy, picie kawki i dymek. Zmień je. Jak jak rzucałam to zmieniłam godzinę picia kawy i drogę na uczelnię :P bo jak szłam i mijałam taki sklep to aż slinotoku dostawałam bo zawsze w tym miejscu ( dopiero zajarzyłam to jak rzucałam) zapalałam papieroska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...