Skocz do zawartości
Forum

Samookaleczanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Weronika i wiem, że potrzebuje pomocy. Nie jestem w stanie nikomu z moich bliskich o tym powiedzieć. Po prostu się tnę i nie chce tego robić, staram się znaleźć miejsce gdzie mogę to napisać bo przed chwilą chciałam znów zrobić sobie krzywdę żyletką. Czymkolwiek. Jakieś dwa tygodnie temu straciłam 4 lata starszego chłopaka, do którego czułam więcej miłości niż przez całe życie a on na koniec powiedział, że nigdy mnie nie kochał i nie pokocha. Zabawił się mną. Czuje tylko silny ból w klatce piersiowej do momentu gdy ostrze nie dotknie mojego ciała. Proszę o szczerą rozmowę bo nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza

Każda istotna znajomość jest naszym wewnetrznym dorastaniem. Będąc w związku z chłopakiem nauczyłaś się czegoś o sobie i jest to wiedza na cale Twoje dalsze życie, Twój osobisty rozwój.

Teraz przeżywasz okres "żałoby" po związku i jest to normalne. Normalne może być, że nie cieszy Cię coś ,co wprawiało Cię w dobry nastrój, że cięzko podjąć codzienne obowiązki, ale trzeba przełamywać codziennie w sobie tę taką jakby apatię życiową i zacząć sobie uzmysławiać, że był to bardzo ważny etap w Twoim życiu, ale BYL i życie plynie dalej i wiele jeszcze ciekawych znajomości czas przyniesie. Przecież " tego kwiatu pół  swiatu".

Po co się ciąć- to jest fizyczne nie szanowanie siebie. Jeśli Ty sama się nie szanujesz to dlaczego świat ma Cię szanować? Ceń swój umysł, ale też ceń swoje cialo i go nie okaleczaj.

Nasz umysł jest potrzebny nam abyśmy kierowali mądrze swoim życiem, umieli uczyć sie, podziwiać piękno, kochać...Nasze ciało jest nam potrzebne abyśmy mogli zgrabnie chodzić, pięknie tańczyć, prać, gotować, pracować w ogrodzie, kolysać dzieci...

Choć jesteśmy tak niedoskonali, bo ciągle o coś mamy do siebie pretensje to jednak powinniśmy pracować zarówno nad doskonaleniem umysłu jak i ciała. Okaleczanie się to jednak dzialalnośc temu przeciwna, nic dobrego nam nie niosąca.

"Myślę, że gdybym zmieniła się chociaż w szczegółach dla niego dalej bylibyśmy ze sobą"
Tak powinniśmy się zmieniać, doskonalić, ale nie dla niego tylko dla siebie. Jesteś wartościową osobą i przyciągniesz do siebie jeszcze niejednego wartościowego chłopaka.

Idz z podniesiną do góry głową dalej przed siebie i nie oglądaj się już za facetem, ktory okazał sie Ciebie nie wart.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...