Skocz do zawartości
Forum

odciąć się od rodziców


Gość smutna anna

Rekomendowane odpowiedzi

Hipciu, przykro mi że masz takie doświadczenia, niestety w naszym świecie dzieci często są traktowane przedmiotowo, rodzice nie mają sobie nic do zarzucenia, bo uważają że im wolno zrobić ze swoimi dziećmi co tylko chcą.
Później mają pretensje że dzieci ich mają w d..... Bo oni przecież " tyle poświęcili dla swoich dzieci."
Na końcu i tak całe otoczenie zrobi z dziecka potwora. Ludzie przecież zawsze wszystko najlepiej wiedzą!
Takie życie:-(

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Trzeba było się stawiać rodzicom za młodu, to teraz nie było takich problemów. Ja zawsze byłem zbuntowanym nastolatkiem i w dupie miałem zdanie rodziców. Byłeś po prostu wychuchanym i chowanym pod kloszem oczkiem w głowie rodziców.
I nie ma co się dziwić, że teraz tego takie skutki^-^

Odnośnik do komentarza

ALEZ DARKU STAWIAŁEM SIE ALE TO NIC NIE DAŁO BO JAK SIE BUNTOWAŁEM TO BILI I W INNY SPOSOB KARALI NP NIE POZWALALI CHODZIC DO KOLEGOW CZY NA RANDKI ZAGRYZAŁEM ZEBY I NIC NIKOMU NIE MOWIŁEM ZEBY NIE WYJSC NA MIECZAKA ALE SASIEDZI SŁYSZELI JAK NIERAZ DOSTAŁEM ŁOMOT I NIKT MI W OCZY NIE MOWIŁ ZE MNIE KOMUS ZAL NIKT NIE WYCIAGNAŁ REKI DZIS DZIECI MAJA ŁATWIEJ NA NICH REKI NAWET NIE MOZNA PODNIESC

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Do mnie też kiedyś mój stary próbował z łapami skakać, to jak mu przypieprzyłem w pysk z liścia, to już drugi raz nawet nie próbował mnie ustawiać. No cóż. Jakby nie patrzeć to każdy jest inaczej do tego podchodzi :) No ale, chyba już jesteś dorosły i oni tak naprawdę mają gówno do powiedzenia. Przecież to jest Twoje życie, a nie ich. Olej ich po prostu i zacznij żyć według swoich zasad, a nie według ich życzenia.

Odnośnik do komentarza

ŁATWO MOWIC JAK SIE BRONIŁEM TO STRASZYLI POLICJA ZE TO JA SIE NAD NIMI ZNECAM ZROZUM TO TAKIE DZIWNE ZABURZENIE MANIA WYZSZOSCI RODZICOW NAD DZIECKIEM TY JESTES TYLKO PIONKIEM DO SPEŁNIANIA ICH ZACHCIANEK I NIC NIE WARTYM SMIECIEM TAK PROBUJE TERAZ ZYC NA WŁASNYCH ZASADACH ALE NIE WIEM CZY TO COS DA TA MOJA NIEZALEZNOSC LUDZIE INNI JAKOS WIDZA WE MNIE ZALETY WIEC PO MAŁU ODZYSKUJE POCZUCIE WARTOSCI A ICH ZDANIE MNIE NIE OBCHODZI JAK MNIE PONIZALI BYŁEM ZAŁAMANY I ZAMKNIETY NA LUDZI ALE TO SIE ZMIENIŁO

Odnośnik do komentarza

Hipciu, rozumiem Cię doskonale. Bezbronne dziecko nie jest w stanie się obronić a z wiekiem narasta w nim lęk. Swoją drogą gdy byłam mała jak moja matka wpadła w szał agresji to przebiegała do nas sąsiadka.i wiesz co? uspakajała matkę mówiąc że nie może sobie psuć nerwów przez gówniarę.
Tak więc póki istnieć będą ludzie nie czuli na krzywdę dzieci to problem będzie istniał.
My za to możemy reagować na przemoc wobec dzieci i nie postępować w taki sposób jak nasi rodzice.
Pytałaś czy oddam matkę do domu opieki to Ci powiem że modlę się by jak najdłużej była zdrowa i mogła zajmować się sobą sama. Mogę jej pomóc jeśli to będzie konieczne, natomiast nie zamieszkam i nie podporządkuję swojego życia dla niej.

Odnośnik do komentarza

DZIEKI TYM KTORZY CHOC TROCHE UMIEJA ZROZUMIEC MASZ RACJE BAJKIK ZE NIESTETY LUDZIE SA SLEPI NA KRZYWDE I NIEOBIEKTYWNI TO NIESPRAWIEDLIWE ZE TRZYMAJA STRONE OPRAWCY PRAWO NASZE JEST TAKIE ZE CZESTO OFIARA SIEDZI W WIEZIENIU ZA NIEWINNOSC ZNAM LUDZI KTORZY TEZ MIELI TOKSYCZNYCH RODZICOW I OPOWIADALI ZE WOJO ZAMIAST POMOC TO SIE SMIAŁ DO BRATANICY ZE JEJ SIE ZDAJE ZE MA W DOMU PRZEMOC A KOLEZANKI RODZICE NIE DALI JEJ ISC NA PRAWO JAZDY ZEBY JA WSZEDZIE WOZIC I KONTROLOWAC W TEN SPOSOB TO NORMALNIE CHORE

Odnośnik do komentarza

DarkRivers

Ja jak w przyszłości będę miał własne dzieci, to dla mnie one do końca mojego życia będą moimi dziećmi. Mogą mieć nawet już po 40 lat mieć własne rodziny, a i tak zawsze będę ich stawiał na 1 miejscu, potem dopiero żona, a na końcu daleka rodzina. Natomiast Ty musisz robić to, co nakazuje Tobie biblia i żeby w biblii było napisane, że masz ich po odchowaniu wyrzucić z domu to musiałbyś, to zrobić.

Piszesz tak boś młody, i nie zdajesz sobie sprawy jak dzieci mogą traktować starego...Jeśli zakomunikujesz Swojej narzeczonej że Wasze dzieci będą ważniejsze od niej samej, to kiepsko widzę wasze małżeństwo.
Jestem wolny i mogę robić wszystko, ale nie wszystko jest pożyteczne.

DarkRivers

No ale po co. Skoro i tak boga nie ma:) Każdy człowiek jest tylko istoto opartą na biologii i na pewno żaden z nas, nie posiada w sobie żadnej duszy. Twój sposób myślenia, mój jak i każdego innego człowieka opiera się co jedynie na materiach, takich jak zwykłe reakcje chemiczne i prądy elektryczne zachodzące w naszych mózgach. Jak wiadomo, podczas śmierci człowieka, także następuje zamieranie mózgu. Jeśli więc nasze umysły są śmiertelne, to i nasze wspomnienia i to kim byliśmy również ulegają kasacji i to koniec. Bóg nie istnieje naiwny człowieku. Nie ma żadnego życia pozagrobowego, a co za tym idzie to, boga również. Ja rozumiem, że jesteś starszym człowiekiem i Twoja wiara może być rzeczywiście głęboka, ale ja jednak uważam, że nie warto robić z siebie wariata i wierzyć w jakieś brednie, które napisał kiedyś zwykły człowiek.

Zadaj Sobie pytanie i udziel na nie odpowiedzi. Skąd pochodzi życie, dlaczego są te reakcje chemiczne i prądy ? Dlaczego malutkie ziarenko gdy otrzyma odpowiednie warunki, to zaczyna kiełkować i żyć ? Na to pytanie nie są w stanie odpowiedzieć najtęższe głowy świata.

Czas pokaże kto miał rację i kto jest nierozsądny. Co się traci wierząc i ufając Bogu ?

DarkRivers

A moim wyznacznikiem jest światopogląd i wzoruję się na tym co widzę wokół siebie, a nie na religii ^-^

Jakiś światopogląd to ma każdy człowiek...To co jest wokół nas, to co widzialne przeminie. Ja też nie wzoruję się na żadnej religii, bo wszystkie są tworem ludzkim. Nie należę do żadnej, liczy się tylko Bóg i Jego Słowo, czyli Biblia.

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Jaabes
Piszesz tak boś młody, i nie zdajesz sobie sprawy jak dzieci mogą traktować starego...Jeśli zakomunikujesz Swojej narzeczonej że Wasze dzieci będą ważniejsze od niej samej, to kiepsko widzę wasze małżeństwo.

Nie taki młody jak mogłoby się komuś wydawać. Zresztą bardzo dobrze sobie zdaję z tego sprawę, że mało który dojrzały człowiek w dzisiejszych czasach, daje jeszcze poszanowanie dla swoich rodziców. Mimo wszystko uważam, że takiego nastoletniego już syna bądź córki nie powinno się od razu traktować jak jakiegoś zwyrodnialca i go od razu skreślać. Z każdej sytuacji jest zawsze jakieś wyjście, tylko oczywiście trzeba tego chcieć.

A co do tej mojej niby to przyszłej żony:-)
To nie będę jej raczej miał nigdy.
Ludzie mojego pokroju nie zawierają związków małżeńskich. a co jedynie to żyją z drugim człowiekiem na kocią łapę.
Ale tak, masz rację. Dziecko zawsze będzie u mnie na 1 miejscu, a potem dopiero kobieta.
I to tyle w tym temacie ^-^

Jaabes
Zadaj Sobie pytanie i udziel na nie odpowiedzi. Skąd pochodzi życie, dlaczego są te reakcje chemiczne i prądy?

Jakoś za bardzo tego typu pytania, to jakoś nie wędrują po mojej głowie:) Ale kiedyś czytałem w jakimś artykule, że za wszystkim stoi kosmos i podobnież dawno, dawno temu w dalekiej przeszłości nastąpił wielki wybuch i takim magicznym sposobem powstała ziemia i życie na niej. Oczywiście ja w to wierzę bo pisał to raczej mądry człowiek i nawet w tv o tym kilkakrotnie mówili :)

Jaabes
Dlaczego malutkie ziarenko gdy otrzyma odpowiednie warunki, to zaczyna kiełkować i żyć ?

Po prostu do takiego zakopanego nasionka w ziemi wnika sobie woda, która doprowadza do tego, iż takie nasionko zaczyna sobie pęcznieć, po jakimś tam czasie następuje zwyczajne bum i uwalnia się z niego mikroskopijny korzonek. Potem to już zachodzą tylko procesy metaboliczne jak i biochemiczne, a za resztę jest odpowiedzialna zwyczajna woda, tlen i sprzyjająca temperatura. Jeśli wszystko się powiedzie to na końcu pojawi nam się już łodyga. A potem to już tylko słońce odp temperatura no i znów woda :)
Czysta biologia i zjawiska fizyczno-chemiczne, nic więcej człowieku.
Nie uczyli Ciebie o tym w szkole...
ach... zapomniałem w biblii o tym pewnie nie pisze, a ty tylko czerpiesz wiedzę z tak ograniczonej literatury, jaką jest ta cała księga.

Jaabes
Na to pytanie nie są w stanie odpowiedzieć najtęższe głowy świata.

Oj tam nie przesadzaj myślę, że w biblii jest o tym napisane tylko mogłeś przeoczyć po prostu. :D

quote="Jaabes"]Co się traci wierząc i ufając Bogu?[/quote]

Czas. Wolę na to miejsc ciekawy dokument obejrzeć i przyswoić trochę wiedzy. Niż faszerować się czymś, tak mało mądrym jak dla mnie.

Jaabes
Jakiś światopogląd to ma każdy człowiek...To co jest wokół nas, to co widzialne przeminie. Ja też nie wzoruję się na żadnej religii, bo wszystkie są tworem ludzkim. Nie należę do żadnej, liczy się tylko Bóg i Jego Słowo, czyli Biblia.

No tak. Teraz wszystko jest dla mnie już jasne, dlaczego na każdym dziale promujesz tego boga. Ty po prostu szukasz zwolenników do swojej sekty jehowych.

Nie chce mi się nawet z tobą dyskutować dla takich jak ty, to ja nawet do swojego mieszkania nie wpuszczam.

I VICE VERSA!!!

Odnośnik do komentarza

Jaabes

Jakiś światopogląd to ma każdy człowiek...To co jest wokół nas, to co widzialne przeminie. Ja też nie wzoruję się na żadnej religii, bo wszystkie są tworem ludzkim. Nie należę do żadnej, liczy się tylko Bóg i Jego Słowo, czyli Biblia.

Czy Ty w ogóle nie tyle widzisz co czytasz klepiąc swoje posty na klawiaturze?
O tempora, o mores, o qwa...
Jeśli z tego miejsca Mark Gungor jest amerykańskim kaznodzieją vel pastorem, tak Ty katolickim zagorzałym heretykiem.

Odnośnik do komentarza

DarkRivers

Jakoś za bardzo tego typu pytania, to jakoś nie wędrują po mojej głowie:) Ale kiedyś czytałem w jakimś artykule, że za wszystkim stoi kosmos i podobnież dawno, dawno temu w dalekiej przeszłości nastąpił wielki wybuch i takim magicznym sposobem powstała ziemia i życie na niej. Oczywiście ja w to wierzę bo pisał to raczej mądry człowiek i nawet w tv o tym kilkakrotnie mówili :)

Doprawdy godna podziwu jest Twoja wiara, zapewne szczera. Tylko z tym że bardzo płonna, bo wierzysz śmiertelnikowi, który jak my je, pije, męczy się i załatwia potrzeby fizjologiczne. Zapewne powiesz że Biblia też jest pisana przez ludzi, co oczywiście jest prawdą. Lecz tezy przedstawione w Biblii nie pochodzą od człowieka. Zaś teoria powstania życia w jaką Ty wierzysz jest na sto procent ludzka.
Nawet jeśli nie uznajesz inteligentnego Projektanta, to zastanów się czyja wiara ma większe prawdopodobieństwo prawdziwości... ? Co jest powodem że niektórzy ludzie wierzą w takie niedorzeczności ?

Cytaty tłumaczone przez „Google „
http://christiannews.net/2014/10/13/renowned-chemist-says-evolutionists-do-not-understand-the-origin-of-life/
„Fair mówi, że istnieje istotna różnica między mikroewolucji i makroewolucji-były wyraźnie zauważalne i powtarzalne, ale ten nigdy nie był świadkiem.
"Z tego, co widzę, mikroewolucja jest faktem; widzimy to wszystko wokół nas dotyczące niewielkich zmian w obrębie gatunku i biolodzy zademonstrować tę procedurę w swoich laboratoriach na codzień. Stąd nie ma argument dotyczący mikroewolucji ", pisał w blogu. "Istotą debaty dla mnie, jest więc ekstrapolacja mikroewolucji do makroewolucji".
Po uznaniu, że ewolucjoniści "zbiorowo oszołomiony" o pochodzeniu życia, Tour dołączył prawie 900 innych naukowców podpisaniem naukowej odbiegały od darwinizmu, który stwierdza: "Jesteśmy sceptyczni roszczeń o zdolności przypadkowej mutacji i doboru naturalnego w celu uwzględnienia złożoności życia. Należy zachęcać dokładnym zbadaniu dowodów dla teorii darwinowskiej ".
Jeśli ewolucja nie może wyjaśnić istnienia życia, to skąd pochodzi życie? Tour mówi najbardziej rozsądna odpowiedź jest prosta.
"Wierzę, że Bóg stworzył całkowicie nas wszystkich", powiedział Houston Chronicle „

DarkRivers

Po prostu do takiego zakopanego nasionka w ziemi wnika sobie woda, która doprowadza do tego, iż takie nasionko zaczyna sobie pęcznieć, po jakimś tam czasie następuje zwyczajne bum i uwalnia się z niego mikroskopijny korzonek. Potem to już zachodzą tylko procesy metaboliczne jak i biochemiczne, a za resztę jest odpowiedzialna zwyczajna woda, tlen i sprzyjająca temperatura. Jeśli wszystko się powiedzie to na końcu pojawi nam się już łodyga. A potem to już tylko słońce odp temperatura no i znów woda :)
Czysta biologia i zjawiska fizyczno-chemiczne, nic więcej człowieku.
Nie uczyli Ciebie o tym w szkole...
ach... zapomniałem w biblii o tym pewnie nie pisze, a ty tylko czerpiesz wiedzę z tak ograniczonej literatury, jaką jest ta cała księga.

Nie musisz tłumaczyć procesu, bo to wszyscy wiedzą. Chodzi o to „bum „ i zwyczajne pęcznienie. Czegoś takiego w żadnym laboratorium jeszcze nigdy żadnemu człowiekowi coś takiego nie udało się wytworzyć.

W Biblii jest napisane że Bóg, to coś, jakaś siła, jakkolwiek to określić. Każde życie, „ludzkie, zwierzęce i roślinne „ PODTRZYMUJE/PODPIERA/PRZEDŁUŻA !
Stąd wierzę że nie jest ono samoistne. Czyż takie podejście nie jest bardziej logiczne ?

DarkRivers

Czas. Wolę na to miejsc ciekawy dokument obejrzeć i przyswoić trochę wiedzy. Niż faszerować się czymś, tak mało mądrym jak dla mnie.

Pomyśl nad tym jak nikły wpływ mamy na czas. Jego upływ jest nie nieubłagalny . Oraz przychodzi moment gdy się zatrzymuje, i na to nikt nie ma wpływu. A u tego biblijnego Boga nie ma poczucia upływu czasu. Właśnie takie życie obiecuje ten Bóg. Czyż nie jest to fajowe ?

DarkRivers

No tak. Teraz wszystko jest dla mnie już jasne, dlaczego na każdym dziale promujesz tego boga. Ty po prostu szukasz zwolenników do swojej sekty jehowych.
Nie chce mi się nawet z tobą dyskutować dla takich jak ty, to ja nawet do swojego mieszkania nie wpuszczam.
I VICE VERSA!!!

Blisko, bliziutko, ale niestety pudło, gdyż wierzę że Syn Boży Jezus Chrystus jest Bogiem, a Duch Święty też jest osobowym Bogiem. Jeśli cokolwiek wiesz o religii Świadków Jehowy, to już odpowiedzi możesz się domyślić.

Co ma znaczyć ten łaciński zwrot ?

Odnośnik do komentarza

Bags
Jaabes

Jakiś światopogląd to ma każdy człowiek...To co jest wokół nas, to co widzialne przeminie. Ja też nie wzoruję się na żadnej religii, bo wszystkie są tworem ludzkim. Nie należę do żadnej, liczy się tylko Bóg i Jego Słowo, czyli Biblia.

Czy Ty w ogóle nie tyle widzisz co czytasz klepiąc swoje posty na klawiaturze?
O tempora, o mores, o qwa...
Jeśli z tego miejsca Mark Gungor jest amerykańskim kaznodzieją vel pastorem, tak Ty katolickim zagorzałym heretykiem.

Kolejne pudło ! Wyszedłem z tego molocha około 40 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Jaabes
Doprawdy godna podziwu jest Twoja wiara, zapewne szczera. Tylko z tym że bardzo płonna, bo wierzysz śmiertelnikowi, który jak my je, pije, męczy się i załatwia potrzeby fizjologiczne.

Wierzę w to co mówi nauka. Skoro mądrzy ludzie kiedyś doszli do takiego wniosku, że świat powstał przez wybuch, to ja to również popieram. Uważam, iż jestem raczej racjonalistą i wolę wierzyć w teorię wielkiego wybuchu, niż w to co pisze w Twojej biblii. Zresztą nauka mówi jednoznacznie, że nasz świat powstał poprzez wielki wybuch i przyjmij to w końcu do wiadomości. Mógłbym Ci to udowodnić kilkoma dokumentalnymi filmami na ten temat., No, ale po co? Skoro i tak wierzysz w swoje zabobony:)

Jaabes
Zapewne powiesz że Biblia też jest pisana przez ludzi, co oczywiście jest prawdą. Lecz tezy przedstawione w Biblii nie pochodzą od człowieka.
Zaś teoria powstania życia w jaką Ty wierzysz jest na sto procent ludzka.[/quote]

Ja oczywiście w to nie wierzę, ale załóżmy jakbym był wierzącym to ująłbym, to w ten sposób. Jezus był kiedyś człowiekiem z krwi i kości i to on dyktował dla pisarza co ma pisać. Ten cały "Mojżesz" niby tam pierwszy zaczął pisać tę biblie, ale każde słowo umieszczone na papirusie pochodziło i tak z głowy śmiertelnego Jezusa.

Jaabes
Nawet jeśli nie uznajesz inteligentnego Projektanta, to zastanów się czyja wiara ma większe prawdopodobieństwo prawdziwości.Co jest powodem że niektórzy ludzie wierzą w takie niedorzeczności?

Inteligentny projektant zwany bogiem jest tylko wytworem ludzkiej wyobraźni. Zresztą pisałem to już wcześniej i jakoś nie mam ochoty opisywać tego kolejny raz.

Jaabes
W Biblii jest napisane że Bóg, to coś, jakaś siła, jakkolwiek to określić. Każde życie, „ludzkie, zwierzęce i roślinne „ PODTRZYMUJE/PODPIERA/PRZEDŁUŻA !
Stąd wierzę że nie jest ono samoistne. Czyż takie podejście nie jest bardziej logiczne?

Nie. To wszystko istnieje tylko dlatego, że tak ukształtowało się nasze środowisko. A to jak pisałem wcześniej wzięło się z wielkiego wybuchu, który miał miejsce miliony lat temu w kosmosie:)

I tego należy się trzymać ^-^

Jaabes
Czyż takie podejście nie jest bardziej logiczne?

Tutaj też kilka dni temu wypowiedziałem się co o tym myślę. Zależy dla kogo, bo dla mnie raczej nie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej poczytaj moje wypowiedzi z przed kilku dni, które kierowałem do Ciebie.

Jaabes
Pomyśl nad tym jak nikły wpływ mamy na czas. Jego upływ jest nie nieubłagalny . Oraz przychodzi moment gdy się zatrzymuje, i na to nikt nie ma wpływu. A u tego biblijnego Boga nie ma poczucia upływu czasu. Właśnie takie życie obiecuje ten Bóg. Czyż nie jest to fajowe?

Trudno takie jest właśnie życie. Każdy człowiek co się urodził, to z czasem po prostu musi umrzeć.
I nie uważam, że w życiu wietrznym mogłoby być coś fajnego. Chociażby dla tego, że wtedy nie byłbym już tym samy człowiekiem co tu na ziemi.

Jaabes
Blisko, bliziutko, ale niestety pudło, gdyż wierzę że Syn Boży Jezus Chrystus jest Bogiem, a Duch Święty też jest osobowym Bogiem. Jeśli cokolwiek wiesz o religii Świadków Jehowy, to już odpowiedzi możesz się domyślić.

Antytrynitarze twierdzą, że chrystus nie może być bogiem:)
Jehowy twierdzą, że chrystus też raczej nie może nim być:)
Chrześcijanie również zaprzeczają temu, że Jezus mógł być bogiem:)
To chyba do żadnej wiary nie należysz, lub po prostu wierzysz tylko w to co sobie ubzdurałeś ^-^

Jaabes
Co ma znaczyć ten łaciński zwrot ?

To znaczy> Odwrotnie < a odbierzesz to tak jak zrozumiesz zagadnienie. Ale zazwyczaj oznacza, to nawzajem.

I BEZ ODBIORU!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...