Skocz do zawartości
Forum

Obsesja mycia.


Gość Ircia19dd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ircia19dd

Witam mam na imię Irena mam 19 lat moja siostra wiek 17 wciąż myje ręce. Siedzi długimi godzinami w łazience i wciąż pucuje dłonie mydłem, wodą. Robi codziennie pranie swoich ubrań koszulki spodenek skarpetek. Nawet w nich nie chodzi i nie brudzi a mimo to wciąż pierze. Otwiera drzwi do łazienki i na oczach wszystkich zaczyna się myć. Myje głowę dłonie i buzię w ciągu dnia bywa że taki rytuał powtarza kilka krotnie. Nie potrafi usiąść na krześle wciąż jest w pozycji stojącej stopy jej strasznie puchną. Staraliśmy się namówić ją na psychiatrę jednak łatwo się denerwuje i wpada w złość krzycząc że nic jej nie jest. Często nas spławia i w czasie stresu idzie znów myć dłonie. W ciągu 2 dni potrafi zmarnować 3 rolki papieru toaletowego i kilka paczek chusteczek higienicznych. Czasem zauważyliśmy że drzwi od pokoju zamyka stopą i gdy staramy się z nią porozmawiać o tym czemu tak robi, jaki jest powód wpada w złość. Nikogo nie chce dotknąć zbliżyć się zupełnie jak by panicznie się nas bała. Nie wiemy co się dzieje bo nie chce wykonać podstawowych badań lekarskich i nawet zmierzyć ciśnienia tętniczego. Naprawdę nie wiemy co robić proszę o jakąś poradę bo chyba próbowaliśmy wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Mój znajomy miał dokładnie to samo - ciągle mył ręce, które w końcu zaczęły krwawić.

Woda lała się litrami, mydło też. Nie brał kota na ręce, bo to przecież siedlisko bakterii. Nie podawał mi ręki, kiedy wysiadałem z pociągu, nie pił z kubka w innych mieszkaniach etc. Trwało to ileś lat, po których trafił na najlepszą terapię z możliwych - zmienił pracę, w której musiał po prostu ubabrać się glebą. I tak historia z nerwicą się skonczyła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...