Skocz do zawartości
Forum

Matka i kontrola nad życiem dorosłego dziecka


Gość delune8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość delune8

Wczoraj wieczorem mnie też zjechała to więc dzisiaj się z nią nie kontaktowałam. Teraz zadzwoniła z histerią i zapłakana, gdzie ja k****** jestem i dlaczego się nie odzywam. Że myślała, że mi telefon ukradli, łeb ukręcili i okradli... To chore!!! Czy moja matka nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi i robi?!

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

A Ty jeszcze nie rozumiesz, że twoja matka traktuje cię jak swoją własność?
Urodziła dziecko, ale po co?
Masz jej zapełnić i zrekompensować wszystkie braki i niepowodzenia życiowe?
To b. nie w porządku.
Ile ona ma lat?

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

No to widzimy, że to nie zniedołężniała starowinka tylko kobieta bez pomysłu na życie.
Podsuń jej, że najwyższy czas na własne zainteresowania, pasje.
Nie wiem czym mogła by żyć i się żywić, ale nie swoim dzieckiem. To kanibalizm mentalny.

Odnośnik do komentarza

Wróciłam do domu z urlopu i Matka zrobiła mi awanturę., jak mogłam ją zostawić samą i pojechać z jakąś obcą **** a nie z nią, że zapłaci mi za to, że zamiast jej umilać stare lata wyjechałam na urlop z obcą ***. Mówiłam, że jestem dorosła i to moje życie a ja nie jestem niczyją własnością i mam prawo do swojego życia...
Ale to na nic. Jak grochem o ścianę. Już chciałam wziąć walizkę i wyjść z domu.
Boję się, że gdy zechcę się wyprowadzić ona nie zechce mnie wypuścić z domu i rozegra się prawdziwy koszmar dla mnie skoro tak zareagowała na mój wyjazd z koleżanką... Proszę o radę. Co ja mam zrobić?. :((( Boję się tej chwili gdy powiem jej o wyprowadzce. A planuję ją na początku sierpnia albo wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Po prostu weźmiesz walizkę i wyjdziesz, a jej zostawisz list..... że jak zacznie się zachowywać normalnie to będziesz się z nią kontaktować w przeciwnym wypadku nie prędko.
Co to znaczy, że nie wypuści Cię z domu? Żartujesz?!
Chyba nie jesteś ubezwłasnowolniona?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem , to Ty musisz być bardziej stanowcza .
Tutaj trzeba moim zdaniem już trochę brutalniej .
Nie po to żeby mamę skrzywdzić , tylko dać jej do zrozumienia że masz już swoje życie .
Pozmieniać bez jej wiedzy , hasła bankowe , facebooku i w ogóle . Bo co to ma być ? 30 letnia kobieta , gdzie mamusia wszystko sprawdza ?
To Ty musisz się przełamać . Nie martw , relacji raczej nie stracisz , mogą się ochłodzić , ale to najwyższy czas .
Dobrze że się wyprowadzasz i rozpoczniesz swoje życie .
Po prostu powiedz mamo , wyprowadzam się , mam 30 lat i chcę w końcu żyć po swojemu . Wytłumacz że będziesz ją odwiedzać co jakiś czas , wytłumacz jeszcze raz spokojnie że wyjeżdżasz za pracą , za rozpoczęciem swojego życia . Jak nie będzie to dochodziło , musisz po prostu zagryźć się w sobie i nie reagować na te szantaże . Postanowić i tyle .
Pozdr ,

Odnośnik do komentarza

Co weekend jeżdżę na kurs do stolicy. W obecnej pracy będę zatrudniona do końca lipca. Poznosiłam więc wczoraj rzeczy z pracy do domu. Zabrałam też prezent od mojej Dziewczyny - książeczkę i misia, które postanowiłam ukryć przed Matką w pracy i tam je trzymać. Miałam je dać mojej Dziewczynie na przechowanie dopóki razem nie zamieszkamy.
I rano szykując się do wyjazdu Matka zainteresowała się moją torebką bo coś tam się urwało i chciała zobaczyć gdzie. W środku miałam te rzeczy od Dziewczyny. Zerwała się awantura co tak chowam w tej torbie. Matka zaczęła mnie szarpać, groziłam, że wezwę policję jak mnie nie zostawi. Potem kazała wysypać wszystko z torby. Powiedziałam że to od kolegi z pracy, ale i tak się domyśliła. Pierwszy raz byłam w takiej sytuacji, bo nigdy się nie kłóciłyśmy. To zabolało i to co mówiła o mojej znajomej... A nawet jej nie zna... Chciałam wziąć więcej ubrań i więcej do domu nie wrócić. Ale miałam mało czasu i nie miałam głowy w tych nerwach. Wzięłam tylko jakieś dodatkowe ubranie. Czemu Matka mi to robi. Jeszcze dowiedziałam się że zadzwoniła do miejsca w którym nocuję. Miałam w dzień różne myśli, by po prostu zamknąć oczy i skończyć z tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy wracać do domu i co zrobić jak Matka nie pozwoli mi się wyprowadzić po powrocie do domu, nie zechce wypuścić? Już się domyśla wszystkiego... :( Nie da się tak żyć pod jednym dachem. Chcę układać sobie życie z moją Dziewczyną, a i Ona przez to wszystko cierpli straszliwie, bo jest ze mną w tej sytuacji, wspiera mnie jak może.

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam że wyjeżdżasz do Warszawy, tu są grupy psychoterapeutyczne dla ofiar toksycznych rodziców. Polecam. Koleżanka twierdzi, że bardzo skorzystała. A z twoja zwichrowaną psychiką obawiam się, że w taki sam sposób uzależnisz się od swojej dziewczyny,
Ale tą "żabę" jaką jest wyprowadzka musisz sama połknąć.
Zresztą jak chcesz podaj numer tel do matki, mogę zadzwonić do niej, bo piłujesz niemiłosiernie. Żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Gość nieudolna

wiesz co? Mam te same akcje z moja mama, lat ponad 65. Ja mam 40. Tylko w torby mi nie zagląda.
Najpierw mi wybrała studia, teraz wybrała kolejne (za te już sama płaci, ja na nie chodzę bez przekonania, studia podyplomowe-jak chce to pochodzę, a co tam przynajmniej nie będzie mnie w tym czasie w domu).
Znalazłam w końcu pracę, utrzymać się z niej raczej nie utrzymam, ZUSy sa płacone od 3zł brutto, więc na ZUSach tez pracodawca okrada (firma dotowana przez państwo).
Przez matkę i ojca zaliczyłam kilkakrotnie depresję, bo nawet mobbing w pracy z tym był związany, że mnie w domu poniewierano i stale moje osiągnięcia były za słabe.

Odnośnik do komentarza
Gość nieudolna

najgorsze jest to, że w tym kraju nie widzę dla siebie przyszłości. Już teraz spotykam staruszków grzebiących po śmietnikach a jak będzie potem, skoro tak się płaci za pracę, że na ZUSach od kwoty 1750brutto oszczędzają?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...