Skocz do zawartości
Forum

Aerobiczna 6 Weidera


Gość kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artemida
Witajcie !

Siedzę i czytam o sławnej 6 Weidera, i szczerze mówiąc trudno mi uwierzyć w tak szybkie efekty. Kilka lat temu ćwiczyłam brzuch codziennie i wyrobiła mi się tylko pionowa kreska na środku brzucha. Ale jak mniemam chyba źle wykonywałam ćwiczenia. Ostatnimi czasy troche mi sie przytyło i mój cudny brzuch się spasł ;/

Drogie Panie Instruktorze proszę mi powiedzieć czy dzięki 6 Weidera wyrobią mi się mięśnie czy brzuch zostanie wzmocniony? I czy ćwicząc spala się paskudztwo z górnej i dolnej części brzucha?
Odnośnik do komentarza
Gość frenchvanilla
A6W działa praktycznie na wszystkie mięśnie brzucha.
Jeśli będziesz konsekwentna w tym co robisz (i dodasz jakąś zdrową dietę, na hamburgerach nikt nie schudnie) to na pewno osiągniesz sukces :)
Odnośnik do komentarza
Gość szyszka771
Witam :) ja wlasnie ambitnie rozpoczynam ta magiczna serie zajec ;) tylko nie rozumiem jednej rzeczy :(
czy ja kazdego dnia mam robic serie tych samych cwiczen co w dniu pierwszym ( tych przedstawionych na poczatku strony ) czy kazdego dnia sa inne cwiczenia i jesli tak to gdzie moge je znalezc ? :confused::confused::confused:
Odnośnik do komentarza
Gość lobuz1304
ja to sie zastanawiam czy sie nie wykoncze..hehe do konca jeszcze daleko..a ja juz ledwie daje rade z tymi wszystkimi cwiczeniami;)mam nadzieje,ze do polozy lipca juz beda jakies fajne efekty;) 3mamy kciuki za dzien piaty i kolejne;)
Odnośnik do komentarza
Gość lobuz1304
ja też uważam,że lepiej rano;)wszystkie cwiczenia wykonuje rano..wieczorem pewnie by mi się już nie chciało..po całym dniu zajec..moja siostra zawsze cwiczy wieczorem i efekty sa takie same.sadze,ze mozna sobie to dopasowac indywidualnie..kazdy ma przecież swoje zajecia w ciagu dnia i wolny czas w roznych godzinach.
Odnośnik do komentarza
W zasadzie muszę się zgodzić. Sama robiłam A6W już kilka razy i tylko chyba za pierwszym razem robiłam cwiczenia dokładnie o tej samej porze.
Potem zdarzało się, ze raz robilam rano, kolejnego dnia po południu lub wieczorem i roznicy w efektach nie było, wiec to chyba akurat najmiejszy problem- ważne zeby cwiczyc dokładnie wg zalecen. A to czy robicie rano czy wieczorem zalezy od Was- w moim przypadku rano zawsze lepiej mi sie cwiczy, bo potem to zawsze jest 10 róznych rzeczy do zrobienia i czasem trudno się zmobilizowac.
Odnośnik do komentarza
Jasniej niz w ten sposób chyba nikt tego nie wytłumaczył:

Aerobiczna "szóstka" Weidera.
Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha.
Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez sześć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego.
Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczeń jako jednej serii. Jednak ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni realizacji całego programu.

wersjia buchu_88
1 dzień - 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
2,3 dzien - 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
4,5,6 - dzień - 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
7,8,9,10 - dzień - 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
11,12,13,14 - dzień - 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
15,16,17,18 - dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
19,20,21,22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
23,24,25,26 - dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
27,28,29,30 - dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
31,32,33,34 - dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
35,36,37,38 - dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
39,40,41,42 - dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu

Wyjasnienia cwiczen [wersja slowna]

1 ćwiczenie. W leżeniu na plecach, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, unosimy klatkę piersiową zginając kręgosłup do przodu w części piersiowej (część lędźwiową pozostaje prosta na podłożu) jednocześnie unosimy jedną nogę w górę zginając część udową w biodrze do konta 90o i kolano również zginamy do kąta 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napięcia, którą utrzymujemy, przez 2-3 sek. Następnie wykonujemy szybkie przejście do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pełne jedno powtórzenie.

2.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego tą tylko różnicą, że ruch jest wykonywany jednocześnie do obu nóg.

3.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z tą tylko różnicą, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, lecz są splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napięcia następuje nie dłońmi, lecz łokciami.

4.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że ręce nadal są splecione jak w ćwiczeniu trzecim.

5.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do trzeciego tą tylko różnicą, że nie występuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napięcia mięśni, lecz cały sens polega na tym żeby wszystkie skrętoskłony wykonać w jak najszybszym czasie (tzw. rowerek).

6.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że nie zginamy nóg w kolanach lecz unosimy nogi do góry całkiem wyprostowane

II Faq

*"Jak mam cwiczyc przy np 4 dniu 1 cwiczenie robic 3s i pozniej 2gie 3s itp?"
Odp:Nie caly cykl raz pozniej drugi i tak w przypadku 4 dni 4 razy

*"jak sie powtorzenie liczy?"
Odp:powtorzenie jest wtedy gdy otkniesz dłonmi jedną noge a pózniej drugą noge.

*"Co zrobic gdy sie skonczy a6w?"
Odp:zwykły trening na miesie brzucha :brzuszki spiecia wznosy nóg itp. I później jak chcesz dalej szóstke weidera, badz ab2 badz inny system treningowy.
Linki:
[http://www.sfd.pl/temat180570/] -Abs2

*"A jesli ktoś ma nieco zatłuszczony brzuch to moze oczekiwac efektow?"
Odp:Jak najbardziej tak, nie w postaci 6 paka ale spalenia tk tlusczowej.

*"Jak nie daje rady moge robic przerwy?"
Odp:Przerwy sa niewskazane mozna jedynie w ostatecznosci pokusic sie o 30s przerwy miedzy seriami

*"Czy gdy nie zrobilem 1 dni cos sie stanie?"
Odp:Jesli jest to tylko ten jeden dzien to go odrob nie ma sensu przez 1 dzien zaczynac od poczatku, natomiast jesli to omijanie wejdzie ci w nawyk jest to niewskazane.

*"Kiedy lepiej robic ten trening rano czy wieczorem?"
Odp:Imo rano.
Odnośnik do komentarza
a jaki jest stan Twoich miesni i skóry w tych partiach ciała?
Bo jesli jestes po ciazy i masz jeszcze wyraznie 'rozciągnietą' skórę to A6W niekoniecznie przywróci dawną elastyczność. Na początek wybrałabym raczej coś z cwiczen rozciągających, z pilatesu, które pomogą trochę w ujędrnieniu tych partii i dołozyłabym jakies lżejsze cwiczenia na same mięsnie. Spróbuj ABS 8 minut na brzuch. Znajdziesz m.in na youtube'ie. Sama je wykonuje i wiem po sobie, ze dają efekty. Potem mozesz sprobowav A6W no chyba ze czujesz się na siłach, zeby zaczac juz teraz ale to jednak dosc wymagający zestaw.
Odnośnik do komentarza
to spróbuj tego ABS. Przyjemny zestaw, 8 minut dziennie, jesli chcesz, rób jedną serię wieczorem, jedną rano. Wzmocnisz miesnie i trochę 'podciągniesz kondycję' tych miesni, a potem bedzie Ci latwiej zacząc z A6W
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...