Skocz do zawartości
Forum

Aerobiczna 6 Weidera


Gość kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość twilight_C
Witam.
Ja sie zastanawiam nad tym samym co "parle" mam przytrzymywac czy robisz szybko?
i jeszcze jedno pytanie. robie te cwiczenia 12 dzien afekty takie ze wyphcnelo mi troche brzuch na dole a u gory zrobily mi sie tak jakby "dołeczki" oczywiscie miesnie sie wzmocnily ale zadnych innych efektow typu spalanie tkanki tluszczu nie ma:( moze cos robie nie tak?
dołozyłam sobie do tego od tygodnia cwiczenia na talie osy i na nogi i posladki oraz 20 - 30min dziennie twistera.nie dojdzie do przetrenowania i czy poprawi to efekty?
Odnośnik do komentarza
Witam
Czytając wasze opinie i komentarze postanowiłam, że i ja zacznę ćwiczyć 6 weidera ale jeszcze chce dołączyć do tego ćwiczenia na talię osy. Mam nadzieje, że wytrwam w moim postanowieniu i dociągnę to do końca. Bo lato co raz bliżej :)))
Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
agata24:
jak to skad? jesli zapoznałas się z 'instrukcja obslugi' zestawu nie powinnaś miec problemów z wykonywaniem cwiczen. Nie lubię tu wyjasniac jak sie wykonuje poszczególne cwiczenia, bo każdy ma inną wątpliwość i wymysla kolejne problemy. Najlepiej przeczytac kilka razy opis cwiczen i wszystko bedzie jasne.

zizou10:
nie bardzo wiem o co Ci chodzi^^ jesli robisz A6W po to, by zgubic trochę tkanki tłuszczowej to polecam niskowęglowodanową dietę, zrównoważoną...taką standardową. Musisz ją dopasować do wieku, wagi, zdrowia itp W necie jest mnóstwo takich przykładów. Jesli bedziesz miał/miała problem z czyms to napisz, postaram sie coś doradzić, jeśli będę w stanie.
Jesli natomiast chodzi Ci tylko o cwiczenia na rzezbę miesni to jest to juz bardziej skomplikowane. Zalezy od tego czy stosujesz trening tylko na miesnie brzucha czy tez na inne czesci ciała. Od tego zalezy Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, ktore musisz ustalic. Nie jestem aż tak kompetentna, żeby dawać tego typu porady. Jedyne co ważne to wyłaczenie z diety słodyczy i weglowodanów prostych. Nie unikaj natomiast zdrowych tluszczy (oliwa z oliwek, orzechy itp) i pokarmów bogatych w bialko- zwłaszcza zwierzęce Samo białko nie zostanie jednak wykorzystane do budowy miesni bez związków energetycznych. Dalsze ustalenia zależa od tego jaki prowadzisz trening-tak jak pisałas/les czy to tylko a6w czy ..nie wiem...ogolny trening na rzezbe miesni.
Odnośnik do komentarza
Jeśli będziesz mieć jeszcze jakieś pytania w sprawie diety to pisz;)
Nie jest ona warunkiem powodzenia cwiczen, ale odpowiedni sposób odzywiania bardzo ulatwia trening, efekty są szybciej i bardziej widoczne, dlatego tak namawiam wszystkich, żeby połaczyli zestaw z wlasciwą dietą.
Odnośnik do komentarza
ja jestem juz po 2 dniu:) cwiczenia niby niepozorne ale daja w kosc;p. mam nadzieje ze wytrzymam... bo dieta nie jest konieczna prawda? bo co jak co ale nie jestem w stanie w zupelnosci zrezygnowac ze slodkosci:no: obym tylko zrzucila ta oponke...;/ B)
Odnośnik do komentarza
Gość kamcia3007
onaaa16
po A6W nie zrzucisz oponki
wiec jesli o to tylko ci chodzi, to proponuje zapisac sie na silownie lub wykonywac samemu cwiczenia aerobowe, po tego typu cwiczeniach wzmocnisz miesnie brzucha i spalisz cukier zgromadzony w organizmie,ale tluszcz zostanie nie tkniety. Tłuszcz spala sie po cwiczeniach aerobowych.
Ja jestem na 38 dniu szostki i w gornej czesci brzucha mam ladne cegielki
Odnośnik do komentarza
Gość Gosiaczek3
Mam pytanie. Bo robie już 6w od 4 dni ( i robie ja 1 raz bo dopiero niedawno sie dowiedziaam o takim ćwiczeniu) słuszałam że jest świetna i są super efekty. Dziś bede robiła dzień 5 i chodzi mi o to czy to jest normalne że przy robieniu już 2 serii bardzo boli mie podbrzusze że z ledwościom wykonuje te ćwiczenia. 1 seria idzie mni dobrze ale już 2 i 3 ledwo daje rade, a jeszcze po skończonych ćwiczeniach okropnie pieką mnie uda (mam wrażenie że pala sie od środka) czy to jest normalne? prosze o szybką odpowiedz. Dziękuje i pozdrawiam:bigrazz:
Odnośnik do komentarza
Gość Gosiaczek3
mam jeszcze jedno pytanie czy moge rozkładać sobie serie na cały dzień (ze np. rano jedna seria popołudniu druga i wieczorem ostatnia)) czy efekty są jednak lepsze jak robi sie wszystkie naraz. bo bardzo mi zależy na płaskim brzuszku.
Odnośnik do komentarza
jeśli Cie boli to znaczy, że ćwiczenia działają, po skończeniu możesz robić ćwiczenia rozciągające żeby nie mieć zakwasów następnego dnia i oczywiście rozgrzewke przed. Jeśli rozłożysz serie na cały dzień to efekty będą słabsze.
Odnośnik do komentarza
Nie można rozkładac tutaj nic. Co to za pomysł w ogole? Robisz jak w poleceniu albo nie bedzie efektów, jakie powinny wystąpić.
Jeśli nie odpowiada Ci taki tryb cwiczen wybierz coś innego.
A6W wymaga dość sporego wysiłku i jest też trochę nudne na dłuższą metę. Ale skuteczne.
Jeśli ktoś jednak nie daje z tym rady, moze poszukać coś innego dla siebie, chociażby zwykle brzuszki. Odpowiednia sekwencja serii z własciwą ilościa powtorzen i doborem róznych rodzajów brzuszków też skutkuje.
Przykladowo, ja wykonywałam kiedys taki zestaw, gdy po kilku miesiecznej przerwie od a6w nie chciało mi sie wracac do niego znowu:
2x 20 półbrzuszków
1x20 pólbrzuszków - krótkich szybko wykonywanych
2x 20 półbrzuszków z uniesionymi, specionymi nogami
1x20 to samo co wyzej tylko w szybkich tempie
2x20 brzuszków na partie boczne miesni ( łokiec zza głowy do przeciwległego kolana)
2x20 nozyce pionowe i poziome ( na dolne partie miesni)
i brzuch był płaski.
Zalezy od preferencji. Choc ja tam A6W bardzo lubie :D
Odnośnik do komentarza
Gość kamcia3007
oczywiscie,ze mozesz rozlozyc te cwiczenia,ale musisz liczyc sie z tym,ze efekty beda mniejsze.
Poza tym nie ma w tym nic dziwnego,ze jestes obolala,jesli czujesz miesnie to dobrze.
Jeszcze troche cie poboli i ciezko bedzie wykonywac cwiczenia,gdyz twoje miesnie sa zbyt slabe,ale po to sa te cwiczenia,zeby je wzmocnic. W 4 tyg bedzie znacznie lepiej
Odnośnik do komentarza
Badzmy precyzyjni ;] Jesli rozłozy cwiczenia, nie bedzie to A6W. Cała istota tego zestawu polega na wykonywaniu cwiczen przy zachowaniu nie tylko formy, ale także reguł dot. czasu, odstępów miedzy seriami itp.
Albo robisz tak jak w poleceniu albo nie robisz A6W ^^
Odnośnik do komentarza
Gość kamcia3007
Czas uwzględnia 25 min ćwiczeń, nie wliczając przy tym przerw między seriami.
Co do czasu odstępu nie jest on podany. Im szybciej tym lepiej.
Osobiscie wszystkie cwiczenia tego zestawy wykonywałam jedno po drugim,seria po serii,ale moja koleżenka rozłożyla ćwiczenia na 2 rano i jedną wieczorem...
Efekty?? Podobne do moich!
Więc nie zniechęcajmy ludzi,którzy nie mają siły wykonać ćwiczeń od razu.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...