Skocz do zawartości
Forum

Wstydzę się swojej nagości


Gość Lucyna_17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lucyna_17

~przeczytałam
Jeśli nie byłaby to forma musu, to nie byłaby przezywana w szkole od wieśniar i nie czuła presji. W takich sytuacjach prawo wyboru jest jednak bardzo ograniczone, bo jeśli ten wybór nastąpi, to konsekwencje są spore i tak jak teraz dziewczyna na WF nie chodzi i to są bezpośrednie konsekwencje jej wyboru, a będzie wiele pośrednich.
Lucyna, czyli na to wychodzi że rodzina próbuje Ci jakoś pomóc, no chyba że to forma złośliwości, to współczuję.

Odczuwam takie wrażenie że chcą mi raczej pomóc .
Bo nigdy tak wcześniej nie zachowywali się w stosunku do mnie. Ale to wszystko jest dla mnie bardzo drastyczne.
No wiesz ostatnio widok gołej siostry czy czasem mamy przeraża mnie .
Nigdy wcześniej nie znałam ich z tej strony, czyli zupełnie nago. To bardzo krępujące dla mnie .
Na widok mojej siostry strasznie się czerwienię , chociaż to ona powinna się wstydzić.

Odnośnik do komentarza

Zawsze w szkole,jak się odstaje od innych ,znajdą sposób,żeby dokuczyć...,
ja zawsze należałam do osób skromnych i wstydliwych /tak mi się wydaje/ ale będąc w Twoim wieku,nie miałam żadnych oporów z nagością pod prysznicem z innymi dziewczynami ,to się wydawało dla mnie normalne ,nie spotkalam też żadnej dziewczyny ,która by miała takie opory,
pisze to tylko dlatego ,żebyś przełamała ten wstyd ,bo czego tu sie wstydzić?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Lucyna_17

ka-wa
Zawsze w szkole,jak się odstaje od innych ,znajdą sposób,żeby dokuczyć...,
ja zawsze należałam do osób skromnych i wstydliwych /tak mi się wydaje/ ale będąc w Twoim wieku,nie miałam żadnych oporów z nagością pod prysznicem z innymi dziewczynami ,to się wydawało dla mnie normalne ,nie spotkalam też żadnej dziewczyny ,która by miała takie opory,
pisze to tylko dlatego ,żebyś przełamała ten wstyd ,bo czego tu sie wstydzić?

To naprawdę sądzisz że mam wielkie opory ?
We wtorek mamy WF , i myślę ciągle nad tym co zrobić.
Boję się że jak się rozbiorę to wszystkie będą się mi przyglądać. Nawet jak bym była sama w szatni i pod prysznicem to czuła bym się nieswojo tam zupełnie nago .

Odnośnik do komentarza

Ja akurat rozumiem autorkę, sama jestem nastolatka (może nieco starszą niż autorka) i nie wyobrażam sobie kąpać się nago po WF z innymi pod jednym prysznicem. Nigdy, w żadnej szkole nie spotkałam się z takimi wspólnymi prysznicami.
Za wstydliwą się nie uważam, wręcz odwrotnie-jestem osobą otwartą i według mnie, nie brzydką. Nagość natomiast jest moją sferą intymna do której nikt (oprócz chłopaka) nie ma wstępu.

Odnośnik do komentarza

Lucyno :) sam nie mam z tym problemu ale umiem postawić się na Twojej sytuacji i moim skromnym zdaniem jest to że jeśli inni sobie biegają nago to co ja też mam żeby się nie wyróżniać? Co to za głupoty. To co jak każdy będzie sobie przyklejał prezerwatywę do czoła to ja też muszę żeby się nie wyróżniać?.. Każdy ma prawo do własnego zdania a już w szczególności jeśli tyczy się to Twojej prywatnej intymnej sprawy. Psycholog szkolny zapewne nic nie pomoże, bo przecież oddzielnego prysznica nie zamontuje, więc co najwyżej będzie usiłował Cię przekonać do tego co reszta.. W tym co opisujesz na rodziców też już nie masz na co liczyć. Jeśli chcesz coś zdziałać idź do Dyrektora szkoły i nie żadnych zastępców itp tylko idź na samą górę i powiedź, że cenisz swoją przestrzeń intymną i nie zamierzasz tego zmieniać no że sprawa w WF wygląda właśnie tak a nie inaczej i jak on by był w stanie Ci w takiej sytuacji pomóc. Jeśli koleżanki czy rodzice, siostra itp będą sobie paradowały nago Tobie dogryzając to powiedz np że dziwisz się bardzo że kto z takim ciałem ma odwagę się pokazać publicznie.. i że przez nich będziesz musiała nosić okulary bo oślepniesz. No i że się nie rozbierasz żeby nie powpadały jeszcze w kompleksy przy Tobie. :)
/
Pozdrowienia i nie daj sobie nigdy wejść na głowę
Piotrek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...