Skocz do zawartości
Forum

Problem z chłopakiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim chłopakiem. Zacznę od tego, że 16 lat temu jego ojciec został zabity (brat brata zabił). Chodził ponoć po tej całej sytuacji do psychologa będąc dzieckiem, ale nic mu to nie dało. Na początku listopada ubiegłego roku wuja, który zabił mu ojca, wyszedł na wolność. Mieszka w budynku obok niego. Dzieli ich dosłownie ściana, jak jest pomiedzy dwoma pokojami, bo są to dwa domy połączone. Do czego zmierzam, odkąd wyszedł na wolność ten wuja, Patryk się tym bardzo przejął.. Niestety zaczał sięgać po alkohol. Byłam teraz w sobotą z nim na imprezie. Ech.. popił, z czego zrobił sie potem agresywny - pierwszy raz takiego go widziałam i do tego chorobliwie o mnie zazdrosny. Jestesmy ze sobą już 8 miesiecy. Dopóki on nie wyszedł na wolność, wszystko było ok. układało nam sie jak najlepiej, ale od tamtego czasu zaczęło się wszystko psuć, a to spowodowane tym, że w dni w które Patryka u mnie nie było, ani mnie u niego, on wtedy sięgał po alkohol.Co najgorsze SAM. W domu nikt nie wiedział, że on popija sam. Zaczał od 2 piw, a teraz jest na 4 i czasami plus jakaś setka. Po tych sobotnich incydentach, postawiłam mu warunek - albo ja albo alkohol. Wypiję gram alkoholu i odchodze. Przy tym wszystkim przyznał sie, że sięgał w kazdy dzień po alkohol, bo czuł głod alkoholowy codziennie. Czekamy ogólnie na wizytę u psychologa. Ale także Patryk myśli by się udać na terapie alkoholową. Ma na mysli te spotkania, meetingi. Czy jest to dobry pomysł? Co ja mam robić? Czy ten moj warunek moze pomóc czy jeszcze wszystko pogorszyć? Czy ta terapia to w szczególności dobry pomysł? Proszę o porade. Cały czas sie waham czy dobrze zrobiłam dajac mu ostatnią szansę z takim warunkiem...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że pomysł Patryka z pójściem na terapię alkoholową jest dobry. Teraz czekacie na wizytę u psychologa, więc to szczególnie trudny okres, stąd nie jest łatwo mu wytrwać w postanowieniach. Szczególnie że sytuację rodzinną ma, jak to powiedzieć... wyjątkową. Pewnie to jest główną przyczyną jego zachowań, a nie jego zła wola. Może też w ogóle nie ma w tej rodzinie oparcia. Dlatego moim zdaniem szkoda byłoby już na początku przekreślić chłopaka i uważam, że dobrze że dałaś mu szansę. Najpierw zobacz, jakie efekty będzie terapia przynosiła.

Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to, że po alkoholu robi się agresywny i zazdrosny.
Może cię zacząć bić, gdy już będziecie razem.
Chłopak ma ciężką sytuację, ale to twoje życie i ty musisz w pierwszym rzędzie myśleć o własnej przyszłości.
Bądź bardzo ostrożna, przemyśl sobie wszystko.
Czy warto wiązać się z takim człowiekiem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...