Skocz do zawartości
Forum

Tęsknota za mamą i domem rodzinnym na wyjazdach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Krystian mam 12 lat i mam kilka problemów np.gdy wyjeżdżam gdzieś na wakacje bez mamy np. do cioci to wtedy strasznie tęsknie za mamą. Najbardziej tęskne za mamą w godzinach 19-22. Wtedy cały czas płacze bardzo chcę do mamy itp. najgorzej jest na wycieczkach szkolnych na kilka dni wtedy nie mogę płakać bo przy kolegach narobię sobie ,,siary'', i praktycznie nie wytrzymuje zamykam się ubikacjii i siedzę tam płacząc i narzekając. Niewiem morze to przez to, że ciągle śpie z mamą. Po drugie boje się, że gdy będę miał około 17-18 lat nadal będę spał z mamą będe kochał mamę na tyle,że nie będę w stanie znaleść sobie dziewczyny.Po trzecie gdy zaczoł się rok szkolny to zaczeło mnie napadać coś takiego, że nie chcę chodzić do szkoły, niecę już lubić mojego najlepszego kumpla, i jestem bardzo zły i przygnębiony gdy jakiś kolega do mnie przyjdzie itp. Bardzo proszę o czyjąś pomoc, żeby mi pomógł w tych trzech problemach bo nawet czasami myśle o samobójstwie i przepraszam za wszystkie błędy ortograficzne ale nie jestem jeszcze dorosły.

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja mam co prawda 14 lat l, ale cos tam Ci podpowiem :) tez kiedys tak mialam tylko ze z ojcem. Nie miglam bez niego zyc a teraz, a teraz on ma nowa rodzine, mna interesuje sie tylko na pokaz. Kiedys gdy wyjezdzal na dwa dni ti swiat mi sie zawalal, a teraz widze sie z nim raz na dwa miesiace i slysze go raz na tydzien lub dwa. Z tym ze u mnie te kontakty sa zle, bo byl sąd mieszany i w ogole, ale to jest kwestia przyzwyczajenia sie trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza

A dlaczego śpisz z mamą...,
powiedz ,że chcesz spać sam,ja jestem generalnie przeciwniczką spania z dziećmi od małego,
koniecznie wynieś się z łóżka mamy, bo wyrośnie z Ciebie taki maminsynek, który to bez mamusi nie będzie potrafił podjąć żadnej decyzji,
masz słuszne obawy,
pępowina powinna być dawno odcięta i jak nie mama to Ty to zrób, bo ona może myśleć ,że Ty źle zareagujesz jak ona Ci to zaproponuje,
ucz się od małego brać sprawy w swoje ręce.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Wieeesz, jak byłam mała, to również lubiłam spać z mamą i to też trwało długi czas. Bałam się być sama w ciemnym pokoju, nawet bywało tak, że przez sen szłam do mamy i prosiłam ją by do mnie przyszłą (teraz jak o tym myślę, to współczuję tacie... tyle samotnie spędzonych nocy...). Mi częściowo pomógł mój pies, bo nauczyłam go spać w moim łóżku i po dzień dzisiejszy dotrzymuje mi towarzystwa we śnie. Jakoś lubię słyszeć, że mam kogoś obok siebie. :)

Na dobry początek powinieneś spróbować przenieść się do swojego łóżka i przespać się w nim choć trochę. Z czasem docenisz to, że całe jest tylko dla Ciebie. Może jest wygodniejsze? U mnie było tak, że spanie z mamą zaczęło mnie irytować. Cały rok otwarte okno do spania, zero kaloryfera, chrapanie, zabieranie kołdry... aż w końcu jej uciekłam :)

Postaw sobie dzisiaj wyzwanie - jutro będę spać u siebie. Zobacz jak będzie. Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza

Witaj Krystian!

Występują u Ciebie lęki separacyjne, bo mimo swojego 12-letniego wieku nadal jesteś bardzo silnie związany z matką. Co więcej, nadal śpisz z nią w jednym łóżku, co naprawdę nie powinno mieć już miejsca. Jesteś dużym chłopakiem, wchodzisz w wiek dorastania i powinieneś zadbać o swoją przestrzeń, swoją prywatność i intymność. Własny pokój, własne łóżko do spania to takie minimum, żeby stworzyć swój "azyl". Proponuję, żebyś postarał się spać sam w swoim łóżku i docenił zalety samotnego spania - całe łóżko dla Ciebie, nikt nie zabiera Ci kołdry ;) Uważam, że o swoich problemach (płaczliwości w chwilach rozstania z matką, niepokojach, lękach, przygnębieniu) powinieneś porozmawiać z kimś bliskim. W trudnych chwilach możesz też skorzystać ze wsparcia specjalisty, dzwoniąc na numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: http://www.116111.pl/. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...