Skocz do zawartości
Forum

Jak sprawdzić czy jest się płodną?


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu dręczy mnie pytanie: czy w przyszłości będę mogła zostać z mamą? 10 lat temu ostro się odchudzałam, półtora roku nie miałam okresu, który wrócił sam, gdy tylko przytyłam. Miałam wtedy też badania, przy których lekarz stwierdził, że mam małą macicę. Czy to może mieć (a pewnie ma) na możliwość posiadania dzieci? Mam dość regularne cykle, zwykle 28 - 29 dni. Od jakiegoś czasu wydłużyły mi się do 34 - 35, ale to przez wysiłek fizyczny, bo rozpoczęłam tym razem zdrowe odchudzanie oparte przede wszystkim na większej aktywności ruchowej.

W sumie... Wiem, kiedy mam dni płodne - obserwuje się uważnie, w każdym cyklu. W ogóle jak sprawdzić, czy jestem zdolna do zajścia w ciążę?? Bo dni płodne przecież o tym nie świadczą? Prawda? Nie mam pojęcia, dlatego pytam... proszę o sensowne i pomocne odpowiedzi.

Od półtora roku nękają mnie częste infekcje - pieczenie, swędzenie, upławy. Chodziłam/chodzę do lekarza - dostaję jakieś leki, które na chwilę pomagają. Staram się też radzić sobie sama: Tantum Rosa, Clotrimazolum itd. Ostatnio bolą mnie coraz częściej jajniki - odkąd mam te infekcje. Ogólnie czuję się "tam" jakoś inaczej, spuchnięta i obolała. Boję się, że nigdy tego nie wyleczę i będę mieć trudności z zajściem w ciążę... Lekarz ostatnio postraszył mnie niedrożnością jajników w wyniku zrostów po infekcjach i, że wtedy zostaje tylko in vitro?

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

NAjlepiej to iść do lekarza i on już Cię dalej pokieruje. Są badania, dzięki którym można sprawdzić czy jest się płodną czy nie. możesz dodatkowo kupić test owulacyjny i sprawdzić czy masz owulację, takie testy są do kupienia w każdej aptece więc nie powinnaś mieć problemu z ich znalezieniem

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi, macie rację - trzeba udać się do lekarza.

Mam jeszcze pytanie. We wtorek idę prywatnie zrobić sobie badania, by mieć już wyniki na wizytę u lekarza... Czy posiew pochwy i stan czystości pochwy to dwa różne badania? Bo na stronie są wyszczególnione osobno, a gdzieś przeczytałam, że te dwa określenia stosowane są zamiennie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...