Skocz do zawartości
Forum

Co robić, kiedy wszystko staje się obojętne?


Gość Justyna789

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna789

Od długiego czasu jest mi wszystko obojętne. Czy to oceny, wyniki egzaminu, czy to, że przejedzie mnie samochód, czy to, że mogę sobie coś zrobić. Dodatkowo cały czas czuję ogromną niechęć i pustkę albo smutek (nie umiem tego określić). Niedługo piszę egzamin, a ja w ogóle nie mam siły i ochoty się przygotować. Co robić? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Niezadowolenie z życia? Dlatego, że nie osiągnęłaś tego czego chciałaś, nie uczysz się we właściwym kierunku?
A może po prostu chodzi o miłość?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Justyno, to co mówisz w wielkiej mierze wpływa na Twój "mózg" (a raczej w rozumieniu Twojego problemu: psychikę lub emocje). Musisz tylko się zawziąć i uwierzyć w to, że te słowa coś dadzą. Poza tym nie zwalaj też tego co się z Tobą dzieje na ten "mózg", bo odrzucasz od siebie odpowiedzialność za swoje samopoczucie. To TY i tylko TY jesteś panią tego, co czujesz i TY o tym decydujesz, a nie ręka, noga czy cokolwiek innego ;)

ps. oczywiście nie biorę pod uwagę tutaj depresji lub podobnych stanów, bo to inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...