Skocz do zawartości
Forum

Alkoholizm i skrajne wyczerpanie


Gość anonimowy alkoholik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonimowy alkoholik

jestem na skraju wyczerpania, piję co dziennie i mam omamy tzw. zaburzenia widzenia, coś tam widzę oraz słyszę. Proponowano mi odwyk lecz się waham bo nie chcę być wyśmiany i odrzucony. Dodam, że to przez problemy życiowe się normalnie rozpiłem. Co robić?? Iść na terapię do psychiatry uzależnień czy dalej tkwić w tym bagnie, jakim jest alkohol. Nie jestem osobą zdecydowaną i trudno podejmuję decyzję. Pomóżcie. Co Wy byście zrobili na moim miejscu?? Może to pytanie brzmi banalnie lecz brak mi odwagi.

Odnośnik do komentarza

Idź na odwyk. Koniecznie.
Masz szansę na powrót do normalnego życia, więc to zrób. Aby ci się udało, musisz chcieć wyzdrowieć, bez tego CHCENIA, mało komu się udaje wyrwać z nałogu, obojętnie jakiego.
Więc zacznij nastawiać się psychicznie, że tam pójdziesz, że kuracja pomoże, że znowu będziesz normalnie funkcjonował.
Boisz się, ze cię wyśmieją? Kto? Jakieś menele?
Wolisz by tobą pogardzano i patrzono na ciebie z obrzydzeniem, bo zwykle trzeźwi tak patrzą na pijaków?

Odnośnik do komentarza
Gość wspierajacy

Zgadzam się z innymi - odwyk jest konieczny. Jeżeli boisz się, że nie dasz rady to proponuję wybrać ośrodek czynny całą dobę - można w nim przebywać przez dłuższy czas. Wiem na pewno, że dużo pozytywnych opinii posiada "Dezyderata"

Odnośnik do komentarza

Różne są sytuacje życiowe, więc nie śmiem nikogo oceniać, ale nie warto tracić życia na nałóg jakim jest alkoholizm. Nie tkwij w tym idź na leczenie. Jest wiele ośrodków, Które pomagają wyjść z nałogu. Znajdź ośrodek w pobliżu miejsca swojego zamieszania i zrób coś z życiem nie pozwól na to, aby nałóg zniszczył Ci je całkowicie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...