Skocz do zawartości
Forum

Rozstanie koleżanki z chłopakiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Po 5 latach chłopak zostawił moją koleżankę ale nie wiem dlaczego:( Przez to ma ona myśli samobójcze i próbowała już się zabić... Mówi,że był jej całym życiem, teraz cierpi przez niego i wcale nie wychodzi z domu tylko ryczy w czterech ścianach, koleżanki próbują ja wyciągnąć gdzieś ale ona nie ma ochoty na nic. Przez niego nie je, nie śpi tylko rodzice jej każą. Razem chodzą do tej samej szkoły i widzi jak całuje się z innymi i przytula,a ona cierpi... Przez tyle czasu pewnie się przyzwyczaiła do niego... Wybiłem jej głupie myśli z głowy i kazałem jej wychodzić ze znajomymi na imprezy aby nie siedziała w domu i że on nie był jej wart jeżeli po niecałym miesiącu całował inne... Jak mam jej jeszcze pomóc bo jest kompletnie załamana?

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

bądź przy niej. Tak by nie czuła się samotna. To najlepsze co możesz zrobić. Być przy niej. Z biegiem czasu jej przejdzie, zacznie pomału wychodzić, teraz podejrzewam że jest zbyt wcześnie, do tego ciągle go widzi.... Fakt facet który po miesiącu całuje się z inna.. szkoda słów...

Odnośnik do komentarza

Słuchaj jej, wspieraj ale jeśli liczysz na to że ona nagle zobaczy w tobie kogoś wiecej niż przyjaciela to uważaj. Chęć pomocy jest chwalebna, ale nie oczekuj, że z jednego związku wskoczy w drugi.
Chcesz jej pomóc to wyciągaj ją, na spacer, na goracą czekoladę do knajpy czy piwko ale nie naciskaj na nią, jak będzie chcieć to sama Ci o wszystkim powie.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita.89

Witaj, wydaje mi się iż ten problem nie tyczy się Twojej koleżanki, lecz Ciebie samego - śmiem tak twierdzić przez Twój nowy post, który napisałeś..

Najlepszym sposobem na zapomnienie o bliskiej osobie - jest czas, oraz zajęcie któremu będziemy poświęcać się w 100%.

Ważne jest, również to, aby taka osoba nie zamykała się w sobie i wychodzi do znajmomych, lecz nic na siłe.

Zerwanie kontaktu z byłym partnerem również jest dobrym rozwiązaniem - skoro patrzenie jak owy partner bawi się dobrze przy boku innych sprawia cierpienie - to, albo trzeba pomyśleć o zmianie szkoły, lub nauczyć się cieszyć szczęściem ukochanej osoby - bo gdy kochamy dobro ukochanego/nej powinno być dla nas ważniejsze niż nasze samo.

Nie zmusi się nikogo do miłości, nie które rzeczy trzeba zaakceptować i wykazać się ogromną odwagą idąc do przodu.

Warto również w takowych przypadkach skorzystać z pomocy pedagoga, lub terapeuty.

Oraz, aby załkowicie zamknąć ten rozdział w życiu poprosić ex o podanie powodu tak nagłego rozstania - w życiu nie dzieje się nic bez przyczyny i wina leży po uednej jak i drugiej stronie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Martita.89

Skoro sam jesteś w podobnej sytuacji, to właśnie Ty najlepiej wiesz co czuje teraz Twoja koleżanka - myślę, że wzajemnie jesteście w stanie do siebie dotrzeć i pomóc. Bo kto zrozumie Wasz stan emocjonalny lepiej, niż Wy sami.

Spędzajcie ze sobą jak najwięcej czasu, a wspólnie wyciągniecie siebie z doła w jakim obecnie jesteście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...